Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
17. máj 2012

@mamina1978
@irriss ach zeny...............az mi je zima.tiez som rada, ze maly zije a striasa ma pri pomysleni na to, ze nemusel.....

mates22
17. máj 2012

@irriss jasně, že kakaem můžeš 🙂, jen se ti ta hmota trochu zahustí, nemusí bejt pak tak tvárná, já jí před tím trochu nahřejvám, ale je to fakt o tom, co máš za hmotu, jak píše simasa. Taky bych svého andílka někdy chtěla mít ve snu, třeba se taky za šest let podaří 😢

mia1111
17. máj 2012

ach babulky, nakukla som sem, že popozerám fotečky a inšpirácie, kým drobček zaspí, ale pri čítaní posledných dvoch strán som sa rozplakala... 😒 😔 😢.@irriss - neuveriteľný sen, normálne mám zimomriavky... je mi to moc ľúto... 😔 ...

ajka82
17. máj 2012

myslim, ze nas je tu viac, co zachranovali svoje deti 😔

ajka82
17. máj 2012

akurat som dovolala s mm znamym, tak tento vikend sa torta nekona, ze mi potom zavola, lebo vraj deti tento vikend nedostane...musim si vymysliet nahradu 😝

lucka_o
17. máj 2012

babyyyyy ked robite traseny mixujete smotanu ci nie??? len nahadzete a trasiete????dikyyyyyyy

mia1111
17. máj 2012

@lucka_o - len daj do misky šľahačku, olé a kompót, dobre ju zatvor a tras v rukách 😉

mamina1978
17. máj 2012

@irriss Vies co, myslim si , ze ten tvoj napad s dortikom pre tvojeho anjelika vobec nie je zly napad 😕 😕 😕
Neviem, ci tvoje dve dcerenky o tom vedia , ale ak aj nie , tak ked budes robit tu torticku s beruskami pre tvoje male slecny urobila by som do stredu medzi ne oblacik (kuk obrazok) a biele babätko ako anjelika s nebeskymi kridielkymi, a aj ked tvoje dcerky by to nevedeli,povedala, by som im , ze to je anjelik babätko, ktore ich ochranuje( aj ked iba ty by si vedela celu pravdu , ze je tym myslena ich sestricka -anjelik)
A este by som dala pred anjelika par malych guliciek do riadku miesto mena........
A splnila by si si aj ty malicke zelanie urobit aspon raz aj pre tretiu dcerenku torticku...... 😔 😔 😔 😔

simasa
17. máj 2012

@mamina1978 krásny nápad 😵

lucka_o
17. máj 2012

@mia1111 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

pipka
17. máj 2012

tak som si dnes spravila radost a koonecne som si aj sama sebe k narodeninkam upiekla 😵 😵 😵
sice len taka rychlovka, ale vyybornaaaaa @anibas dakujeeem za recept na orechovo-kavovy korpus, je mňamóózny 😎 😎 😎

jakelina
17. máj 2012

Holky ze Slovenska - GRATULUJU K SUPER VÝKONU HOKEJISTŮ 😉

jakelina
17. máj 2012

@pipka krásná je

eliska22
17. máj 2012

@jakelina ďakujeme a večer fandíme Vám 😉 len keby sme potom vedeli na Vás hrať 😀 😝

pipka
17. máj 2012

@jakelina dakujeme aj za hokejistov 😀 spravili mi nesmiernu radost k narodeninam...normalne ze darcek 😀 😀 😎

jezkomanka
17. máj 2012

ahojte! prosim je tu niektora co pecie taketo torticky s cokotycinkami? okres trnava. chcela by som ju ako svadobnu, dakujem!

janula.h
17. máj 2012

@pipka všetko len to naaaaaj 🙂 super ďaľšia býčica 😝

@jakelina Ďáááákujeme 🙂

ajka82
17. máj 2012

baby ak by som piekla dve male torticky okruhle 22 a 18 cm priemer, rovnake cesto, mozem ich supnut spolu na jednu mriezku, ci radsej kazdu zvlast piect? ...v tomto zbehla akosi nie som, na dve poschodia do rury by som nedala ale na jedno ked sa zmesti? 😕

aduskatt
17. máj 2012

@jakelina dakujemeeeee, vecer vam drzime palce🙂

aduskatt
17. máj 2012

babenky, ked spravim parizsku slahacku a dam do nej trochu cokoladoveho Creme Ole, mozem to este stale nazyvat parizskou slahackou?🙂

heni79
17. máj 2012

@ajka82 Ja som už tak piekla a bolo to ok. Ak sa zmestia a ani jedna forma nebude nakrivo, tak pokojne. 😉

dadka212
17. máj 2012

@ajka82 ja tak pečiem 😉

ajka82
17. máj 2012

@heni79 @dadka212 dakujem 🙂

lucula73
17. máj 2012

dievčatá,idem si po radu...........
aké ovocie sa hodí k tomu pribináčikovému krému???dávalis te niektorá?
alebo mi prosím poradte nejaký svetllý krem s ovocím................okrem mascarpone.................ďakujeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

a mne sa darí dnes,nalejem cesto do formy,zdvihnem a všetko na linke rozliate,som si zle dno zavrela,skoro ma šláčik trafil 😠

pipka
17. máj 2012

@janula.h dakujeeem 😵

aduskatt
17. máj 2012

@lucula73 do pribinackoveho som nakrajala cerstve jahody...........neodolatelneeeeeeeeeee🙂 a tak isto som robila pribinackovy s roztlacenym bananom..tiez fajnotka

ajka82
17. máj 2012

@lucula73 davala som s jahodami aj s lesnou zmesou pribinackovy, alebo "jogurtovy" -2slahacky, 3 zvolenske jogurty, mala kysla smotana, jeden smetafix ja davam este, plus ovocie podla jogurtu
no mne sa toto darilo, aj ked som formu zavrela poriadne, uz mi pretekala 😒 ale na poste uz by mali byt dnes nove, zlty listok mam v ruke a cakam kym sa mi mladsie dieta zobudi 😵

dadka212
17. máj 2012

@lucula73 ja dávam hocijaké ovocie, aké ludia chcú, kamoška chcela kondenzované mandarinky, jahody, broskyne, pre nás aj pre kopu iných robím s mrazeným alebo čerstvým, maliny, lesné plody, samozrejme čerstvé jahody, dávala som už aj kiwi....podla mňa sa k tvarohovému hodí asi všetko ovocie 😀

aduskatt
17. máj 2012

@dadka212 nemali to by konzervovane mandarinky?........ci je na svete nieco, co nepoznam?