Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ivkaivka
19. jún 2013

ahojte, nemáte nejaké inšpirácie na cyklamenovo-zelenú - svadobnú tortu? nič som na nete nenašla 😒 ☹

lucula73
19. jún 2013

@lucka_o pecenieskamkou sa to vola,len si dopln ostatné náležitosti ,za bodkou je sk 😀

lucka_o
19. jún 2013

@lucula73 dakujem!

dm1
19. jún 2013

@ivkaivka ja to robim hlavne na bielej hmote a tam mi vobec nezostavaju flaky ked to len jemne poprasim

lucula73
19. jún 2013

@dm1 a tú gumpastu používaš samotnú alebo s niečím sa to mieša?
ja idem robiť minnie s takými veľkými ušami a teda neviem,či mi budú držať............ 😝

dm1
19. jún 2013

@lucula73 samotnu nemiesam ju s nicim. Pouzivam tu Satin ice gumpasta

lucula73
19. jún 2013

@dm1 aha a išla by mi ofarbiť na čierno,nevieš?že by som si kúpila

wera.g
19. jún 2013

čože sa stalo? niekto zneužil tvoje slová a vydával ich za svoje? 😨 @mysiatkoo
@pristela jeeeeeeeeeej no paráááááádička, ja ťa nenaháňam, som vravela že mi to neponáhľa, ale vieš ako, teším sa moc, tak čo ti budem hovoriť 😀 aaaaa dobrá správa ! vyprala som zázrakom tú moju zásterku od teba, aj som zabudla že mám taký sprej, som to na tie fľaky nastriekala a vyšliiiiii, tak sa vytešujem mooooc, že zase vyzerá tip top 😀

nika266
19. jún 2013

@lucka_o ,pečieme s Kamkou v Prešove ma take iste ceny ako v Poprade,tak si pozri ich stranku

wera.g
19. jún 2013

ojojoooooj, tešíííím veľmo, kedy ju odovzdávaš? @lamps

lucka_o
19. jún 2013

@nika266 jasne ja len stale objednavam z pecenie hrou a sem tam kupujem hmotu z Ke zeelandie, a teraz rozmyslam, ci sa mi viac neoplati kupit tu v po, aby som usetrila na postovnom.

mysiatkoo
19. jún 2013

@wera.g nejak tak 😉 ale uz som rozdyxala.... 😝 teraz ma viac trapi to teplooooo a nexut modelovat ako vsetkyx co tak citam 😖

pipka
19. jún 2013

@mysiatkoo cooooo, to kde? co ? ako? niekto ta skopiroval ci ako? 😕 🙄 ja som zdielala..ale to som ti napisala...ved ako aj ostatne 😒 😖

pristela
19. jún 2013

@mysiatkoo dufam , ze som to nebola ja 😝 som tiez zdielala ale nenapisala som ti pod odkaz ze zdielam 😀 😀 😀 len som ti to opáčitkovala a pri zdielacku napisala text, ze jedna sikovna zienka vypočítala, či pisala, ci nieco v tom zmysle 😀

mysiatkoo
19. jún 2013

@pipka jaaj som ja mala drzat prsty od klavesnice, ked som bola vytocena radsej 😀 😀 nexajme to taaak, rozdyxala som, bude liiiip 😉

mysiatkoo
19. jún 2013

@pristela boze zeny... ze ja som nedrzala kecky... 😝 sak som aj pisala, ze zdielanie povolene....vsetkymi desiatimi, ak sa s tym clovek stotoznuje............... howgh...nexcem to rozoberat tu...

jerryjanka
20. jún 2013

ahojte ja mam len malu otazku na tie čo pečiete 3D torty
kolko by mohla važiť takato torta? dala by sa spraviť do 5 -6 kil??

