Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bublina83
13. jan 2013

Prvy krat pridavam svoju tvorbu aj ja 🙂 predloha sice vyzerala uplne inak, farby mali byt krasne syte ... v ramci moznosti toho co doma bolo je toto vysledok.

dadka212
13. jan 2013

@eliska22 mne vždy doma hovoria, že tortu pre rodinu odfláknem 😅 šak ale čo mám robiť je zadarmo tak sa mi s ňou nechce piplať, teda ako s ktorou 😅 alebo s tortami pre chlapov, to je maximálna nuda, takže sa ani nečudujem, že ich flákam 😅 akurát, že ludia si to nevšimnú ešte hovoria aké sú úžasné 😅

dadka212
13. jan 2013

@mrka2 @jakelina ja sa musím priznať že dostávam skoro stále tringelty a nie malé raz to bolo 20eur....a to ja torty zaokrúhlujem napríklad 23eur na 25 atď... nebudem ja tam čakať kým oni vyhrabú v peňaženke medenáky a tak isto ja nemám stále vydať...

zdenallicka
13. jan 2013

@sisix ROzdrobíš korpus a spojíš krémem nebo marmeládou, děláš kuličky a po zatuhnutí obaluješ v čokoládě nebo nějakých polevách...

kacka1234
13. jan 2013

@alexandrakocikova Ahoj dufam ze link na abecedu ti pomoze teda mne velmi pomohol ba priam osvietil 😀 dovtedy som to z listy dolovala vselijako buchala o dosku a nic 😕 a teraz uz pohoda s tymto postupom 😎 http://tortyodmamy.sme.sk/node/35567

pipka
13. jan 2013

@pralinka25 fuu, netusim, ale kedze v tescu zacinaju akcie tusim v stredu, tak predpokladam, ze do stredy 😉

anibas
13. jan 2013

@dadka212 tak mi na východe - okrem KE - môžeme o tringeltoch snívať 😝 😝 😝 😝

kacka1234
13. jan 2013

@florentina perfektne nemusi sa ani nic odoberat kava cigaretka sudoku vsetko na dotycnu sedi uz len modelovat 😉

dadka212
13. jan 2013

@anibas no to mi nedošlo, že býva na východe 😝 mne tu hovoria, že som lacná, že dovtedy dávali viac za torty...tak asi preto dávajú 😝

jakelina
13. jan 2013

@dadka212 tak to ti přeju. Já zaokrouhluji spíš dolů, já jsem fakt asi nemožná. Já zaokroulím dolů i váhu i cenu. No podnikatel ze mě asi nebude 😀 😀 😝 😝 😝
Ale ty děláš krásné dorty, já jsem pořád takový amatér a tak se jim ani nedivím, že mi nedávají víc. 😝 😝 😝

jakelina
13. jan 2013

@dadka212 tak to mi ještě neřekl nikdo, že jsem laciná. I 200,- korun za kilo se jim zdálo moc. 😝 😝

dadka212
13. jan 2013

@jakelina čože? šak máš super krásne torty, sa nepodceňuj!!! a veď si účtovníčka, musíš si to nastaviť tak aby si ty bola v pluse 😀

dadka212
13. jan 2013

@jakelina ja som s ťažkosťou v hlase povedala za tortu 60eur a oni že čo? tak málo za takúto sme dali minulý rok 100eur 😅

jakelina
13. jan 2013

@dadka212 no já jsem prostě takový blbec, já i za pětikilovou dortu nevezmu víc jak 1000,- korun. 😀 😀 No co už se mnou, asi jiná nebudu. 😝 😝 😝

dadka212
13. jan 2013

@jakelina ja som tiež taká bola, ale ako mám toho teraz vela, tak som si to konečne uvedomila....tento víkend jedna brala 2 torty jednu 3,5kg a jednu 2kg a pýta sa ma že a zlavu nedostanem? a ja že za čo? ona že beriem 2 torty naraz no ja som jej na to povedala, že to beriem ako poschodovú 😝 ešte mi povedala, že to slniečko bolo jednoduché a tie ninja korytnačky akurát trebalo vymodelovať....no šak nech si to skúsi a potom môžeme debatovať 😝

florentina
13. jan 2013

@jakelina Majko, si ze mě děláš srandu, ne? A to jsem se hodně krotila, abych nebyla sprostá! Děláš krásné dorty, vůbec nevím, proč se tak podceňuejš. Jsi velmi šikovná, navíc zvládáš rodinu, práci a k tomu dorty, je ti to snad málo? Jesli ti někdo nedává spropitné, tak ok, třeba nejsou zvyklí. Ale ty určitě zakrouhluj váhu i cenu nahoru a buď na sebe hrdá, máš na co!

