Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
28. nov 2012

@mizulienka u mna najcastejsie, coko(fal. parizsky), masvarpone, pribinak, kakaovoorechovy...a teraz sa rozbehli gastanove(puding, maslo, g.pyre)

mizulienka
28. nov 2012

@ajka82 a ten kakaovoorechovy robis ako prosim? dakujem 🙂

mariann2
28. nov 2012

kočky, prosím vás, nemáte niektorá fotoinšpirácie na tie "bruškaté" torty, pre tehulky, s nožičkou vyčnievajúcou? videla som ich veľa, ale neukladala ich, lebo som si myslela, že to nikto nebude chcieť a predsa chcú 🙂

marci2305
28. nov 2012

@lamps Ahoj. To prečo ti tak popraskala tá hmota. Ty si robíš domácu hmotu?

mariann2
28. nov 2012

@marci2305 ďakujem
hľadám hlavne jednu konkrétnu, tuším bolo to bruško v ružových šatách a na nich boli hnedé bodky, alebo také niečo a práve tú nemôžem nájsť

ajka82
28. nov 2012

@mizulienka uvarit 200ml mlieka, 100g pr. cukor, 1PL maizena(ja davam kopcom, lebo mame take uzsie), do uvareneho pridat 50g oprazenych posekanych orechov, 1lyzica kakao a 150g maslo...maslo tam necham rozpustit, zamiesam, vychladene vyslaham... (domaci marhulovy dzem na korpus kakaovy k tomu je u nas najlepsie-ale toto je len tip 😉 )

mizulienka
28. nov 2012

@ajka82 znie to dobre, nie je tam tych orechov trocha malo?

ajka82
28. nov 2012

@mizulienka ja myslim, ze to staci... jedna kamoska ta mi iny uz ani nechce 😉

mizulienka
28. nov 2012

@ajka82 vyskusam, ved nebude vadit, ak by som tam pridala orechy, nie?

mariann2
28. nov 2012

@ajka82 ďakujem, tiž mi nenapadlo hodiť to do angličtiny 😝

ajka82
28. nov 2012

@mizulienka vyskusaj, budes to mat max. viac orechove...

muffinka8
28. nov 2012

@sisix ja s tou svojou nie som veľmi spokojná, lebo tiež je to tak narýchlo .... chcem tortu pre babku tento piatok spraviť. V pondelok som si spravila lupene, 2 dni schli, ale veru potrebovali by viac, piestik dole skoro vôbec neuschol, lebo predsa bol hrubší. A potom aj to farbenie. Nemala som práškové farby, tak gélovkou zriedenou som maľovala. No na domáce použitie a skúšku ok, ale ak by som to pre niekoho iného tak idem hneď práškové farby objednať 😅 😀

maya30
28. nov 2012

dievcata, ked teraz preberate plnky, robi niekto aj tiramisu ? Hladam nejaku bez toho zeesanu, zatial som nic schopne nenasla

luciahromadkova
28. nov 2012

Dievcata prosim radu, idem robit tuto motorku a chcela by som si kupit farby, lebo doma mam len zakladne gelovky wilton
budem potrebovat na tuto motorku ciernu, striebornu a odtiene sedej, nechcem kupovat zbytocne vela. /este aj to co je cervene na tejto skici ma byt sedej farby 😒, takze uvazujem aj nad modrosedou farbou/

Staci mi kupit wiltonku/alebo inu belobu a tu miesat na odtiene sedej s gelovkou ciernou alebo su lepsie prachove farby-odtiene sedej?
Striebornu mam kupit prachovu alebo radsej tekutu?
Za radu vopred dakujem.

dm1
28. nov 2012

@luciahromadkova sedu urobis z ciernej nepotrebujes teda viac ako ciernu, cervenu. A striebornu odporucam praskovu

kacenika
28. nov 2012

@janula.h dakujeeeem 😉
Dievcata dakujem vsetkym za pacitka, potesiloooo 😵
@localistin dalsia uz bude absolut dokonala 😉
@miciatko prosim Ta a nepopraska mi smartflex ked tam dam to kakao 😕? A este som sa chcela opytat cervena Wiltonka dobre zafarbi smartflex na cerveno alebo si mam radsej kupit extra gelovku Sugarflair? dik za odpoved 😉

luciahromadkova
28. nov 2012
luciahromadkova
28. nov 2012

@dm1 dakujem velmi pekne

chudadka
28. nov 2012

@lussy23 dakujem pekne 🙂

chudadka
28. nov 2012

Aj vsetkym babenkam dakujem za pacitka,velmi ma potesili 🙂 Uz sa tesim az budem robit dalsiu 😵

lamps
28. nov 2012

@marci2305 Torty poťahujem MMF, ale táto postavička bola z Smartflexu, prečo to urobila netuším. Ušuľkala som novú, tá je zatiaľ dobrá, nič neprasá, uvidím čo bude robiť ďalej

miciatko
28. nov 2012

babule neviem c ste to tu uz preberali ale pocula som v telke reklamu na sutaz slovenske torty snov sutaz, dobre som pocula ci krpcov rev mi info zdeformoval ???????????

miciatko
28. nov 2012

@kacenika vidis to ma nenapadlo ze ked si ju nezarabas ze nepojde ofarbit kakaom, tak urcite poradi niekto iny kto robi so Smartflexom. .

pristela
28. nov 2012

@lamps pocuj , odkupolila 😀 som toho marťanka a ten ma tiez popraskané brusko, ale iba tak malinko , len neviem ci to uz mal , alebo sa mmu to stalo v mojej atmosfere 😕

ajka82
28. nov 2012

@miciatko hej, na jojke teraz bezi reklama na to, ze sa mozu prihlasit do sutaze...ale nejak extra som tomu pozrnost nevenovala, kedze TV mam ako podmaz aby som nepocula len detsky krik a prosby 😝

mizulienka
28. nov 2012

@miciatko neviem, ci to je pravda, ale mne minule jeden zakaznik vravi, ze ma ide prihlasit do tej sutaze 😀 😀 😀 on este asi nevidel ine torty, len moje 😉
ja uz teraz nestiham nic nove sa ucit, vkuse len tie osvedcene praktiky, som rada, ze stihnem urobit torty co mam, tak by som chcela skusat nove veci, keby toho csu bolo viac 😕 😀 😀

kacenika
28. nov 2012

@miciatko aj tak dik, rozhodla som sa ze si kupim cervenu a skusim so zelenou zmiesat a uvidime 😀 ... kamoska chce malu tortu a na nu chce dve postavicky, traktor, drevo, stromy, hriby, kvety - no sak neviem kde jej to tam vsetko poukladam, ale tak proti gustu....
@miciatko, @ajka82 ano bezi sutaz v robeni tort, naklady uhradia, mali by ste sa prihlasit 😉 americke torty na Vas nemaju 😀 😉
@pristela , @lamps podla mna je to hmotou, ja som prvu Kitty robila tyzden dopredu a nepraskla. Potom z inej davky som robila druhu Kitty a po dvoch dnoch (ale pri rovnakom skladovani) mi praskla nozicka 😖