Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
8. nov 2011

Zienky, znovu dalsiu radu mi treba... ako robite maskacovy potah? 🤐

broucek2
8. nov 2011

@lusil2005 vyválela bych si zelený potah a na něj dala fleky hnědé a černé a znovu to přejela válečkem, aby se to spojilo

mia114
9. nov 2011

@mariann2 ahoj, jasne
250g hladkej muky
125g praskoveho cukru
1vajce
250ml smotany, alebo jogutrtu
1prasok do peciva
80ml oleja
2lyzicky kakaa
100g cokolady

miciatko
9. nov 2011

@vlada111 @mizulienka hned rano som stravila hladanim receptu na sacherku a pridem sem a tu jak na dlani to mam 😀

mizulienka
9. nov 2011

@miciatko super, dakujeme Vladi 🙂 @vlada111

dadka212
9. nov 2011

@lusil2005 ja by som robila presne ako píše @broucek2 😉

lusil2005
9. nov 2011

@yamahafazer toto som tiez nasla ale to sa mi moc nepaci. neurobil sa jednoliaty potah... 🤐

lusil2005
9. nov 2011

@broucek2
@dadka212 toto sa mi celkom pozdava http://tortyodmamy.sk/maskace ale by som urobila vacsie tie gulicky. nieco medzi ceresnou a hrachom 😅

dadka212
9. nov 2011

@lusil2005 ja som už dávno robila, takže to nie je bohviečo... na túto sopku tak, že som rozvalkala čiernu a tam dala tie pásiky farebné akože lávu a zavalkala a vzniklo takto, s tým, čo si dala, budeš mať vela roboty 😅

mizulienka
9. nov 2011

@lusil2005 nieco take som nasla, neviem, ci pomoze
http://www.tortyodmamy.sk/maskacovy-potah-aj-ta...

lusil2005
9. nov 2011

@dadka212 no len ono to maju byt spojene flaky vsetko. nie len flaky na zelenej. chapes. a aj na toto by som musela robit gulicky ktore budem ukladat na tu zelenu a este davat pozor aby ta zelena neposobila ako podklad ale len dalsie flaky. ked urobim gulicky aj z nej, a potom to proste len prevalkam, mozno to bude jednoduchsie... uvidime. som zvedava ako dopadnem 😀

lusil2005
9. nov 2011

@mizulienka dakujem! asi pospajam z kazdeho navodu nieco 😅

lukika
9. nov 2011

@bzucinka2 to myslíš že z rozvaľkaného poťahu vykrojiť slamkou kolieska?

tamichloe
9. nov 2011

reruna
dada78
yamahafazer
broucek2
zlatka10
jakelina
lusil2005 dakujem vam 😵 😵 😀

reruna
9. nov 2011

@chita krásný mramor se ti povedl a pěkné dortíky a poprvé🙂 s tím navlhnutím to bude asi tak, jak píše broucek - karamelový krém jsi měla ze salka? ten dávám pod mmf taky, a nic nenavlhne...takže asi ta lednička....
@jituskak ahoj tu hmotu RDI z mmb mám a na potahování je celkemdobrá, barví se taky dobře, ale na modelování ozdob je hrozně měkká a lepivá, kup si RDI na potahování - stačí ti kilo na 2 kulaté dorty 26 cm a k tomu si kup Smartlfex flower 0,75 kg na modelování kvítků nebo figurek.
Jinak jsou podle mě nejlepší hmoty Smartlfex velvet a White Icing, jen ty jsou o něco dražší, než např. ta RDi či K2 a ještě si tu holky chválí hmotu Pasta Dama Top
Akorát teda jestli jsi zvyklá na mléčný marcipán, tak ti možná ta RDI nebude chutnat, je to prostě taková sladká žvýkačka...smartflex nám chutná víc

reruna
9. nov 2011

@tamichloe super na poprvé, pěkně potáhlé, jen ty boky ještě příště více uhlaď, jak už psaly holky a bude to dokonalé, bílé kopretinky na tom budou super a čísla a písmena pokud nemáš abecedu, tak jedině vytisknout si nápis a zkusit to vyřezat nožíkem, nebo ušoulat tenoučký váleček a vymodelovat z toho...

reruna
9. nov 2011

@lusil2005 to co dávala yamahafazer by se dalo více rozválet, aby z toho byl hladký potah....

dajna11
9. nov 2011

juj kočky,tak budem robiť asi 3torty vojakoma moj braček zlatý,ktorý žije v írsku mi dohadzuje také zakázky na vianoce že až!!!!....vianočne trtičky a niektoré musím dokonca zaniesť rodinám...budem ako ded moroz 😀 😀 😀

lamps
9. nov 2011

@tamichloe no super, na čísla a písmená sa dajú kúpiť šablónky 😅 , ale ak potrebuješ len jedno číslo, tak si môžeš urobiť šablónku z výkresu a podľa nej vyrezať číslo alebo ušúľať sulček z hmoty a z neho "napísať" číslo 😅 . Neviem aké dieročky myslíš, na foto to nie je vidieť. Ale môžeš ich šikovne zamaskovať ozdôbkami, takže si nikto nič nevšimne 😀 .

tamichloe
9. nov 2011

@reruna ok polepšim sa 😵 ,no v skutočnosti su tie boky krajšie,abecedu nemam,ani neviem ako sa to používa,...neviem či mam napisať kremom maslovym ,alebo šulať z marcipanu..

tamichloe
9. nov 2011

@lamps ok,dakujem...aj sa chystam,tam kde su pidi dieročky nalepim margaretky..už sa teším či sa bude pačiť polovičke 😵 😵

jituskak
9. nov 2011

@reruna děkuju moc za přehled. aspoň vím, co objednat. ještě jednou díky.

lusil2005
9. nov 2011

Baby z okolia Bratislavy alebo Samorinu!!!! POHOTOVOST. Sesternicina dcera ma v piatok (ano pozajtra!) stuzkovu, a potrebovali by upiect 25 ks medovnikovych srdiecok. normalne takych malych. nezdobit ani nic, len upiect. jasne ze nie zadarmo. Spravili by ste to niektora? Ja by som mile rada, ale dnes dorabam jednu tortu a dalsiu im peciem na tu stuzkovu aj s tymi minitortickami, nemam vobec cas na cesto pecenie a potom ten bordel, uz bez toho budem mat v kuchyni chaos... Zoberiete to niektora prosiiiim? 😅

reruna
9. nov 2011

@tamichloe no zkus to z toho maricpánu a když to nepůjde, tak tím krémem...

tamichloe
9. nov 2011

@reruna ok uvidim,a krem kolko dam masla a cukru?

tamichloe
9. nov 2011

@lamps len som ju chcela bledšiu modru,len som to neodhadla..a to som chcela dať viac farby...toto bolo na špic lyžičky...

reruna
9. nov 2011

@tamichloe tak od oka 😉

lusil2005
9. nov 2011

No baby neokunajte sa a zoberte to niekto 😀