Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. okt 2012

@florentina tak to asi uvaříš něco jako pudink, když je tam i mléko ???

florentina
25. okt 2012

@jakelina Majko, koukám, že mám v upozornění od tebe zprávu, která začíná otázkou: "ty jsi nikdy nešlehala vajíčka nad parou....", ale když na to kliknu, tak ten dotaz nikde v tématu nevidím, tak nevím zda blbne koník, počítač, neboj já 😅 ...a tak nevím jak ten tvůj příspěvek pokračuje.......nicméně ano, nikdy jsem nešlehala vajíčka nad parou 😉

jenkka
25. okt 2012

baby surne potrebujem radu...hodi sa do karamelovej plnky cernice? zavarane...a ak nie tak co do plnky? citala som ze karamelova plnka+visne ze su dobre alebo maliny, lebo ze su kyslejsie a karamel sladky...tak neviem co by vzniklo za chut a nechcem zbytocne otvarat cely pohar cernic a nebude to chutit 😀 a mozem pod potahovku PDS dat nutelu?

pipka
25. okt 2012

@jenkka podla mna ku karamelu cernice dat mozes v pohode, aj maliny..ja som aj broskyne davala. A Nutelu ja davam vzdy vymixovanu s maslom, nie cistu..ale hadam aj to by sa dalo, len to by asi bola prilis velka spotreba..nie? ja davam na jedno maslo tak cca 2PL nutely 😉

ajka82
25. okt 2012

@florentina skus prekliknut na dalsiu nasledujucu stranu ci neni nahodou prispevok hned na zaciatku...vtedy sa prispevok nezobrazuje na strane ktoru ti otvori 😉

jenkka
25. okt 2012

@pipka dakujem 😵 to som chcela pocut 😎 ja robim len taky kvetinac priemer 12cm a 11cm vysoky....tak som chcela skusit tu nutelu...len ci to nebude az vsetko prilis sladke 😖

bzucinka2
25. okt 2012

ahojte, viem ze ste tu uz premerali ake pouzivate mixeri, vtedy som tomu nevenovala pozornost, lebo vsak ja mam a prave v tejto chvilke sa mi ako na potvoru pokazil ☹ tak poradte, ake mate vy 🙂

jovanka81
25. okt 2012

dievcata poradte, kamoska chce pre syna k 8 narodkam tortu mc queena, ale nechce 3D predtsavujem si to ako nejaku kruhovu tortu a na nej vymodelujem auticko, nejaku cestu alebo cosi take, poradite? pochvalite sa s vasimi tortickami nech sa inspirujem?

florentina
25. okt 2012

@ajka82 děkuji za typ, ale není právě ani nikde na další straně, fakt tomu nerozumím 😅

zuul
25. okt 2012

dievcata ahojte robili ste niektora shreka a fionu?
a z cars luigiho a profesora Z?

to su zasa objednavky, modelovat budem tyzden 😲

mamina1978
25. okt 2012

@anibas No ja som ti prave ofotila tu moju pomocku na odtlacanie , co som si myslela, ze to je vyplet a ono to je murivo. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 Ja som isto pozerala len na produkty pri kupe a necitala texty k tomu 😅 , alebo neviem ako som to mohla prehliadnut. Ked sa vsak pozries na tu moju a tvoju , tak su naozaj dost podobne 😅 😅 😅 😅 Jaaaaj teraz uz viem, ze tam musia byt dve male medziciarky, aby to bol vyplet 😝 😝 😝 😝 😝
Tak, ale mozno sa niekto pouci z mojej chyby a pri objednavani sa sustredi aj na text, nie len na obrazok a neminie peniazky za nespravne pomocky........... 😝 😝 😝 😝 😅 😅 😅 😅 😅 😅

pristela
25. okt 2012

Holky, práve som sa vrátila z kaufl. a u nas vššššeeeeetky Salka /tatra ci aka znacka to bola/ stiahli z regalov 😅 a to viem ze ho tam este min tyzden mali dve plne velke palety 😝

dadka212
25. okt 2012

@mamina1978 ja som presne tak isto kúpila 😀 miesto košíkového vzoru som objednala tehly 😅

drobec33
25. okt 2012

@lamps
@pristela
@dm1
@nika1985
@aduskatt
@lucula73
@njonja
@lokalistin
@katkossko
@sisix
@dadka212
@ajka82 kocky mooooooc vam dakujem za tipy a skusenosti ci uz ohladom slahaca, alebo cesta. Vidim, ze vyber slahaca bude tazsi, ako som si myslela 😝 Este mi napadla jedna vec ku tomu, co som sem davala. Zaujam ma aj preto, ze si z neho mozem urobit rucny mixer, ten moj chudak uz dosluhuje a noze su tupe asi ako ja 😀 A + sa mi paci, ze mozem rucne slahat a v mensej nadobe. teda aspon myslim 😒
S tym cestom vyskusam aj vase rady a snad z toho nieco dobre vylezie 😉

Idem sa pokusit vas docitat a dopozerat, snad sa mi to podari 😅

aduskatt
25. okt 2012

@mamina1978 no keby som nebola leniva, tak by som aj isla do kuchyne pozriet, ci ten moj vyplet nahodou nie je murovany🙂

timonko
25. okt 2012

halloweenska 😉

mamina1978
25. okt 2012

@dadka212 jeeej, tak sme uz dve 😉 😀 😀 😀 😀 😀

dajna11
25. okt 2012

a urobila som si radosť!!!!!!aj ked len takú maličkú 😀 😀

aduskatt
25. okt 2012

@dajna11 ta s tymi troma bordurami je uzasna🙂

ajka82
25. okt 2012

@dajna11 aj mne ma prist taka krajka ako si dala poslednu foto 😵 som zvedava ci s nou budem vediet robit 😅

ajka82
25. okt 2012

@aduskatt prosis si taku? jedna baba mi ju ponukala tusim za 5 eur...neviem kolko stoji normalne...ak by si ju chcela, tak jej mozem este napisat ci ju ma

dajna11
25. okt 2012

@ajka82 no idem ju aspon skusmo otlačiť🙂

aduskatt
25. okt 2012

@ajka82 no za 5 si prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 🙂

nika222
25. okt 2012

tak moje rýchlovky, kým malý spal 🙂

ajka82
25. okt 2012

@aduskatt napisane...cakam co mi odpise, dam vediet 😉

aduskatt
25. okt 2012

@ajka82 kujeeeeeeem🙂

sisix
25. okt 2012

@njonja sis dala, ja bych na ty stonky nemela nervy 😀

emelia
25. okt 2012

Dievčatá, ako sa robí pribináčkový krem? Chcem ho urobit do dalsej torticky. Dakujem za receptiky. 🙂

artepf
25. okt 2012

ahoj holky, právě jsem dopatlala svůj první čokoládový dort, dávám sem fotky, ale spíš jako odstrašující příklad 😀 😅 , vůbec mi to s tou čokoládou nejde, zlatý marcipán nebo smartflex. Ještě víc jsem to pokazila, když jsem chtěla udělat čárky bílou čoko a párátkem to roztáhnout, ale než jsem je dodělala, tak mi samozřejmě zatuhly a tím párátkem jsem to ještě víc po... 😠. Díky ještě jednou @dm1 a @pristela za rady, snad bude aspoň dobrý chuťově a příště už budu vědět, čeho se vyvarovat 🙂 .