Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. jún 2012

@mizulienka a cim si to plnila? Ja som vcera tu svadobku 3 roznymi kremmai a najhorsie bolo so slahanym nad parou vanilkovym ten nebol taky tuhy ale naplnila som aj tak v pohode. nechavam to tuhnut poobede to potiahnem riadne vystuzim a snad to prezije

lifinka
22. jún 2012

ahojky dnešní dokončená 😉. Ale normálka se mi v lednici tak rosil včera měla jsem ho nahoře v lednici, pak jsem se v noci šla dívat a tak jsem ho dala dole místo ovoce a to už bylo lepší, ale vytáhnu ho a začne se potit, čím to, teplem, velká změna teploty, co?za chvíli si pro něj přijde kamoška.dala jsem pribinák a do toho mandarinky a jahody, takže poprvé s ovocem🙂 Jinak ´domeček jsem nakonec v miskách upekla korpus a dotvarovala punčovinou, domek má 900g 😨 napřed jsem ho dala nakonec dortu, aby se mi tam vešli šmoulíci, ale dort jaksi klesal vzadu, tak honem do středu dort a tak je málo místa na šmouli, no snad to bude ok, domek mám pro jistotu mimo dort zatím.Stane se něco, když to bude mít celé na sobě do zítřka???

hlavně, že jsem ho přetáčela!

mizulienka
22. jún 2012

@eliska22 perfektna je 😉

eliska22
22. jún 2012

@dm1 ja som s nimi celkom spokojná, len teda škoda, lebo ten spodok nos a ústa mohol byť lepší, tak snáď nabudúce, ak si niekto objedná 😀

mizulienka
22. jún 2012

@dm1 Dani robila so tu varenu cokoladovu od mobany....ale ved uz soju aj predtym robila a pohoda...
ale tentokrat som dala viac cokolady, zeby preto?

dadka212
22. jún 2012

@mizulienka určite nedaj zlavu 😉 ako vidno, že je krivšia, ale to si normálny človek nevšimne, proste povedz, že je teplo a torta je jedlo, takže niekedy môže aj povoliť ako sa bude "topiť" ...
@eliska22 krásna stanica 😵

dadka212
22. jún 2012

@mizulienka neviem či je to že si dala viac čokolády, ale môže byť, lebo čokoláda sa v tomto teple topí najlepšie 😝

lifinka
22. jún 2012

@eliska22 nádherná stanice, moc vyvedená! 😉

děláte krém pařížská šlehačka, nebo něco podobného jak harlekýn?

dm1
22. jún 2012

@mizulienka kto vie tazko povedat mozno aj to ovocie urobilo svoje a je velke teplo to je hlavne. a neboj ludia neriesia ci je nieco 100% rovne to len my stale vidime na tych svojich tortach chyby ktore si bezny clovek ani nevsimne 😉

dm1
22. jún 2012

@eliska22 ta stanica je suprova 😵

eliska22
22. jún 2012

jééjda ďakujem Vám kočky, práve z tej stanice som mala také zmiešané pocity, ja budovy nerada 😉 tak som rada, že sa páči 😵

eliska22
22. jún 2012

@mizulienka mne už sa veľa krát potvrdilo, keď som stresovala z torty, že práve mala veľký úspech a naopak, keď som ja max. spokojná z torty, tak vtedy žiadna reakcia 😝 😀

levandulka3
22. jún 2012

@mizulienka mne sa nezdá krivá, vôbec nemusíš dávať zľavu, je krásna a krásnu zelenú máš to si urobila zo žltej a zelenej?

