Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
29. sep 2015

Ahojte prosim vas skusala ste niektora airbrushovat na slato krajku nechce sa mi kvoli jednej torte kupovat zlaty prasok. Dakujem

nicoletta77
29. sep 2015

@jorsulova ahoj, ja keď robím zatvorenú knihu, tak si odmeriam, koľko má byť ten vrchný obal na knihe a odrežem si dopredu hmotu (napríklad, keď sa chladí torta), ktorú nechám na rovnom podklade trochu zatuhnúť. Používam smartflex a ten pekne po určitom čase drží tvar. Keď robím hnedú knihu, tak farbím hmotu kakaom.

jorsulova
29. sep 2015

@nicoletta77 dakujem velmi pekne a ked farbis hmotu kakaom tak sypes len ciste kakao? Takto som este neskusala farbit...

kubrt
29. sep 2015

@jenie123 všechny krásné 🙂 a parádní výraz ve tváři mimoně s vysypanými lentilkami 😀 - to byl svatební ?

kubrt
29. sep 2015

@12gabika12 dovnitř dortu můžeš dát jakoukoli nápln, ale jestliže chceš dát potah na celý dort, tak ho musíš obmazat máslovým krémem, nebo jen našlehaným máslem s mouč. cukrem. Tam kde by se ti šlehačkový krém dotýkal potahu, tak by to teklo. Na potah jsem kupovaný marc. z kaufu nezkoušela, ale musela bys ho mít nejméně 600 g ale spíš víc. A barvit můžeš i tekutou i prášk. barvou(ředěnou kapkou vody. At se daří a dej foto jak to dopadlo 😉

nicoletta77
29. sep 2015

@jorsulova áno, len čisté kakao, po troške. Skús si to na kúsku hmoty. Ak by si to mala moc tuhé, môžeš pridať hnedú gélovku. Takto si ušetrím farbu. V albume mám knihy.

lenuliatko
29. sep 2015

@mimcak Kupim jednu bielu a tu podla potreby nafarbim aj inak. Sama som zvedava na konecny vysledok.

lokalistin
29. sep 2015

@mojmacik dakujem

lokalistin
29. sep 2015

@stebota dakujem, no nechcem, ale prerabame dom, tak musim kazdy mesiac calovat

lokalistin
29. sep 2015

@antenka1 dakujem, ale presne to je to, ze som robievala jednu do mesiaca a som sa vzdy tesila s teraz mam kazdy tyzden, sice len jednu, ale aj tak ma to prestava bavit, pri tejto ma byvilo, ze si vybrali nieco, co som nikdy nerobila(karamelovy zakusok s penovym platom) a kedze rada skusam nove recepty, tak na to som sa tesila aj na tie muffiny-sice som sa trochu bala, ale inac sa musim dotoho nejak nutit a to ma stve, lebo to je na tych tortach vidiet

lokalistin
29. sep 2015

@mimcak ze mu posielam pusu

lokalistin
29. sep 2015

@lenuliatko len aby sa to dalo farbit, nekukala som co to je, ale ak je to vybielene, nezafarbis na syte farby, len take blede

lenuliatko
29. sep 2015

@lokalistin to ma nenapadlo ale aj tak len take jemne pastelove som chcela. Dakujem 🙂

zuzkavit
30. sep 2015
mimcak
30. sep 2015

@lokalistin odovzdám 😉 🙂

mimcak
30. sep 2015

no babenky našla som si viac času a pridám vám tu fotečky sorač za tapetku,nedávam všetky čo som robila za ten čas čo som tu nebola,ale vybrala som len tie naj.

jimmyl
30. sep 2015

Žienky nerobíte niektorá postavičky na predaj? Potrebovala by som malých mimonov 3 kusy alebo 1 väčieho 🙂

jakelina
1. okt 2015

@mimcak moc krásné dorty 😉

mimcak
1. okt 2015

@jakelina Ďakujeeem krásne 🙂 😵

mirinka1
1. okt 2015

ahojte,aky krem sa hodi k malinovo-jogurtovemu,aby to nebolo prilis kysle?prip.aj nejake ovocie na zjemnenie kyslej chute...dakujem

abriela
1. okt 2015

@antenka1 perfis, ty si expertka na 3D

antenka1
1. okt 2015

@evicaka
@mimcak
@jenie123
Kočky dakujem. Vy ste teda tiez nezahálali. Perfektneee.
Jenie ten muzsky oblek je uuuzasny 😉

antenka1
1. okt 2015

@abriela jeej dakujem. Ja radšej 3D ako kvietky. Ja na to raz nemam cit 🙂

haannka
1. okt 2015

Ahojte...ja iba jednu....uplne proti mojmu gustu

blancagon
1. okt 2015

@mimcak odpadnem,paráda

mimcak
1. okt 2015

@blancagon neodpadávaj prosím 🙂 😅 ,neboj to ne za týždeň,ale asi za 3 -4týždne čo som tu nebola. 🙂 😉 😉

mojmacik
2. okt 2015

pomooooooc som sa kopla...mala byt pre 25 a ja robim pre 40...a just dvojposchodku a to spodne je viac a ko treba...a uz obtiahnuta...co s tyyyym...vrch by som dala zamrazit...da,sa?

sikag
2. okt 2015

@antenka1 @pipka @mysiatkoo @grasie baby takto narychlo, mozeme v pondelok na obed / poobede? budem v meste a mam kooopec casu 🙂 asi do 3 tej

mimcak
2. okt 2015

@mojmacik podľa toho aká plnka. pribináčik v pohode,ale ak niečo s mascarpone tak som si nie istá.

nika1985
2. okt 2015

Ahojte ja som akasi vygumovana este dve ma cakaju na nedelu. Pani to nechala na mna urcila si iba bielo zlate srdce tak sa aj celkom tesim dufam,ze sa jej bude pacit