Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
4. dec 2012

@pipka aj ja chcem takých pomocníkov 😉 u nás je to zatiaľ vo fáze ničiteľskej 😒

dajna11
4. dec 2012

@jakelina ja som nikdy nebola taká urevaná ako po tehotenstvách....prosto asi hormony urobili svoje🙂

jper
4. dec 2012

@dadka212 děkuju - přišlo mi to jako nesmysl, ale raději jsem se zeptala
@dm1 díky moc - právě a zrovna tu punčovinu má rád málo kdo :D

pipka
4. dec 2012

@vlada111 vladik neboooj, tu fazu doverne poznam aj ja 😅 😀
ale pockaj tak dva roky a budu ti baby vypekat jedna radost...ty uz len vylozis nohy a fajroooont 😎 😀 😀

79zuzana
4. dec 2012

no,,, hodinka a docitala som vas 🙂 Ja som teraz nemala torticky, az na sobotu mam dve 🙂 ale piekla som kolaciky na vianocne firemne party 🙂

vera1132
5. dec 2012

ahojte,
náhodou neviete kde už pradávajú Heru alebo parmarín k tomu tu plechovú dózu??? dakujem

eliska22
5. dec 2012

@pipka perfektní sú krpci a aké majú zásterky 🙂 ja neviem kedy stihnem piecť tento rok 😝 akosi nič nestíham 😒

vlada111
5. dec 2012

@pipka no už teraz sa neviem dočkať. A perníky? Tak to je pohroma. Piekla som ich cez rok, že urobím malej program, skončilo to tým, že mi kradla cesto 😒

zabka88
5. dec 2012

@muffinka8 aha, ja som takú bez masla ešte neskúšala, vlastne ma ani nenapadlo že dať tam stužovač 🙂 ja to robím klasicky z masla a aj ked nie som na maslové plnky (zdajú sa mi ťažké) tak táto jediná mi chutí aj tak lyžicou vyjedať 🙂 a velmi dobre sa s ňou aj robí, lebo je jemnučká ale pritom tuhá.. baby tu dávajú aj puding na zjemnenie, ale keď ľúbiš karamel tak aj čisto maslová ti bude chutiť .. verím že tortička dopadla dobre, určite bude chutná 🙂

baby, aj keď pozerám že medovníčky už máte napečené asi všetky, hodím vám do receptov taký náš rodinný receptík, keby ste chceli alternatívu k tomu čo už tam je.. tak nech sa nám dobre pečie 🙂

marci2305
5. dec 2012

Ahojte baby.. 😉 Prosím, nejaké inšpirácie na tortičky so šmoulami. Niektorá s Vás tu upiekla úplne úžasne farebnú, myslím, že som to tu videla. Chcem takú z hríbikovým domčekom, please.... 😒

lamps
5. dec 2012

@pipka a ty si prečo neprišla pre tú tortu? Ja čakám, nevyspatá som a teba nikde 😀 😀 😀

patrikmisko
5. dec 2012

@79zuzana ahoj, tie košíčky nepoznám a vyzeraju super 😵 , je tam karamel. krém ???

jakelina
5. dec 2012

@79zuzana vypadá krásně, hned bych si dala.

dadka212
5. dec 2012
lumarque
5. dec 2012

ahojte mohli by ste mi poradit recept na nejaku domacu hmotu s ktorou sa daju pouzivat vypichovacky? diki

marci2305
5. dec 2012

@dadka212 Ďakujem, ten z domčekom je krásny... 😉

lamps
5. dec 2012

@lumarque recept na MMF je hneď na prvej strane tejto diskusie, ja cukor do nej nevážim, ale dávam "od oka", lebo každé cukríky zoberú iné množstvo cukru

mizulienka
5. dec 2012

@79zuzana Zuzi ty byvas v irsku, ze? ako im chutia nase kolace? ja ked som bola v anglicku, tak oni jedli iba take susienkove kolaciky, nanajvys nejaky apple pie, nic kremove a boli ste unesene, ze aka je to skvela chut 😀 😀

ajaku
5. dec 2012

@gabina275s ahoj, nie, vytlačila som si z netu a vystrihla, priložila a obrezávala 🙂 🙂

lumarque
5. dec 2012

@lamps diki a nejaku inu by si nevedela poradit, lebo ta cukrikova nam velmi nechutila, skusala som domaci mandlovy marcipan, ale ten nebol velmi dobry na potahovanie. teraz som chcela spravit taky mliecny podla receptu na nete ( 200 G SUS ML, 200 g cukru, maslo), ale strasne sa roztopil aj ked chutovo super... na vykrajovanie nebude dobry.. mozne bude z neho rafaelo, alebo ci by sa dal niecim zahustit... je to so mnou tazke 😀

jakelina
5. dec 2012

@lumarque tak si kup hotovou hmotu, nechceš?? Z té se vykrajuje krásně.

zsuzsu
5. dec 2012

Ahoj. No tak ja si tiez pridam to moje 🙂 a napiste prosim co je zle alebo co by malo byt lepsie nech sa priucim 😉 Inak taketo domceky som tu robila niektorym maminam ako darcek a mali velkyyyy uspech tak som rada 🙂
No dufam ze nevadi ze sem pridavam. 😉 Inak dakujem za inspiracie a za uzitocne informacie.

dm1
5. dec 2012

@marci2305 inspiracie z netu

mamina1978
5. dec 2012

@marci2305 skus tu kuki ...... 😉 🙂

Tu je aj postup na domcek a smoulou......😉))
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

Inspiracie ......................😉
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=cake+basket...

lokalistin
5. dec 2012

@zsuzsu tato tema je pre kazdeho takze preco by to malo vadit,ze pridas aj ty?ved my len cakame na nove inspiracie a mozes napr. aj pisat,ze co bolo vnutri 😀 tak vitaj medzi nami 😉

lawli
5. dec 2012

@lamps jedna krajšia ako druhá...mala je celá mamina...lamps v mladšom vydaní...prajem všetko najlepšie 😵

pipka
5. dec 2012

@lamps sak ma zavialo po ceste...snehu a snehu...a ja v aute bez lopaty a bez metlicky 😅 😀 😀 😀
a cakam teda, ze uz ten Mikulas ma tu najde...a dako ma k tebe dopravi 😀 😝 😀

lawli
5. dec 2012

@pristela neviem či neprispievam neskoro ,ale ja mám na inšpiráciu uložene toto 🙂

ferinka
5. dec 2012

@marci2305 no cca náš 4 dortík,tak nic extra , ale pečený byl s láskou 😀 😀 😀 😀

Holky tak mě napadlo,vždycky děláme mega dorta,ale máme problémy s přenesením marcipánové hmoty,jak na to,i jsme to zkoušely na sil.vále,ale stejnak se to přilepilo i podsypané :/