evvina
20. jún 2013
mandolenka
20. jún 2013

Dievčatá,ja veľa nepekávam,skôr tu len obdivujem,ale dnes mám urobiť tortičku a neviem,aký krém dať,aby v týchto úpekoch vydržal,prosím,poraďte mi,vopred všetkým ďakujem

katkak23
20. jún 2013

@mysiatkoo no tak toto tu naozaj uz bolo treba....za prve by som zakazala program americke torty lebo potom uz len kazdy vymysla no nie je ochotny za pracu zaplatit a druha vec kazdemu aspon u mna je priemer 22 uuuplne ze malinky tak sa robi vacsinou priemer 26 kde naklady su zase o dost vysssie vzhladom na suroviny hmotu a tak - ja napr na surodeneckej priemer 26potiahnute kazda polka zvlast + dekoracie prosim pekne minutej 1750 g HMOTY! Naozaj skvely prispevok uz len aby sa siril lebo niektory ludia naozaj nemaju oci v hlave a druha vec ze aj ja ked som zacala piect az vtedy som si uvedomila ako niektore cukrarky a cukrarne "musia klamat" na surovinach pretoze kvalitne stoja co stoja. Takze baby treba si vážiť svoju prácu a dat si ju aspon ciastocne zaplatit 😀 lebo ak nie potom si sami mozeme za to, ze ludia s cenami vymyslaju (mam na mysli pecenie za suroviny a podobne) a este je tu jedna vec ano vsetky nas to bavi, inak by sme to nerobili 😉 no su tu aj nase deti a rodiny ktorych o cas straveny pri tortach ukracujeme a preto pokial nasa praca neprispeje do rodinneho rozpoctu aspon kusok tak potom je to na zamyslenie ...,.

mates22
20. jún 2013

@maca77 já dělala tak, že sem polila dort a na to připlácla folii a pak dala do lednice...ale myslím, že obě varianty jsou možné

mates22
20. jún 2013

@vendullka na mufiny sem dávala nutelu, ale asi dvakrát sem zapomněla a drželo to jen tak, no v tomhle vedru se nedivím 🙂

muffinka8
20. jún 2013

@jerryjanka ja síce 3D nepečiem, a teoreticky môže mať také torta aj 5-6kg lenže väčšina z toho tigra by bola burizónová hmota, alebo punčovina a len málo "torty". Tak ak chceš tortu s tigrom, radšej nejakú väčšiu postavičku napríklad z tej burizonky dať spraviť a tým dekorovať klasika napríklad okrúhlu tortu.

lamps
20. jún 2013

@wera.g v sobotu

adrika202
20. jún 2013

moja nočná 🙂 včera večer okolo šiestej som prišla na to že torty čo som si myslela že mám na piatok mám na dnes 🙂 tak som si mákla 🙂

ajka82
20. jún 2013

ospravedlnujem sa za kvalitu foto aj prevedenie ale tortu budem dorabat asi na mieste alebo par minut pred odchodom a neviem ci stihnem normal foto... zadanie bolo len ze tam musi byt tychto 10 zvieratiek a zemegula, a na co najvacsiu plochu(nizke) aby sa to detom lepsie krajalo...takte len 1x plnena a plocha 2x max mojej chladnicky 😅 a neozdobena len potiahnuta mala 8,5kg
povodny plan bol ze len nacapim na vrch svetadiely ako na mape sveta a poukladam zvieratka ale som si to vcera rozmyslela, ked je to pre deti, ze to urobim viac detske

pipka
20. jún 2013

babyyyyyy, ja tu nadavam nemnormalne 🙄 mne sa to topiiiiiiii, to je hnus velebnosti 😠 😝 😝 😅

ja mam v kuchyni 30,8°C 😠 🙄 🙄 🙄 skapinam tu...a to este stale ma jedna caka 🙄 🙄 🙄
a jak to budem fotit...no to uz vobec netusim 😝 😅 🙄

akapulko
20. jún 2013

otazka za milion!!🙂prosim idem prvykrat piect v silikonovej forme male motyle,ale treba aj ten silikon pred tym vymastit ako plech alebo??????????????????????????

eliska22
20. jún 2013

kočky prosím Vás velice pekne, chcem robiť taký vláčik so zvieratkami, ale nie 3D, ale taký 2d nacapený na boku torty, máte nejaké inšpirácie a ako ste robili podľa čoho tie ksichtíky tých zvieratiek? ďakovala 😉

eliska22
20. jún 2013

@akapulko ja som síce motýle nepiekla, ale piekla v inej forme silikonovej a len som to opláchla pred tým ako som dávala cesto v studenej vode a potom som to po upečení hneď nevykápala, ale čakala kým ochladne trochu 😉