Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
30. apr 2014

@alca123 najlepšie je potrieť ju maslom s cukrom, prípadne aj nutelou. Plnku nedávaj pod poťah ak nie je maslová a maslo netvorí viac ako 50% plnky. A potri teraz, do zajtra to budeš mať pekne vychladené a tuhé.

muffinka8
30. apr 2014

Prvá tento týždeň. Nie som spokojná 🙄 spodok sadol, vrch krivý 🤐 Tento týždeň je strašný, nejak sa nič nedarí

jper
30. apr 2014

Ty krajky jsou tak nádherné (hledím na google na inspiraci na další dort) už musím nějakou pořídit 😀 to jsem ještě nezkusila ani stencil

jper
30. apr 2014

@muffinka8 A já bych si myslela že to je záměr, je krásný - veselý a ta zmrzka nemá chybu - ňam

pipka
30. apr 2014

ajojteee, konecne som si sadla po celom dni, resp. pol tyzdni 😝 😅
na dnes jedna 😉 macko uško a este dve ma cakaju, tak zajtra makam naplne obratky...esteze je volno 😉

muffinka8
30. apr 2014

@jper vôbec netuším prečo mi to stále klesá 😒 slamiek je tam kopec, každá nadoraz až dole a aj nad hmotou ich stále nechávam 1-2mm trčať.

jper
30. apr 2014

@muffinka8 já teda do spodního dávám dřevěné tyčky, brček se bojím. Tak zkus pořídit dřevěné tyčky. Je kupuju aj normálně v obi, baumax - maji tenké - průměr mín než centimetr a dávám jich minimálně 6. pro sichr. Jen je umyju než je tam vrazím 😉

muffinka8
30. apr 2014

Ja síce nepečiem veľa a ani dlho, ale normálne cítim, že potrebujem "tortový reset" 😝 ešte budúci týždeň som známym sľúbila tortu a inak všetko odmietam zatiaľ.
Teraz idem robiť jednu s mackom PU čo som už robila, ale strašne sa mi nechce. A zajtra krstinovú na ktorú sa teším, tak dúfam, že ju nepokazím 😅

muffinka8
30. apr 2014

@jper asi budem musieť tie drevené. Ja tam mám tých nápojových asi 12.

jakelina
30. apr 2014

@muffinka8 to je fakt divné, já jsem třeba i třípatrový dort, co jsem dělala nám domů nevyztužovala vůbec a nic neklesalo. A co máš za podložku mezi patry??
Omlouvám se za kvalitu, ale byl to jeden z prvních dortů co jsem pekla a ještě jsem ani o žádném vyztužování neměla šajnu a bylo to pro nás, tak jsem to neřešila.

jper
30. apr 2014

@muffinka8 já ty nápojové v životě nedávala, nevěřím jim a navíc ty patra mám dycky hrozně těžké 😉 zkus a už se ti to určo nestane

pipka
30. apr 2014

@muffinka8 ja davam spajle a na to este slamku, a drzi mi to fest 😉

jakelina
30. apr 2014

Já dávám maximálně čtyři špejle do brček a i do svatebních třípatráků, tak to asi bude něco mezi nebem a zemí, že ti to dělá neplechu, ikdyž takhle vyztužíš. 😲 😲 😲

muffinka8
30. apr 2014

@jakelina asi pol centimetrový kartón z krabice od plienok.
@pipka no asi zajtra kúpim aj tie špajle.

jakelina
30. apr 2014

@muffinka8 tak to by mělo udržet i slona. Já teď většinou dávám kolečka vystřihnuté z víka od Smartflexu. Na malé patra z těch malých kýblíčků a na velké z těch 7 kg, to je super a i to dobře vypadá, neobaluju to už ničím. A když chci přes střed dát špejli, tak tam vyřežu malou dírky a propíchnu obě patra.

jakelina
30. apr 2014

@muffinka8 a ty jsi do těch brček špejle nedávala??

