Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jorsulova
6. feb 2014

@pristela tak tiez kukam ako puk, ze narychlo cokoladovu ???????? ved to mi pride ako uplne umenie 🙂 stale robim iba marcipanove, uz nam to krkom ide... Nechcelo by sa ti poradit ako na taketo nieco krasne cokoladove???? asi to jednoduche nie je vsak? vyzera to ako sa lona ktorou sa robi krajka, alebo sa mylim ?

maca77
6. feb 2014

@pristela super tortičky .... len u nás by som takto vonku nemohla odfotiť ... by primrzli na snehu 😀

eliska22
6. feb 2014

dnešná, rýchlozdobenie na zajtrajší karneval do tomboly 😝 po dlhej dobe som zarábala mmf na poťah....nech žije smartflex 😀

barmer
6. feb 2014

Dobrý večer maminky.. Prosím vás, nemáte někdo foto postup na 3D kachnu.. Děkuji za radu 🙂

pristela
6. feb 2014

Holciny moje sladkee, ze moooc dakujem za pacitka a slovka mile 😵 😵 😵 😵 a s tym nasim travnikom :D no ja mam problem najst miesto kde nesvieti slnko 😀 bo nie kazda torta sa da fotit osvietena slnkom 😝 a inak vy co mate sneh a zmrznute zaaavidíím , ja mam len "malé" dieťa + blato a este raz blato a pak zas blato a to vsetko ked sa vynásobí tak mam blato vsade aj vonku aj dnu ☹ ☹ ☹

sona72
6. feb 2014

Žienky, poprosila by som o radu, ako upevniť kalich na 1.sv. prijímanie na tortu - aby stál? Nie ten 2D položený.

pristela
6. feb 2014

@jorsulova jee, dakujeeem 😵 toto je fest odflaknute ale v ramci casu som ink nevedela ☹ ☹ ma to mrzelo ☹ a nie nerobi sa to tazko, je to presne ako vravis robene ccez tu silikonovu krajku 😵 len nalejes coko+ceru bud nechas zatuhnut a pak zlupnes a nalepis na tortu alebo ja lepim na tortu este nestuhnutu coko, dam do chladnicky a ked stuhne az pak davam dole silikonku

jorsulova
6. feb 2014

@pristela dakujem velmi pekne a aky pomer cokolada a cera? navrch si az uplne nakoniec obliala cokoladou?

veronika0
6. feb 2014

penova Homer Simpson 🙂

jorsulova
6. feb 2014

@katrin21 pozri moju tortu v albume, tu spidermanovsku. Kupila som si tu najhrusiu striekacku injekcnu v lekarni, napchala tam potahovku a na cca 3 sekundy do mikrovlnky, to budes vidiet ak das vela bude sa ti roztekat ak malo tak ju nevytlacis. Nadherne to s tym islo, priamona tortu som to tlacila a mohla som s tym aj manipulovat ako som chcela.

veronika0
6. feb 2014

a este par torticiek dozadu 🙂

daja55
6. feb 2014

Moji dnešní angry birds 🙂 , robila som prvýkrát podľa predlohy , 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som však mala inú predstavu.... ale .... 😲

mojmacik
6. feb 2014

@pristela wauuuuuuuuu magnolie,to su pre mna jedny z naj kvetov...zive teda a tieto su ako ziveeeeee 🙂

chvapilu
6. feb 2014

@jorsulova Děkuju moc .dortík je harlekýn recept,dělám podle http://ekucharka.net/recepty-a-videorecepty paní tam má výborný věci,jen je z dvojité dávky.Zvrchu je jen šlehačka a čokoládové cikcak proužky.Hoblinky jsem koupila už hotové v Kauflandu mají mléčné i hořké /2 balení-20dkg/.Držím palec at se dílko podaří

daja55
6. feb 2014

@pristela nádherné..... 🙂 Ja mám robiť čokoládovú v marci a už teraz mám ťažké sny 🙄 aký pomer čoko a cery dávaš, aby to nebolo " do biela ", prosím ?

