Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
7. sep 2012

@eliska22 moja súcitim s tebou ,ja som dnes na nohách od pol 5-tej rána ,včera večer som sa zabudla na nete do pol 1-nej ...takže ráno som vstala nevyspatá...teraz som odstavila plnku zo sporáka a ráno mam mať dve tortičky do 10-tej hotové ,potiahnutéa to z nich je teraz korpus na jednej polici a plnka chladne... 😝 😝 😝 unavená som jak pes ,ani do postele sa mi nechce ,dlhá cesta k nej... ☹

eliska22
7. sep 2012

@lawli nezávidím teda, drž sa moja 😉 ja zajtra ešte pečiem pre moju sestru vegánsky perník, ale to už je pohodka a potom máme oslavu jej 30 ky, tak dúfam, že tam neodpadnem 😅

anibas
7. sep 2012

@lawli no to bude nočná a počúvaj moja: ty vieš kde bývam ??? 😀 😀 😀 😀 v pondelok nastupujem do práce 😝

lawli
7. sep 2012

@eliska22 vďaka aj ty ,budem na teba myslieť a to mi hádam dodá sily ,že v tom nie som sama ... mne tými tortičkami tiež nekončí deň ...chcem upiecť medový koláčik ,aby sme mali na nedeľu ku káve a po obede ideme s detičkami na letecký deň..takže nohy hore a k tomu kávička - nehrozííí ...ale potom ,potom už bude nedeľa ...sa tešíííím 😵 😵 😵

lawli
7. sep 2012

@anibas jasné viem ...teda myslím ,že viem 😀 😀 😀 😀 v Medzanoch že ?? to viem kde je 😉 ...jaj práca ,ja po MD nemám kde nastúpiť ,tak ti trochu závidím... 🙂

alenv
7. sep 2012

pár posledních a figurky na svatební dort podle přání ženich se jmenuje Milka 😀

lucula73
7. sep 2012

@b.janka pod kláštorom,tých 1001 drobností??tam majú super ceny 🙂

zuul
7. sep 2012

dievcata prosim "babo raď"
kde zoženiem takýto križik na tortu? poraďte prosím ak viete.

dakujem

anibas
7. sep 2012

@zuul to by mohol byť aj falošný štras - taká stuha - rozne šírky a dá sa strihať ako chceš

zuul
7. sep 2012

@anibas dakujem. a nemas link nahodou? kde sa to da kupit? dakujem.

anibas
7. sep 2012

@zuul hmmmm -počkaj

b.janka
7. sep 2012

@lucula73 presne tam... ja som málo chodila do mesta a vôbec som o tom nevedela... dnes som tam bola pozrieť... a to mi ten pán povedal že toho tam majú len polovicu... že už veľa popredali... ale nemala som čas to tam dobre pozrieť... ale určite pôjdem na nákup

bianca
7. sep 2012

pozeram ze stare paky tu tak vas idem pozdravit . Nazdar 😀

anibas
7. sep 2012
janula.h
7. sep 2012

@bianca kto je starý???

bianca
7. sep 2012

@janula.h sak uz ste dve zagagali :D

aduskatt
7. sep 2012

@bianca zdar🙂

eliska22
7. sep 2012

@alenv krásne tortičky 😵

bianca
7. sep 2012

@aduskatt zdar 😀

ani neviem po akej dobe tu daco pisem.Ale fotky kukam furt 😵

anibas
7. sep 2012

@bianca ešte že tak - ideš na stretko do PO ??????

bianca
7. sep 2012

@anibas nee moja nejdem.Nestiham

janula.h
7. sep 2012

@anibas a Ty ideš???

anibas
7. sep 2012

@janula.h ja idem do Beluše - dúfam

rapunzel1
7. sep 2012

Baby vy ste toho za dva dni napísali... no mám čo čítať 😉 pridávam nové a idem čítať a páčitkovať 🙂

jper
7. sep 2012

Moc prosím o radu - zítra ráno v 8 předávám dort a došla mi černá barva 🤐 mám tmavě hnědou potahovku místo čené. Ještě mám prachovou barvu, tak mě napadlo, že to tou tmavě hnědou potáhnu a nabarvím tou prachovkou, stačí tu prachovku pak smíchat s alkoholem?

hanka.
7. sep 2012

@jper nemáš doma klasický černý uhlí? 🙂 když jsem začínala, používala jsem to taky 🙂. možná bych zkusila i tu prachovku dát přímo do hmoty, zkus to na kousku. a v nejhorším potřít tím alkoholem, ale bude to lepkavé, a třeba flekatý 😕

janula.h
7. sep 2012

@jper no možno by to malo stačiť ja by som Ti rada poradila ale fkticky neviem a veľmi vidieť že je hnedá? skús niekde na kúsku kde nevidno

mrka2
7. sep 2012

@alenv krasne.. ta macicka je perfis a vlastne vsetky.. 🙂

jper
7. sep 2012

@hanka. jo černé uhlí nemám - to bylo první co mě napadlo :D Hmoty potřebuju hodně bojím se, že prachovku spotřebuju a hmota nebude černá.
@janula.h vidět to je dost - barvila jsem tu čokoládovou hmotu pettinice, ale té černé gelovky jsem měla už jen na vytření lahvičky.
Holky děkuju asi risknu aj fleky a nabarvím to nad ránem.

hanka.
7. sep 2012

@jper určitě to dobře dopadne 🙂. nebo já když potřebuju černou, tak smíchám všechny potahovky, co mám dohromady. tak si smíchej všechny barvy a řerná z toho snad bude 🙂