kamini
22. jún 2012

Ahoj, zdravím všechny šikovné cukrářky tady 🙂
Vím, že už máte dlouho zajetou diskuzi, tak Vám sem nechci nějak vpadnout 😀 , ale vidím, že máte některé bohaté zkušenosti s dorty, tak se chci zeptat, zda někdo neděláte nebo nevíte, kde sehnat isomalt ? Případně kde sehnat malé formičky jak na isomalt, tak i na hmotu, ve tvaru malinkých kytiček, srdíček, pusinek, prostě něco hodně drobného. Díky moc*
Přidávám na ukázku mé poslední výtvory, peču asi rok
Ještě teda k tomu isomaltu, na těchto dortících možná půjdou vidět malé diamantky jedlé, něco takového bych chtěla, ale koupené je to strašně drahé, 24 ks za 160 Kč 😒

levandulka3
22. jún 2012

@mizulienka mne sa nezdá krivá, vôbec nemusíš dávať zľavu, je krásna a krásnu zelenú máš to si urobila zo žltej a zelenej?
@mizulienka asi to bude tou čokoplnkou ja som naplnila v pohode a nesiem ju do chladničky ked sa mi začal korpus zosúvať ako na šmýkačke lel len som to zachránila musela som to istiť slamkami 😝 😝

mizulienka
22. jún 2012

@levandulka3 dakujem, tu zelenu som robila z bitter lemmon farby a mam aj moss green a ine odtiene, tak som to nejak miesala dokopy.
vidis, mohla som to aj ja slamkami istit, dofrasa to ma nenapadlo 😠

lifinka
22. jún 2012

@mizulienka já bych na nic neupozorňovala, pokud máš pocit, že je křivá, myslím si, že v těch doplňkách se to stratííí🙂, za to, že je teplo ty nemůžeš🙂, je krásná.

lifinka
22. jún 2012

@levandulka3 no já jsem teď přemýšlela zda jsem neměla propíchnout ze dvě slámky do domku aby mi zustal rovný, je takový nakřivo...a dort se začal podlamovat, takže jsem domek hned sundala a přidělám ho až si dojdou pro něj.

lifinka
22. jún 2012

@mizulienka a ty barvy máš prachové, či gelovky?

mizulienka
22. jún 2012

@lifinka to su gelovky, sugarflair a dakujem 😉

lifinka
22. jún 2012

@mizulienka aha, tak mám mám gelovky jen wiltron....a náhodou nemáš zkušenosti s prachovýma? jak se dávaj do hmoty? s troškou vody rozředěné?

mizulienka
22. jún 2012

@lifinka to ja vobec neviem, nikdy som este prachovku nedavala do hmoty, ale tusim baby spominali, ze davaju do malo vody a tak do hmoty.

mamina1978
22. jún 2012

@eliska22 Kraaaaaaaasna je 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a co si dala do poziarnickeho auta, tiez korpus a plnku ??? 😵 Sa ti fakt perfektne podarila 🙂

lamps
22. jún 2012

@lifinka stačí keď dáš kvapku vody a farba sa ti pekne rozpustí 😅

@mizulienka Lucka, torta je krásne farebná a tvár sa tak, že to tak malo byť.

mariann2
22. jún 2012

@dm1 zlato, ďakujem, tá maličká je skvelá 🙂

lifinka
22. jún 2012

@lamps myslela jsem si to, jen jsem se bála, že mě začne smartflex po kapce vody neposlouchat 😀 tak děkujííí

pristela
22. jún 2012

@eliska22 ta tvorticka je uuuuuuuuzasnááááá 😵 😵 😵 😵 😵

@mizulienka andelicka a z coho si robila tu maslu hore ? 😕 že drží tak krasne, mne by sa v tomto pocasi zosunula ako handra 😠 a torticka je krasna, nadherne farebna 😵 😵

@lifinka no ja byt tebou tak dam pod ten domcek podlozku a vystuzim , by som sa bala, ze este len ked vyjdu z domu tak im to zacne klesat 😕 čo potom urobia? alebo na oslave 😕

lamps
22. jún 2012

babuľky, neviete mi poradiť, v ktorom e-schope majú bielych amerikáncov? Asi som slepá, neviem ich nájsť 😀

lamps
22. jún 2012

@lifinka súhlasím s @pristelkou, tiež by som radšej vystužila, v tomto teple sa treba istiť 😅.

pristela
22. jún 2012

@lamps v topolcianskom kauflande maju tie cisto biele 100g a tusin Kamka reklamovala, že má ale niesom si ista