vlada111
6. feb 2014

@zuul jááj aj mne je ľúto, že som všetky nestihla. Ja si pamätám čokoládový s plátkami chrumkavého nugátu, pomarančovo čokoládový, biely krém v strede mango alebo liči náplň a iné. Ach niečo úžasné 😉

pristela
6. feb 2014

@mojmacik ty si sladkaaa, dakujem 😀

@daja55 juj , no ako ti to povedat , ja nerobim skoro nic podla pravidiel/receptov 😖 ceru davam od oka 😕 ono ti to nezostane biele kvôli cere , ale trebars nespravnou teplotou pri roztapani, nespravnym chladenim, miesanim atd atd . , Mne zvasca pripravuje a váži suroviny na korpusy moj puboš 😀 má na chladnicke rozpisane kolko čoho len sa opýta na kolko vajec ma pripraviť aci ma fakt tolko vajec dat , bo aj tie davam podla velkosti nie podla kusov , vajicka oddelujem ja to by nevedel , aj ked machroval ze by to zvladol 😝 , no a trebars na olej sa ma vzdy pýta že kolko ma dať dnes? 😀 😀 😀 sa ho spytam kolko tam je napisane , je trebars 375 tak mu kazem nech da 350 , ked robim orechovy tak dam aj nizsie čislo atd atd , takze mne je vzdy take tazke radiť aj ked sa snažím 😀

lokalistin
6. feb 2014

@muffinka8 prepac bola som v robote este len citam od nich mail,no odpisali mi, ze minimalne 80ks musim zobrat, to nieje problem a 6€ postovne tak som sa spytala ci to poslu aj do TO, tak este pockam, ak ano, tak to hned prevediem a beriem, zatim velmi pekne dakujem za ochotu

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka82
6. feb 2014

babulky prosim, mam otazocku na tie, co ste robili minitorticky... aku velkost urobit v tvare obdlznika? budu z toho volejbalove dresy (19 alebo 20ks) pre hracov a trenera...len neviem naozaj aku velkost by som tomu mala hodit. dakujem pekne za radu 🙂 lebo este ma napadlo urobit klasika na plech jak tortu pre 20 osob, naplnit to a potom rozrezat na 20 casti...len neviem ci to tak mozem pokrajat uz naplnene a potom omaslovat a potiahnut a ci to vobec pekne vyjde takymto sposobom 😕

michaela3011
7. feb 2014

@daja55 ja mam poradene, ze 3:1 (coko:cera) 😉

chvapilu
7. feb 2014

krásné ráno a děkuji moc za chválu minulých dortíku moc mi to potěšilo a vkládám dnešní dortík /3.60kg/

simca06022011
7. feb 2014

@daja55 ja som robila vcera prvy krat v zivote cokoladovu (klasika torta a potom obliata cokoladou) a robila som Lidl cokolada cela + od oka smotana.. a je super 🙂))) a podotykam vcera somr obila PRVE torty v zivote a zase dlho nebudem... Ked robievam cokoladu na ine kolaciky cokolada + cera, mne ostava ta coko taka zvlasna flakata, toto je krasne leskle aj ked trochu makke. Hrbolceky vraj idu dobre vyrovnat fenom 🙂))
Ale to ja len tak mimochodom, nie som nejaka skusena pekarka 🙂)

marci2305
7. feb 2014

Ahojte kocky. Poprosim o radu..kolko davate cery na 200 g cokolady? Idem robit coko mantinely na tortu. Dakujem velmi pekne😉

evicaka
7. feb 2014

Tak ja pridávam svadobnú.... síce nevyšla podľa mojich predstáv, ale dúfam že sa bude páčiť a idem na ďalšie... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

adrika202
7. feb 2014

a zase lopta 😀 a pre mladého brankára ktorý chová hada 🙂

muffinka8
7. feb 2014

Potrebujem poradiť 😕
Robila som takúto dekoráciu na valentínsku tortu. Inšpirácia bola z netu kde ale boli 4 sovičky a držali písmenká "I" a "Y" "O" "U"
No mne 4 sovy na torty nevojdú lebo je to len malá (20cm) torta.
Myslíte, že to môže byť aj takto? 😕 😕

evikj33
7. feb 2014

@evicaka Nádherná.

blcha
7. feb 2014

@muffinka8 krasne su tie sovicky podla mna to moze byt mozno do srdievka keby si napisala love ale zasa to je kazdemu jasne ze love 😉

muffinka8
7. feb 2014

@blcha To "LOVE" som chcela napísať dole na tortu pred to srdiečko