Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
6. dec 2012

@7samara004 už len pri pohľade na tú malú kocku musí byť jasné, že to nestačí na celú tortu. A naozaj sa s ním nedá robiť. Dávno sme s ním babke zdobili tortu a pozri koľko "veľa" z toho vyšlo. 🤐 A strašne sa to drobilo, topilo, no hrôza. Navyše aj tá farba nie je nič moc.

pristela
6. dec 2012

@kacenika dakujem za info , ja uz ich mam cele v pc stiahnute 😵 😵 😵 uz len pockat na vianoce kedy bude cas ich pozerat, bo ted u mna nula bodov s casom , aj ted taham 48hodinovku 😝 som zvedava kedy odpadnem do postele 😀 😀 no dnes este toho vela tak musim držať 😀
S mmf ...noo, ono sa zachranuje skor bud roztopenymi cukrikami alebo pridavanim cukru , voda a cera uz asi nic nezachrania ☹ ono ked sa ti nezda niekedy staci len dalej miesiť v rukach a ruky si potierat cerou , niektore cukriky sa radi dlho premielajú pomedzi prsty 😀 treba tu hmotu dlhsie spracovavat

kacenika
6. dec 2012

@mimcak ja si myslim, ze ide hlavne o zahustenie a na vanilkovu chut staci pridat vanilkovy cukor, nie 😉?
@pristela dakujem, vyskusam a dam potom vediet ako to dopadlo 😅 , mam ale kupene 300 gramove balenie, tak neviem ci to risknut a svihnut tam vsetko alebo si nechat nieco na neskor 😕 ... to zhltne asi vela cukru, ze?
A neboj urcite si najdes cez sviatky cas.. nohy hore a oddychujem, hmm 😉 ?

viera6
6. dec 2012

tak aj mňa to chytilo 🙂 hrat sa s medovníkmi a relaxovať...

aduskatt
6. dec 2012

@kacenika aj trosku roztopenej bielej cokolady alebo medu pomoze.......................a ver, ze viem, o com hovorim, ze @ pristela, aj ked ty mas zazracne rucicky a teba posluchala trnavska dodavka?🙂

aduskatt
6. dec 2012

@pristela ja som priamo do firmy napisala, ci su normalni a preco klamu a nech mi ukazu jedineho cukrara, ktory s tym potiahne 26 cm tortu a ospravedlnim sa im..........myslis, ze odpisali?

aduskatt
6. dec 2012

@kacenika presne ako hovori @mimcak, ten Creme Ole je tam velmi dolezity najma pre chut, ktoru da kremu, preto sa mu hovori pribinackovy

pristela
6. dec 2012

@kacenika tak tak , creme ole tam dava pribinackovu vanilkovu chut , ale ak ho nemate staci tam nasypat hoc aku znacku vanilkoveho pudingu čo je bez varenia 😉 ak tam das len stuzovac , trebars zelatinovy za studena od dr. oetker bude ti to pri plneni tiect ale v chladnicke stuhne pak , a chutit to bude ako miláčik 😉 cize tiez dobre 😀

@aduskatt och nemam , tvoja várka sa mi sice podarila ale pred tym som vyhodila 10balikov uz zarobenej hmoty ☹ ☹

@kacenika vies ze ja ten cukor nemam odvazeny kolko tam davam ? 😕 ale ja neviem mne to asi zozere 1kg cukru 😕 fakt neviem , ja to tak od oka vsetko robím 😕

pipka
6. dec 2012

@pristela ale ty si este malickaaaaaaa 😅 😀 ty este dlllho budes modelovat take zlozitosti 😝 😀

kacenika
6. dec 2012

@aduskatt biela cokolada normalne do hmoty? Dik to by ma vobec nenapadlo.. a z toho medu som v soku a nezmeni to bielu farbu? A este - myslis ze nejaka vanilkova aroma by nedala kremu tu chut? Tato alternativa ma napadla, ze ked nemoze zohnat Creme Ole 😕

viera6
6. dec 2012

baby prosim vas ake su tieto praškove farby?http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/9-1... ,http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/9-1... sa alkoholom alebo ich možem primiešat do mmf?Či si mam skor kupit gelovku?

