Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jovanka81
22. máj 2014

dievcata...hladam tortarku z MIchaloviec, surne...potrebujem dat upiect torcrticku pre dietatko na 1. narodeniny na 29.5. prosim radte !!!!

badatt
22. máj 2014

@zz134 Ahoj, choď na stránku akosatorobi.sk a tam je celý videopostup, ja som robila podla toho.Nech sa darí.

matpaj
22. máj 2014

Ahojte. prosim o radu 🙂 cim mozem obalit podlozku na tortu ?? potrebovala by som nieco v bielej farbe... nejaky specialny papier ktory moc nenasiaka alebo nieco podobne.... nemate skusenost?? dakujem 🙂 pekny dnik vsetkym 🙂

jakelina
22. máj 2014

@matpaj papír jakýkoliv a na to celofán

matpaj
22. máj 2014

@jakelina dakujem :D ake jednoduche :D no blondina som :P t

jitavlad
22. máj 2014

Třetí marcipánový dort :D

Myslíte, že tahle želatina je OK? Cenově je jinde než ty v krámě...Díky za radu. A kdyby jste někdo chtěl jít třeba na půl, tak dejte vědět, ráda se podělím.
http://www.monacoint.com/eshop/produkt/dul441

jper
22. máj 2014

Tak jsem zkusila tu hmotu Sweet lace express na krajky 5sec.nahřát v mikrovlnce, pak jsem si všimla, že na videu se ji táhne hmota jako žvýkačka, ale mně se trhá, tak jsem namočila ruce do vody a zapracovala tu vodu, dokud se hmota taky netáhla a ejhle, nádherně šla roztáhnout, schla dýl jak 4min. asi 6-8min., ale krajka perfektní 😉

jper
22. máj 2014

Nemáte někdo inspiraci jak nakombinovat na malý dortík růže a kopretiny, nechci ho přeplácat - já a aranžování kytek bez předlohy - to mi fakt nejde. Děkuji 😉

jakelina
22. máj 2014

Holky taky se vám tak nechce, když je horko. Já dnes pekla tři korpusy a jsem uvařená. Zítra musím nakrémovat a dodělat tři dorty a asi si přivstanu a krémy udělám ráno a jak přijdu domů, tak už jenom potřu z venku a půjdu ven a dodělám v noci. Normálně jsem se rozhodla, že o prázdninách nepeču, jenom tak občas jeden dort pro radost a ať spotřebuji hmotu co mám doma.
Nic se mi už večer nechce a všichni sedí někde v hodpůdce nebo grilují a já jak pošuk v kuchyni. No tak to teda ne 😝

jper
22. máj 2014

@sikag děkuju už jsem právě shlídla google cz, sk i anglicky a nic moc asi ta kombinace není moc slavná 😉

@jakelina kdyby se mi chtělo jak se mi nechce, tak bych měla už kde co hotovo, i vařit dětem je za trest :D :D No to jsem si taky říkala, že péct nebudu a už mě postupně ukecávají, že tam mám obj. ale musím to utnou, děcka malé a já na ně nemám vůbec čas, furt něco dělám kolem dortů. Je to ostuda ☹

evicaka
22. máj 2014

@jakelina ja som tak urobila už vlani, bola som celé dva mesiace za manželom a deťmi v Prahe a teraz tak urobím zasa. Keď poviem že nie som doma, tak sa ma nikto nesnaží prehovárať.. 🙂

jakelina
22. máj 2014

@evicaka a můžu jet s tebou za manželem do Prahy??? 😀 😀 😀

viera6
22. máj 2014

Ahojte,prosim vas nemate inspiracie,,,,,, torticka do skolky na MDD ,,,,,,a vobec neviem co...

evicaka
22. máj 2014

No jasné, aspoň sa nebudem nudiť, keď oni pracujú 🙂 alebo aj ty máš muža v Prahe? 😀

evicaka
22. máj 2014

@jakelina zabudla som ťa označiť..

jakelina
22. máj 2014

@evicaka ne nemám, ale nechala bych mu doma děti a jela si na dva měsíce odpočinout 😀 😀 😀

evicaka
22. máj 2014

@jakelina moji chlapci tam každé prázdniny brigádujú vo firme mm a ja im robím kuchárku 🙂 🙂 🙂 ale popri tom mám kopec voľného času a tak sa dosť často aj nudím 😢 😢

muffinka8
22. máj 2014

Prosím vás, už som sa pýtala, ale žiadna odpoveď nedošla 😕
V plechovke uvarené Salko ako skladovať? A do kedy spotrebovať?

pipka
22. máj 2014

@jakelina Majka som na tom podobne 😝 dnes som po tyzdni robila tortu, ale poviem ti...dokopavala som sa k tomu ☹ straaaasne sa mi nechcelo 😒
krasne teplo, konecne po tych dazdoch slniecko a ja zavreta v kuchyni 🙄 a najhorsie, ze som len z okna pozerala a zavidela vsetkym, co boli vonku 😅 😅 😝
a torta na stole ...a ja vymetene v hlave 🙄

tiez som si povedala, ze cez prazdniny ani Ň nepeciem...len úpre mojich v auguste spravim a nic viac! ja normalne citim, ze potrebujem pauzu, uz to len patlam a ked nerobim pre seba, tak ma to ani nebavi ☹

popri tej robote a detoch je to fakt o hubu 🙄

pipka
22. máj 2014

@muffinka8 zlatik, v tomto ja neporadim, ja salkovy nerobievam 😖
ale v zasade v chladnicke by malo vydrzat minimalne do datumu spotreby, ci? 😉 ved to je neotvorene 😉

muffinka8
22. máj 2014

@pipka 🙂 hmm ... nemám ho v chladničke 😅 dúfam, že to nebude poučenie na vlastnej chybe

lucula73
22. máj 2014

@muffinka8 ja neviem koľko sa može,ale mala som uvarené salko v chladničke aj pol roka.........som naň zabudla a náhodou našla..............robila som pre nás a nič mu nebolo 😉 ono to je uzatvorené,tak nie je prístup kyslíka a do dátumu spotreby by to malo v pohode vydržať 😉

pipka
22. máj 2014

@muffinka8 podla mna aj mimo chladnicky by sa tomu nemalo nic stat 😉 ved daj ho do chladu teraz a uvidis ked otvoris 😉 😅 no v najhorsom prides o jedno salko 😝

moicka
22. máj 2014

ahojte dnes som robila prvykrát tank .......a asi aj posledný 😖 🙂

jakelina
22. máj 2014

@pipka no ty toho musíš mít taky plné zuby a na všechno sama. Obdivuji tě 😉

muffinka8
22. máj 2014

@pipka hej, veď o nič nejde v podstate. Len ja ho mám vonku už od pondelka 😀

pipka
22. máj 2014

@jakelina teraz do konca juna este spravim, co mam naobjednavane a konec 😖 cez prazdniny dva mesiace nasavam energiu 😎
hadam to pomoze 😉

ono aj tak v tom teple pri peci...minuly rok mi stacilo 😝 len sa to rosí a topí, no nervy som mala 🙄

budem sa chodit kochat len tymi vasimi vytvormi 😉

levandulka3
22. máj 2014

@moicka presne taký istý problém mám aj ja , potešila som sa že budem mať krajky rýchlo hotové a figu borovú nejde mi to rozotrieť ani špachtlou zasa som sa nechala nachytať ešte že som mala doma aj prášok

evala777
23. máj 2014

ahojte, pridávam svoju, že sova.... 🙂