Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

1zaza
26. apr 2013

@miciatko ešte mi zostala jedna "frézia", aj na tým som rozmýšľala, čo ty na to? dalo by sa?

pipka
26. apr 2013

@lamps
@luciahromadkova
@pralinka25
@mariann2 dakujeeem vam moooc mooc 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 do smrti vam budem vdacna a moje deti vam budu kvetinky na hroboch polievat 😀 😀 😀 😀 😅

miciatko
26. apr 2013

@1zaza jasne , ono len mne ked su niekde dve kvietky tak mi sa tam ziada treti,alebo potom nech je iba jeden 🙂 , alebo pockaj co ti este baby poradia

pipka
26. apr 2013

@pristela nooooo, pozor, zarucene to nefunguje 😝 do stareho stucham pol roka ..a nist 😠 😀 😀

pipka
26. apr 2013

@aduskatt zaklinadlo 😉 to len napis niekde okolo toho prutika 😉

pipka
26. apr 2013

@1zaza daj tu freziu k tym dvom ruzickam a bude dokonala 😵

kajanka1
26. apr 2013

Ahoj holky, nevite, cim marcipan na dortu vyhladit? Ja nevim, co delam spatne, ale porad se mi trha nebo hrudkovati ☹

lamps
26. apr 2013

@pristela ooooooooooooo, tak to som ja v tom nevinne 😀 😀 😀 😀 😀 ja som ani netušila, že to má taký .... zámer 😕 😕 😕 😕 ale v mojich 20-tich rokoch je to ešte celkom ospravedlniteľné 😀 😀 😀 😀 a ty si nič zle nevysvetľuj s @pipkou to bolo len v rámci srandičiek 😀 😀 😀 😀. A stráááááááááááááášne moc ďakujem za pochvalu mojej gerberky 😵 😵 😵 😵 😵 a želám ti ku dnešným narodkám stále veľa radosti a dôvodov na smiech, nech ťa tvoj humor neopúšťa a tvoji chlapi nech sú ku tebe vľúdnejší, tortičku som ti upiekla, vyzdobila len ju nemám ako doručiť ku tebe, tak ju na tvoju počesť spapáme my doma 😀 😀 😀 😀 😀
a @pipka moja ja v mojom veku teda vôbec ešte nemyslím na to, kto mi bude polievať kvietky na hrobe 😀 😀 😀 😀, ale cením si, že ty na to myslíš aj za mňa

mibi41
26. apr 2013

Ahojte maminky, v prvom rade vás chcem pochváliť, videla som tu nádherné torty, ako z filmu 😵 .
Chcem sa opýtať či je tu nejaká maminka, ktorá pečie takéto krásne torty v okolí Lipian, okr. Sabinov?
Ďakujem krásne za odpoveď 🙂

ajka82
26. apr 2013

@dm1 aha, uz je tu aj cela, vcera som ju tam nevidela http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

pipka
26. apr 2013

@lamps ved to ani jaaaaaaaa 😀 to len nas dedo mi to stale hovori, ked sa mi chce za nieco podakovat 😀 😀 😀 akoze sama sebe mam asi polievat 😀 😀 😀 😝

lamps
26. apr 2013

@kajanka1 tortu musíš mať pekne potretú maslovým krémom, vyhladené všetky nerovnosti, potom ju treba dať zachladiť do chladničky a až potom poťahovať. Ja poťahujem s MMF a vyhládzam žehličkou

lamps
26. apr 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 dedo je prezieravý chlap 😀 😀 😀 😀 môj svokor chodil na poherby aj ľuďom, ktorých nepoznal a keď sme sa ho pýtali, že prečo tam chodí odvôvodnil to tým, že keď on nepôjde nikomu na pohreb, kto potom príde na pohreb jemu 😀 😀 😀 😀

pipka
26. apr 2013

@pristela uz som ti sice pisala aj na FB, ale pre istotu aj tu ti želááááám všeeetko naj naj naj v tento krasny slnieckovy dnik, nech sa ti v zivote dari vsetko, coho sa chytis 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
26. apr 2013

@lamps veeeelmi dobreeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
26. apr 2013

@ajka82 aha uz viem ktora. mne sa pacia tie tortelino na tie casom po dovolenke ak nieco zostane z euracov 😀 kupim si ju na narodky alebo aj ta magic decor taka siroka krajka tu maju baby najcastejsie tato http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sablona-m.... aj ked oni su krasne viacere ale to by clovek ozaj uz skrachoval. rozmyslam ze si kupim potom z niektorej len tu jednu samostatnu lacnejsiu ked sa to da skladovat tak by to nemalo byt take hrozne robit na viackrat

lamps
26. apr 2013

@pipka že? 😀 😀 😀 😀 😀 darmo Janka, máme sa my od tých starých ľudí ešte čo učiť 😀 😀 😀

aduskatt
26. apr 2013

@pipka dikyy🙂
este ze vas tu mam, zienky.........🙂

dm1
26. apr 2013

@ajka82 a este tuto novu by som chcela vidiet na torte moze to byt zaujmave http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sablona-m...

lamps
26. apr 2013

@dm1 Danka, ty stále dráždiš s tými krajkami 😀 😀 😀 😀 a ja už o nich snívam ako by sa mi na tortu hodili 😀

1zaza
26. apr 2013

@1zaza
@pipka babuľky ďakujem vám, ste zlaté

1zaza
26. apr 2013

@miciatko sebe som poslala, tebe to malo byť 😀, Ďakujem za rady, frézia je nainštalovaná

jakelina
26. apr 2013

@muffinka8 tak to nechápu, já nedávám žádný ztužovač, je to tuhé jak šlak. 😲 😲 😲

79zuzana
26. apr 2013

Moje dnesne pre syna do skoly. Maju tam Bake sale....zbieraju si peniazky na skolsky vylet 😉

79zuzana
26. apr 2013

@amadora ja pouzivam tiez tu istu podlozku. Skus inu hmotu alebo si pridaj tylo powder do hmoty den predtym ako s nou ides pracovat. Bude potom taka tuhsia a lahsie ti vyjde von bez lamania.
Tu som to skusala 😉

bambula1307
26. apr 2013

inspiracia..take nam vykvitli 🙂

tamianati
26. apr 2013

Futbalová č. 3: Mramorák, jah. džem, jahody, banány, parížsky krém, 3,5 kg

tamianati
26. apr 2013

Futbalová č. 3: Mramorák, jah. džem, jahody, banány, parížsky krém, 3,5 kg aj s foto🙂 pekny vikend dievcata! 🙂

mariann2
26. apr 2013

@pipka ty si koza, že kvetinky polievať 😀 😀 😀

dm1
26. apr 2013

@lamps zee 😀 to za to nemozem to mna tak oni provokuju v tych e-shopoch a ja zatial odolavam ale len kym budu evrace potom idem na to 😉