jper
30. apr 2014

@jakelina ty jo bez výztuže, no hodně záleží na krému, znám krémy, které udrží i 3 patra a pak já dělám krémy, že su někdy ráda, že mi to drží jen samotnou potahovku (když to přeženu) 😀 😀

jakelina
30. apr 2014

@jper tenhle byl s pařížským, dvě horní patra byly karamelový šlehačka a dole krém z mascarpone s ovocem. Taky nechápu, že mi to drželo, asi štěstí začátečníka a potah byl z MMF.

jper
30. apr 2014

@jakelina ty jo - tos měla víc štěstí jak rozumu (jak se říká), ještě že tak, co 😀 😀 já nenechávám nic náhodě, taková drbka a ještě aby mi pak propadl, to zrovna - raději pichnu pořádné kolíky a mám klid 😉

maya30
1. máj 2014

@halienka
@adrika202 kocky dakujem, pacia sa mi vsetky, hlavne tu ruku nech nechce 😝 poslem a uvidim co si vyberie 🙂

janka22201
1. máj 2014

@muffinka8 aj tak je krásna 🙂

nika1985
1. máj 2014

@henny v metre, tu to maju aj v topeku alebo potom obchod s cukr.potrebami

muffinka8
1. máj 2014

Tak druhá torta 🙂 postavičky trochu prerastené a po diéte 😅 . Torta neklesla, ale zboku vyzerá akoby sa zošmykla dozadu 😀 čo je však len optický klam, lebo ten plot ide trochu nakrivo na boku a aj predná hrana je trochu šikmá (nie presne 90°), tak dúfam, že sa na ňu budú kukať len z predu 😅

@jakelina @jper @pipka manžel už bol v druhom obchode kde našiel špajle a chudák sa aj tak musel vrátiť lebo si zabudol peniaze doma 😅 😀 takže dnes skúsim dať do slamiek aj tie špajle. Asi blbá otázka, ale do jednej slamky jedna špajla? 😕

Inak, ja musím prestať piecť keď sa chcem vyspať 😝 Malý zaspal o 22:30 .... ja som sa do postele dostala o 2:00 (netuším kedy som reálne zaspala) ale od 5:30 som už na nohách (malý od 4:30)

mysiatkoo
1. máj 2014

@muffinka8 citam o vystuzovani,ze nexavas pretrcat slamky - a nemoze tu byt zadrhel? Ja ix davam len 3. plus stredom torty jednu spajlu cez obe posxodia aby to nelietalo a zatial to takto nesadlo - ciste teoreticky, pokial tie slamky pretrcaju, tak maju vacsiu sacnu sa ohnut, ako ked ix useknes 1-2mm pod uroven torty... ci?

jper
1. máj 2014

@muffinka8 ten je krásný - no myslím že jedna špejle, ale nevím - nikdy jsem nedávala. A se spaním to mám stejné - jen teda mi dycky trčí za zadkem všeci tři a hlavně ten prostřední mi běžně sežere vyrobené postavičky - tak všecko musím hlídat a sledovat :D

pipka
1. máj 2014

@muffinka8 ja davam co slamka to jedna spajla 😉

pipka
1. máj 2014

@muffinka8 inak torticka naaadhernaaa, a nic na nej nie je vidiet 😉
ale ako @mysiatkoo pise aj ja tie slamky odstihnem tak milimetrik pod urovnou torty, zatlacim a tak do toho dam spajlu 😉
mozno fakt tam je problem, ze ked to pretrca, tak to nevydrzalo napor vahy vrchneho poschodia...co ja viem? 😕 😅

muffinka8
1. máj 2014

@pipka @mysiatkoo no to je dosť možné 😕
@jper ja môžem modelovať a zdobiť len keď malý spí, čo je po desiatej večer 🙄 lebo inak by ma k tomu ani nepustil a všetko bral.

dagmarmustafa
1. máj 2014

@danielik79 Hroznovy list som si jednoducho podla obrazka z googlu obkreslila na tvrdši papier a potom vykrojila z marcipanu. Vytienovala som prachovymi farbami a susila na bublinkovej folii(alebo alobale,hococom....). Niekedy staci takto,netreba minat prachy...🙂

janka22201
1. máj 2014

@muffinka8 krásne postavičky,krásne farby,krásna torta 🙂