Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
30. nov 2011

baby co mam modelovat sanitku tak racej robim kvety co ani nepotrebujem 😀 ,ale musela som ich vyskusat su to take rychlovky este ani moc nestvrdli co som ich rychlo robila aj tie farby su co ma napadlo 😀 lebo som fofrufala mala sa mi budi som ju bola dvakrat uspavat.Zelene listy tie som iba malovala a zviazala tie som mala uz vcera hotove.Len tie kvety su improvizacie ja nemam original formicky na ne tak je to co dom dal 😀 aby sa to aspon trocha podobalo to cervene je ibistek a to zlto bordove ci ake ma byt ta astromeria 😀 tie origos formicky co su na tie kvety by sa mi pacili len to uz nebudem tolko investovat do toho.Neviem ci vobec takej farby aj ta astromeria existuje,ale co som pozerala su rozne strakate tak tato je niaky novy druh

lusil2005
30. nov 2011

@adul67 nie nie. najprv si vyrez z hmoty lupienok (sprav si sablonku z papiera), tak aby bol mensi ako zilkovac. ten daj potom do zilkovaca a stlac. ale nech je taky velky aby zo zilkovaca nevyliezol.

adul67
30. nov 2011

@yamahafazer ty si šikula šikovná krásne 🙂

adul67
30. nov 2011

@lusil2005 potom ked to je take tenke tak mi vylieza drotik z listu

alenv
30. nov 2011

tak jsem právě dodělala ručně kilo mléčného marcipánu.. uff.. nějaký stroj by se mi na to hodil 😀 ale mám spíš ty ruční na míchání a to by to asi neutáhl

adul67
30. nov 2011

@alenv robia marcipán aj v pekarničkach neskušala si?

alenv
30. nov 2011

@adul67 a pekárnička je co u nás? Jako domácí pekárna 😅

yamahafazer
30. nov 2011

@adul67 dakujem,ale neni to take super krasne ked nemam na to origos formicky,ale aspon pre mna je to dobre na to,ze som sa tak supla na to dratikovanie tak ma to chytilo tak skusam furt nove kvetiny a som rada,ze som uz konecne na stretku videla ako na to 😀 este chcem laliu len uz idem spat nech rano vstanem a este nemam tu sanitku hotovu furt co potrebujem 😀

jakelina
30. nov 2011

@yamahafazer máš to super, já zase budu muset nějaký nový květ zkusit.

adul67
30. nov 2011

@alenv ano domaca pekanička tam davaju miesit namieto chleba marcipán ževraj to pekne vymiesi neskušala som len počula

adul67
30. nov 2011

@yamahafazer ja som si chcela kupit laliu ale kamka už nemala tak som kupila čo mala ale dala by sa aj z tohoto stravit lalianie?išlo mi len aby som mala nejaký žilkovač 🙂

alenv
30. nov 2011

@adul67 aha🙂 tu má moje tchýně a nepoužívá ji 😀 že bych jí nenápadně poprosila.. jinak tu nemám.. ale už jsem o ní také přremýšlela.. díky.. no zatím to dělám jen pro nás dorty takže to ručně jedno za čas jde😀 ale klidně bych si práci ulehčila

katy1979
30. nov 2011

baby mam bojovu ulohu od mamy sa vas opytat ci nemate niekto skusenost preco sa robia bubliny v lineckom pecive? netusite preco sa to robi?

lusil2005
30. nov 2011

@adul67 ale ty to tam das uz aj s drotikom do toho zilkovaca. a pritlacis tak aby sa ti hlavne kraje ztensili. ja vzdy najprv zatlacim menej silno celou dlanou na stred zilkovaca, a potom prstami silnejsie v krajoch tam kde nieje drot. tak som robila aj tuto laliu a islo to super. treba len chytit "grif" do ruky 😅

adul67
30. nov 2011

@lusil2005 spracila som si placku na velkost toho žilkovača a strčila tam drotik a potom dala do tej formičky a stlačila okraje orezala a upravila

adul67
30. nov 2011

@lusil2005 krásna je talalia a tie kvietky som tiež skušala male na drotikoch zajtra ukážem tie sa mi tuším podarily

dm1
30. nov 2011

@mizulienka ruze su na sparatku a ostatne kvety na drotiku. picham to do torty 😝

vera_vila
30. nov 2011

@katy1979 Mě se taky občas udělá na lineckém bublina, také jsem nezjistila proč... Ale je to jen na pár kolečkách, v tom množství, co dělám, se to ztratí... Většinou se mi to stává na těch spodních, na těch s dírkou jsem snad nikdy bublinu neměla... Možná zkusit třeba jen párátkem 2-3 dírky, aby měl kudy utíkat ten horký vzduch, jinak nevím... Dělají se bubliny i babičce a to peče na rozdíl ode mně linecké desítky let... Asi je to normální, pokud to není v nadměrné míře...

dm1
30. nov 2011

baby ktosi sa pytal na cenu tych poharikoch zabudla som kto a uz mi to neukazuje 😝

tento velky co som ja robila bol za 0,20 EUR a mensi za 0,15 EUR

katy1979
30. nov 2011

@vera_vila vsak prave tiez sa nam to vzdy robilo na tych klasickych kolieskach. ok ked jej poviem ze sa to stava aj skusenej babicke tak snad prestane patrat.

jakelina
30. nov 2011

@dm1 vypadají naprosto luxusně a ani nejsou drahé. Dá se to sehnat i v čechách??Nevíš, ani nevím kde to hledat a pod jakým názvem. 😒 Myslím ty poháriky

jakelina
30. nov 2011

@katy1979 mně se to taky stává a sníme to i tak 😀 😀

kackark
30. nov 2011

Holky, poradíte mi, prosím, jak polít nejlépe dort čokoládou? Myslím boky. Díky 😉

dm1
30. nov 2011

@adul67 ako pisu baby musis to zvlnit ale aj ked sa vlni sparatkom tak najskor je dobre si to stensit gulickou a potom nato sparatkom uz nebude tak moc treba

dm1
30. nov 2011

@jakelina netusim veru 😒 . Ved prave vypada to tak svetovo a nie je to drahe. je to sice plast ale v pohode sa da pouzit opat

dm1
30. nov 2011

@kackark ja boky neviem polievat tak ich vzdy robim mimo na strukturfolii a potom prenesiem na tortu

mia114
30. nov 2011

Ahojte
akurat soms i chcela objednat z tortomanie smartflex velvet ceresnu alebo mandlu a oni nemaju ☹ maju len vanilku a cokoladu, mali ste uz niekto tieto dve? ake su?

hejdita
30. nov 2011

ahojte mam otazocku ked robite tortu "flašu" tak ako robite tu etiketu??? alebo sa da niekde kupit? potrebujem zohnat na fernet stock citrus .... alebo ako by ste to riesili vy? 😕 dakujem

akme
30. nov 2011

@mia114 vanilka je dobrá neutrálna

hejdita
30. nov 2011

http://www.tortyodmamy.sk/flasa-0 tebars nieco taketo ta etiketa ....