lamps
6. dec 2012

@viera6 ak chceš farbiť hmotu, tak radšej gelovku. Práškové sú dobré na maľovanie na hmotu buď rozpustené v alkohole alebo aj na sucho 😉

kacenika
6. dec 2012

@pristela aha ten puding ma nenapadol, len neviem ake ma @zsuzsu moznosti v zahranici 😕 ...
A s tym cukrom som pocitala asi s kilom aj viac mozno.. vsetky dievcata tu pisu ze sa to presne neda urcit.. No to kym sa naucim odhadnut, to bude zaujimave 😀 😀

eliska22
6. dec 2012

dnes mám dovolenku a práve som dokončila túto mini tortičku 1,8 kg 😉 objednal kamoš pre svoju manželku, v lete som im robila svadobnú 🙂

mizulienka
6. dec 2012

@79zuzana tak to je super, tebe by mali slovaci platit za osvetu nasich kolacikov v zahranici 😉 😉 😀

jakelina
6. dec 2012

@eliska22 ta je krásná 😉

mizulienka
6. dec 2012

@eliska22 perfektna

mamina1978
6. dec 2012

@zsuzsu Ani ja nezijem na SK ale v DE a po rozhliadnuti v obchode som nasla presne ten isty ,, Creme ole´´ od dr. Oetker ale u nas sa vola ,, Creme Paradies´´ ale inak je to presne ten isty vyrobok a od rovnakej firmy. Tak skus lepsie prestudovat u vas obaly vyrobkov pudingov na studenu pripravu, mozno aj ty tento od dr Oetker najdes len pod inym nazvom. 😉 🙂

aduskatt
6. dec 2012

@kacenika ano, rozpustila som bielu cokoladu a pridala do hmoty, len netusim, kolko, lebo to bola 6 hodinova uprava pokazenej hmoty, ktorej bolo riadne cez dve kila...musis skusat

martinailova
6. dec 2012

super tema krasne fotky dobre inspiracie 🙂

aduskatt
6. dec 2012

@martinailova tak vitaj a kochaj sa a ak pecies, radi uvitame obrazky a inspiracie aj od TEba🙂

bzucinka2
6. dec 2012

@vecernicci tak to dufam, ze pride, lebo tie tvaricky mi stale moc nejdu 🙂

kacenika
6. dec 2012

@aduskatt 6 hodinova 😕 ?
@eliska22 velmi pekna vianocna tortusa 😉

aduskatt
6. dec 2012

@kacenika no, standard to mam do pol hodky, ale vtedy som robila strasne vela a nevyslo to, tak som to opravovala vselijak a skusala rozne mnozstva vselicoho, kym to bolo ako tak pouzitelne, kedze bola noc a tortu som odovzdavala na druhy den, nebola moznost ani cas ist na nakup a zarobit znova.....

glee
6. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 som sa pobavila 😀 😀 😀

karaa
6. dec 2012

@eliska22 krasna vianocna a Mikulasko nema chybu 😉 a ako vzdy super odfotena

@kacenika jeej Kati, vitaj, tak uz aj ty "zarezavas"? nech sa dari s tortickami. a ked je mmf sypke, tak viac ceru pri mieseni pouzivat - nie je nad dobre MMF, s tym uplne suhlasim s @pristela ja so ziadnou hmotou neviem tak pekne rovno potiahnut, ako s MMF, len chvilu trva, kym clovek pride na to, aka je ta spravna 😉

karaa
6. dec 2012

@jakelina prosim ta, aky extruder pouzivas? ak si dobre pamatam, spominala si, ze ho pouzivas na snurky na topanocky. tiez by som ho len na take drobnosti potrebovala. napr. taketo som nasla
http://www.pravacokolada.sk/sk/ostatne-pomocky/...
http://www.pravacokolada.sk/sk/ostatne-pomocky/...

mate s niektorym alebo akymkolvek inym dobre skusenosti?

lamps
6. dec 2012

jupí, dievčence ja mám takú super objednávku 🙂 🙂 🙂 - torta pre 15-ročnú slečnu, kvietkovo (chcú hlavne ruže)-motýliková v bielo-ružovo-fialovej kombinácii a môže byť aj 3-poschodová, len sa musím vmestiť do 5,5 kg. To bude posledná tohtoročná torta je na 23.12. ale tak sa teším, pani mi aj peniaze dopredu donesie, len aby som jej ju urobila. To tak poteší 😅 😅 😅
@eliska22 veľmi milá mikulášska tortička 😅 😅 😅 😅 😅

lamps
6. dec 2012

@karaa ja som mala ten z druhého linku so 16 nástavcami a robilo sa mi s ním zle, hmota z neho išla veľmi ťažko von. Posunula som ho @simasa. Skús sa spýtať jej ako je s ním spokojná ona. Ja používam obyčajnú striekačku, cez ňu robím šnúrky 😅

1zaza
6. dec 2012

@eliska22 Je nádherná