jakelina
13. jan 2013

@florentina ty jsi kecka 😀 😀

vecernicci
13. jan 2013

@sisix švagrový ségra dělá na pitevně a dneska má narozky, tak tématický dortík 😉

vecernicci
13. jan 2013

@florentina tak to máš pravdu, přehnaná skromnost není na místě 😵

zsuzsu
13. jan 2013

Baby , prosiiiiiiim o radu 🙂 sice nie teraz ale chcem spravit pre kamosky tuto tortu, a chcem vas poprosit, s coho mam spravit ten vrch? tiez cesto a naplnit? ale to by asi pripucilo to babo, nie? Dakujem za kazdu radu 🙂

njonja
13. jan 2013

@jakelina dakujem krasne🙂 Aj mam inak susicku!!!🙂 FANTAST>ICKA VEC! 😀 😀 😀 😀

njonja
13. jan 2013

@zsuzsu musis prepichnut hlavicku a vystuzit to tak, akoby to bola normalan viacposchodova torta. Aspon tak by som to robila ja... ale pockaj, co ti povedia skusenejsie kocky...

pralinka25
13. jan 2013

@zsuzsu mozno je ten vchnak z burizonovej hmoty. ta je lahucka

dada2007
13. jan 2013

@dadka212 ja sa bojím zaokrúhlovať......... 😅 aj cenu neviem zdvihnúť 😔 😔

njonja
13. jan 2013

@lussy23 skor si myslim ze preto, lebo su zgrlosi a vedia, ze by im to ti 20 hostia na oslave vsetko pojedli a nehavaju to radsej pre rodinu . Ale to mi je potom trapne, lebo deti su zakazdym nadsene a konkretne pri tejto chodili z amnou stale male dievcatka, ze ci im presne takuto spravim☹ a stale cakali a prosili domacu, aby ju nakrajala....
Noa k dokonalosti - ja neviem robit menej "dokonale" torty. To je ako ked vies hovorit cudzim jazykom, nedokazes hovorit zle, ak uz raz rozpravas dobre. Preco ich robit horsie???? pod take nieco sa kja podpisa tneviem, nechcem a nemozem...to musia potom objednavat u niekoho, kto robi tie klasicke detske torty...

vecernicci
13. jan 2013

@dada2007 já jsem zvedla cenu na 250 korun za kilo, ale stejně zaokrouhluju dolů, jsme to prostě holky praštěný 😝 😀 😀 😀 si musíme začít vážit sebe a svojí tvrdý práce a že to někdy fakt makačka je 😝

njonja
13. jan 2013

@florentina pockaj, ako ti teraz bude dobre a kolko budes mat casu🙂 Na torty alebo pre seba 😀 😀 😀

pristela
13. jan 2013

@sisix tak ale to nemusis iba korpus s maslom , ci marmeladou atd..... ja som robila rafaelo gulky , nedala som ich do košíčkov ale takto obalila v coko a je to mnamkoveeee, mozes dnu mac co len chces co sa ti da vytvarovat a bude si drzat tvar 😉

dada2007
13. jan 2013

@vecernicci ja robím za 9e, ale @pristela mi už teraz(posledné mesiace) začala nadávať, že už nech zdvihnem na 10e......ale ja mám z toho obavy 😅 😝

strihalka
13. jan 2013

Moje uplne prvni otrta v zivote🙂

Korpus bol kupovany, lebo jsem nestihala...v zivote to uz neudelam,....pod plnkou se mi zacala torta hroutit☹, po presunuti na iny podnos, se mi rozpadla, takze nasledovala rucni lepeni torty do nejakeho tvaru a pote rychle prekrym fondantem aby se uz nerozpadla...vnutro torty po nakrojeni celkem ok, ale tak jasne..chce to iny korpus🙂