Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
4. nov 2012

@dm1 😀 vies ako som sa zlakla ked som to videla ? 😅 ale maminka mi pisala ze mala je taka , že nebolo zle ale praveze moc dobre 😅 a som rada ze im chutila, bo predtym vraj mali nejaku zlu od niekoho, tak som sa bála co povedia na moju , predsa len 100ludi 100chuti

jakelina
4. nov 2012

@kagatkaga vodou nebo alkoholem, neboj on vyprchá, děti se ti z té trošky neopijou, nejlepší jsou gelové barva, ale když pečeš málo, tak to je zbytečné.

dm1
4. nov 2012

@awooojky veru baby maju pravdu tie rozostupy budu na figu nebude to dobre vyzerat. zvlast ked to hore nebude zaplnene co ma byt hore? Keby tam bola aspon nejaka velka kytica alebo nieco ale bude to posobit priserne prazdne. A o cene radsej pomlcim ale tiez by som jej napisala rozpis materialu nech sa spamata a nech si kludne nakupi sama + za robotu by som si vypytala

dm1
4. nov 2012

@pristela idem mimo temu lebo niesi na FB 😀 . Prosim ta kde sa daju nakupit latky za dobru cenu - klasicka bavlna a tiez filc dekoracny prosiiiiiiiiiiiiiim. A tiez farby na textil take ozaj ze zakladne. DAKUJEEEEEEEEEEEEEM

kagatkaga
4. nov 2012

@jakelina super díky za radu....jdu to zkusit už ted at vím jak na to v pátek 🙂

pristela
4. nov 2012

@dm1 andelicka vecer ti napisem , teraz musim zdrhat , nestihala by som 😵

eliska22
4. nov 2012

@pristela hlavne od teba je to nevhodné lebo to je ako živé, u mňa by ani nevedela, že to tá rapunzel je 😀 😀 😀

mia1111
4. nov 2012

@dm1 - a sa mi zdala tá Kitty taká jemná, nežná a to bolo tou čistou tváričkou bez fúzikov 😅 😀 . Pekná bola aj tak 😉, dokonca sa mi páčila viac, ako s fúzikmi 😉

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lifinka
4. nov 2012

přidávám víkendovky 🙂 a jdu "lajkovat" 🙂

mariann2
4. nov 2012

@lukika @pristela má ten fotopostup na koňa na fb, nechce mi tie fotky teraz otvoriť, tak skús pozrieť ty

artepf
4. nov 2012

@vecernicci moc díky za recept, už se mi sbíhají sliny, co nejdřív je vyzkouším 😉

lifinka
4. nov 2012

@lawli také jsem papírové role, koupila v Kik, tak jsme na tom stejně🙂

bzucinka2
4. nov 2012

@vecernicci prosim ta a kolko ich cca vyjde z tej davky? 🙂

vsetkym velka vdaka za laiky, milo ste ma prekvapili, to sa tak dobre pozera, ked sa vam pacia 🙂 radost sem chodit 🙂

simasa
4. nov 2012

@eliska22 Ty si maska, ja sa tu tak smejem 😀

lifinka
4. nov 2012

krásné dorty jste všechny stvořily!!!jen vůbec nemám čas vás dočítat, je to už doma na mašlu bez chlapa.... 😒 ale už jsme blíže zase k návrtatu, sice až únor, ale co se dá dělat...obdivuji všechhny ženské, co zůstanou samy s dětmi....je to mazec už jsem dva dny na brufenu a nemocná...ve středu mě čeká dort, ze kterého mám strach a nevím, jak to udělat, má to být čtverec jakože okno a z něj vyčuhuje plochý gesicht prasete s fajfkou, myslím, že je to kresba J.Lady...

Kdybyste věděly jak na to písněte a poraďte! díky
upeču čtverec 3xkorpus a nevím, zda upéci ještě jeden, který zvlášť potáhnu a vytvořím rámy okna? no a prase už vyřežu do okna, jen ta fajfka nebude sedět přes rám!!!Je dlouhááá...

simasa
4. nov 2012

@mimoza13 Krása, len škoda, že už nie sú za 10-12 eur, ako keď ste začínali. 😀 Inak mne by lepšie vyhovovalo, keby boli tie formičky kratšie, a teda lacnejšie - veď vzor sa dá nadpojiť. Aj na tejto sú zjavne dva rovnaké vzory za sebou. Ale nič v zlom tým nemyslím, aby to nevyznelo ako rýpanie.

simasa
4. nov 2012

@lifinka Skore uzdravenie prajem. Asi by som urobila normalne tortu obdlznik, vytlacila si obrazok (alebo prekreslila cez monitor na priehladny papier) a obrazok by som urobila len 2D. Ram by som dala taku hrubsiu vrstvu potahu a otlacila vzor dreva a fajku 3D vymodelovat (dovnutra drotik). Ale inac je to pekna blbost na 50tku 😀

nika1985
4. nov 2012

dopecene,dohackovane uz vas len docitat a popacitkovat 😉 a budem spokojne oddychovat aspon do zajtra

ajka82
4. nov 2012

@lifinka myslim ze nemusis zvlast korpus piect...nestacilo by len potahovku tam poprilepovat aby sa aj ta fajka robila lepsie? ze ram okna by bola vyvalkana dajme tomu na 4mm a prasa na 2mm 😕 aspon ja by som to tak urobila, ked to ma byt ako "obraz" 😅

vecernicci
4. nov 2012

@bzucinka2 vetrnicku nevim kolik, ale venecku je z ty davky asi 30 😉

vecernicci
4. nov 2012

@mimoza13 tak ta krajecka je uzasna, jsem naockovala majitele dortisima, aby je taky objednal tyhle RVO

sisinka76
4. nov 2012

@ajka82 ahoj, poslala som Ti IP 😉

dajna11
4. nov 2012

@nika1985 juuuj to je asi pre mna že??? 😀 😀 😀 😀 😀

mimkaz
4. nov 2012

Ahojte , najprv vás všetky chcem pochváliť vaše výtvory sú prekrásne, ja som len na začiatku "tortovej kariéry" , zatial som piekla len v rámci rodiny.Teraz mám prvý krát tortu na objednávku no riešim dilemu na čo ju dať, akú podložku používate.Idem robiť policajné auto a neviem akú podložku dať aby mi to udržala.ďakujem vám všetkým za vaše rady 🙂

aduskatt
4. nov 2012

@mimkaz zalezi od velkosti a hmotnosti🙂

janulkamartinko
4. nov 2012

@eliska22 Ten traktor je genialny mozem sa spytat ako je robeny? len z hmoty ale keksov alebo?? dakujem

jakelina
4. nov 2012

@mimkaz já dávám všude karton z pevné krabice, auto ti to udrží určitě. Taky jsem dávala pětikilové auto na podložku a udrželo. Na krabici dej papír, aby to ladilo k autu a na to celofán.

jakelina
4. nov 2012

@janulkamartinko jeslti můžu odpovědět já, zrovna jsem ten traktor dodělala podle tohoto postupu co mi poradila Eliška. http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...

janulkamartinko
4. nov 2012

@jakelina super dakujem,určite sa zide 🙂