Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petka3012
13. máj 2014

ahojte, som zaciatocnicka, poradite mi prosim kde by sa dala kupit potahovka SMARFFLEX VELVET? da sa objednat len z netu alebo sa da kupit aj normalne v obchode?dakujem 🙂

lamps
13. máj 2014

@petka3012 kúpiš buď v kamennom obchode s cukrárskymi potrebami alebo cez net

petka3012
13. máj 2014

@lamps no ja som z Vranova :( myslela som ci nahodou sa neda kupit niekedy aj v tescu alebo kauflande, ale dakujem 🙂

moicka
13. máj 2014

ahojte, prosiiiiiiiiiiiim o pomoc. mam urobit na krst tortu vankus. Dnes mi prisiel set na vankuse wilton (bohuzial neviem po anglicky 😠 😢 ) a neviem na co je tam ten stvrty diel (taky vystupok ako ked je stred babovkovej formy) ☹ je treba dat n na nieco pozor pri peceni v tejto forme? Dakujem za kazdu pomoc.

ajka82
13. máj 2014

juuuuj baby stihla som aj torticku cez tyzden 🙂 este ze som dnes zacinala neskor v praci aby som sa aj vyspala 😀 😝

jakelina
13. máj 2014

@moicka formu neznám, já jsem dělala z klasických plátů pečených na plechu, tak neporadím 😒

mysiatkoo
13. máj 2014

@moicka pisu, ze je to vykurovacie jadro do tej najvacsej formy - predpokladam,ze kvoli rovnomernemu prepeceniu...?.. mozes hodit nejake foto ako to vyzera?

lucula73
14. máj 2014

@govinda ahoj,odpísali ti?mne vobec nie 😝

govinda
14. máj 2014

@lucula73 ani mne nie. Asi ich este raz dorazne poziadam o odpoved. 😉

lucula73
14. máj 2014

@govinda sa nás zľakli 😝 😀 ,ale teda spoň zo slušnosti mohli napísať.
ja už nejdem písať,tak napíšak chceš a čakáme ďalej 😉

govinda
14. máj 2014

@lucula73 jasne, ak napisu , dam vediet 😉

sikag
14. máj 2014
sikag
14. máj 2014

@jakelina ta 2D rapunzel je genialna, pridavam sa k hodnoteniu "kralovna 2D" 🙂
@pristela a stencils si robila z cery ci si skusila tu bielkovu polevu? nadherne torticky!
@maya30 ....aj sa hlasim na kurz sikovnych ruk 😀 😀 😀 😀 😀

jorsulova
14. máj 2014

@wera.g jemineeee ta malovana je prenadherna !!!!!!!!! strasne by som tuzila urobit taku na oslavu tete, ako si malovala tie kvety? praskovymi? len tak od ruky? si si to predkreslila? este som neskusala malovat, neviem ci si trufnem. A kvety si robila zo sady vykrajovaciek? Budem straaasne rada ak mi pomozes a poradis 🙂

mimcak
14. máj 2014

Ahojte baby aku tortu by ste urobili na detskú oslavu? Oslavuju 4 deti naraz 1 rok .Tortičku už odomňa mali,ale taraz chcu urobiť oslavu spoločnú pre kamarátou v nejakom centre.A ja neviem čo urobiť je to pre dvoch chlapcou a dve dievčatá. budú na oslave aj ich starší súrodenci.Myslím,že postavičky asi moc nejaké nie,lebo kde ich tam potom dajú či? A tortička by nemala byť velká,len taká menšia.No a chcú tam všetky mená mať na torte .Vôbec neviem šo urobiť 😖

lucula73
14. máj 2014

@mimcak štvorlístok??? 🙂 na každý jeden dať meno a niečo k tomu 😉

mimcak
14. máj 2014

@lucula73 nemám formu na štvorlístok 😒

jakelina
14. máj 2014

@sikag zlatko děkuji

jakelina
14. máj 2014

@mimcak to se dá udělat ze srdíček, ale taky určitě nemáš čtyři. 😒

jakelina
14. máj 2014

@mimcak a čtverec rozdělit na modrou a růžovou část a nějak tam dát ty jména a každou vyzdobit pro kluky holky???

lokalistin
14. máj 2014

@sikag dik no tie som videla, ja len reku, ci tu niekto nieco nerobil

lucula73
14. máj 2014

@mimcak ani ja nemám,robila som tak,že som si upiekla kruh a štvorlístok vyrezala.obrázky na nete nájdeš.a tam nebolo veľa odpadu.........to len ako tip ma napadlo 😉

rejaa
14. máj 2014

Prosím vás, ako by malo vyzerať vykrajovátko na tieto maličké kvietky na tej barbie torte? Neviem si to predstaviť ako to vyzerá a ani pod akým názvom hľadať. Ak máte niekto link na niečo podobné, budem vďačná. Ďakujem!

petkamamicka
14. máj 2014

ahojte idem si po radu. ocko bude ma 50 rokov. a chcem mu upiect tortu ale problem je ze vobec neviem aku.. aka by sa hodila prosim poradte mi hodte mi sme nejaké linky alebo mi dajte rady aku tortu mu upiect.. a este by som poprosila ci mi nenapisete aký korpus robíte a plnky teda vase oblubené ja stale robim to isté a mozno by sa hodila uz zmena dakujem vam velmi . velmi vam budem vdacná.🙂

gelinka75
14. máj 2014
mimcak
14. máj 2014

@lucula73 ,@jakelina , Ďakujem babenky no neviem ,naozaj čo mám urobiť. Mňa napadla aj taká 3 D žirafka ležiaca to je také milé sa mi to veľmi páči a je to aj také neutrálne zvieratko pre chlapcou a dievčatá a myslím,že by sa to páčilo aj deťom,ale neviem ako by som tam dala tie mená. 😒

lucula73
14. máj 2014

@rejaa tú vykrajovačku má každý čínan pomaly,za 1-2 eurá.skus popozerať 😉

mirka100911
14. máj 2014

Pre ITckara

makinka2
14. máj 2014

Ahoj holky, prosím dlouho jsme tu nebyla oni vymazali to druhé album s dortama, malě jsme ho v onlíbenýcj a je pryč ☹ prosím o odpověd at ho zbytečně nehledám je tam 900 stránek 🙂 děkuji moc 🙂

sticker
14. máj 2014

Ahojte. Tak pridávam zase jednu moju. Klasika plán bol trochu iný 😝 Je pre 24 ročného chlapca a jeho babku. Chceli tam jeden nejaký kvet a nápis. Čakám každú chvíľu, že prídu po ňu, tak som zvedavá čo povedia. Lebo teda neviem prečo, ale poťah mi na bokoch praskal ☹ Zvrchu je úžasne hladký, taký som ešte nemala, ale tie boky... Preto som tam aj dala občas tie malé kvietky, ale to sa nedá zamaskovať. 😔 ☹ Je to smart čerešňa inak. Nenechala som ho dlho stáť, vyvaľkala a potiahla.. Či som dala veľa farby.. ale tak je to jemné, tak to hádam nie...