Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. nov 2013

@mimcak je to vlastně piškot, jenom vajíčka, mouka a cukr. Tak je takový lehký a je hodně nadýchaný, musím ho opatrně přenášet, normálně se mi do něj boří ruka.

chavierka
5. nov 2013

@levandulka3 ahojky, akurát potrebujem odpoveď na otázku, na ktorú budeš vedieť určite odpoveď, keď vidím tvoje muffinky....čo dávaš pod poťahovku, aký krém, maslový či nutelu, alebo žiaden? a potom ich skladuješ v chladničke?Ďakujem za pomoc!!

mimcak
5. nov 2013

@chavierka ak môžem ja ked som robila mafiny tak pod marcipán som dávala nutelu.

chavierka
5. nov 2013

@mimcak ďakujem pekne za pohotovú odpoveď 🙂, takže určite s nimi do chladničky asi do druhého dňa, však? 😵

mizulienka
5. nov 2013

@kika777 ja by som ju zobrala, mas este nieco navyse? 😉 dakujem

pristela
5. nov 2013

@pipka si aky proslooooov dalaaaa 😀 😀 😀 😀 ty sa musis v sobotu uvolniť :P pocuj a ked uz nemas doma drahého 😝 a mas detvaky , mozem dobehnut k tebe , nemusis sa trepat 😝 by som vzala taxika a Lusil by pak dosla pre mna ku tebe , čo ty na to ? Ti mozem aj pomoct s pečením - a to jeeeeeesť 😀 😀 😀 😀

mayka
5. nov 2013

Ahojte babule. Neskusala ste niektora potahovat tortu tym fondanom od Dr. Oetkera? Ako sa vam Pripadne s nom tobili? Je v akcii len Neviem ci nebude lepsie kupit k2 alebo nieco podobne.

mia1111
5. nov 2013

@mayka to nech Ťa ani nenapadne ho skúšať 😅 , prídeš o nervy moja. Na poťahovanie katastrofa, modelovať sa z neho tiež nedá, nestuhne.

kika777
5. nov 2013

@aduskatt no, si predstav, ze miesto 10 cisel a 6 abecied mi to poslali opacne

mayka
5. nov 2013

@mia1111 😀 no diky. Som si kupila jedno balenie ze ochutnam à pisu ze 200 g vyjde na potiahnutie torty. Uz to sa mi nezdalo. 😀 😀

pipka
5. nov 2013

@pristela no to by bolo najsam supeeeeer..ale sak zas keby nas "tata roka" mal zaujem byt s detmi...to vyzistim 😝 tak pak mozeme aj dakam vyrazit...ale v kazdom pripade ku mne moozete dojst v kliidku hocikedy 😉

mayka
5. nov 2013

Baby este technicka otazka. Idem robit posvhodovu tortu. Spodok priemer 32 cm à vrch 18 cm. Kolko hmoty mi bude treba? Plus este budem modelovat zopar kvietkov...

aduskatt
5. nov 2013

@mayka tak kilo a pol hmoty a isto nie ten oetker, to ten, kto pisal ten navod na pouzitie isto fetoval...s tym nepotiahnes ani prd, nie este 26 cm tortu

jakelina
5. nov 2013

@mayka dvě kila nejmíň, záleží i jak silně vyvaluješ.

svetlo55
5. nov 2013

Ahojte babenky, po dlhom čase niečo nové 😀

mayka
5. nov 2013

Baby dakujem moooc. Ste zlaticka.

zuul
5. nov 2013

@pipka zo smouliakmi ti pomozem, uz som robila 😅

dievcata @pipka @jakelina @ajka82 dakujem vam, cokotransfer sa suuuuuuuuuuuuuuuuuuper podaril. mozno trosku viac esteticna a bude to ok.

mia1111
5. nov 2013

@mayka - bola som off, presne, ako baby píšu, nemáš šancu potiahnuť s 200g marcipánu jednu tortu, to by si to musela vyvaľkať na hrúbku kancelárskeho papiera a to sa Ti isto nepodarí ani vyvaľkať a už vôbec preniesť...😅 , ale ak hej, tak vieš čarovať 😀 . Ja na klasika tortu miniem na potiahnutie cca 600-700g, tak určite kilo a pol hmoty spotrebuješ, + navyše na modelovanie a ozdôbky...

ajka82
5. nov 2013

@mia1111
@jakelina
@aduskatt aaale oetker uz predava aj fondan v takych super velkych baleniach ako marcipan, len som nemala cas studovat co na nom napisane 😝

aduskatt
5. nov 2013

@ajka82 ja viem, rozoberala som to tu minuly tyzden.tiez tvrdia, ze 200 gramov na 26 cm tortu a kilo ta vyjde na 12 EUR......ani nemam odvahu to skusit

mia1111
5. nov 2013

@ajka82 - hej? No to som nepostrehla, ja také veci v obchode zásadne prehliadam 😀 . No len mayka písala, že kúpila 200g a na obale je sľubovaný zázrak, že s tým potiahne tortu 26cm, tak to kúpila asi ten, čo sa tu podchvíľou spomína 😅 😉

ajka82
5. nov 2013

@mia1111 to ja som tiez nahodou, lebo som bozmyslala, ze babam vezmem tu tubu na zdobenie s bielou polevou a nadstavcami a vedla toho to akurat mali vystavene 😝 😀

ajka82
5. nov 2013

@lamps juuuj a nepojdes k pipka cez karlovku, ze by si to cestou u mna radsej vyhodila? 😀

jorsulova
5. nov 2013

Zienky robim tortu pata a mata ako oberaju jablka. Prave robim konstrukciu stromu spajla a drotik, ked to dokoncim tak obalit alobalom a potahovat marcipanom alebo este nieco pod to? Mozem si postavicky a ten strom z potahovky urobit aj mesiac pred zdobenim torty? Ci to je velmi skoro? Chcem si to postupne porobit a nenahanat sa, dakujeeeeeem 🙂

pipka
5. nov 2013

@zuul supeeer beriem ta za slovo 😀 😀 😎 uz aj pod...uz sa tu trapim 😝 😅

pipka
5. nov 2013

@ajka82 nie nie nie moja...ale ku mne mozes aj ty priiiist 😀 😀 😎 a zjeme ju aj s pristelkou u mna 😵 😀

lamps
5. nov 2013

@ajka82 😀 😀 😀 ach moja zlatá, ja ti ani neviem, kade sme do BA minulý týždeň prišli 😀 😀 😀 šoféroval brat, išiel podľa navigácie a keďže Veronka prevracala celú cestu 😝 😝 😝 vôbec neviem, kade som sa na Kramáre dostala 😀 😀 😀. A keď sme išli domov bola som už taká unavená po tom, čo sme v nemocke vystáli 4 rady, kým sme sa dostali ku našej Dr., že cestu domov som už tiež neriešila.
A dievčence moje sladké moc ďakujem za milé slová povzbudenia, ste všetky mooooc milé, ale ja sa tak strašne o tú moju žabku bojím a vidím na nej, že aj jej to behá po tej malej hlávke a bojí sa tiež ☹ ☹ ☹

ajka82
5. nov 2013

@lamps a samozrejme budem drzat palce, nech vsetko prebehne bez problemov 😉 keby bolo nahodou nieco treba doniest do nemocky, tak pisni

lamps
5. nov 2013

@ajka82 ďakujem moc 😵

pipka
5. nov 2013

@lamps a budete aj lezat v nemocke potom...ci vas hned pustia? ze by sme vas dolsi teda kuk a podporit vas 😵 😵