Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
18. jún 2013

Pre nášho syna Michala, ktorý bol dnes úspešne promovaný 🙂

mysiatkoo
18. jún 2013

@vecernicci fuuu to som pridavala odhadom... kym sa mi to nezdalo akurat 😝 to som asi nepomohla... ale miesala som to len lyzickou v miske a slo to v poho 😉

zuzka7512
18. jún 2013

@mysiatkoo prosím ťa,kúpila by si aj mne tú pílku???

njonja
18. jún 2013

@lokalistin aj ja si myslim, ze to bude asi tym...tiez si to neviem vysvetlit, ale je pre mna dolezite vediet, ze to funguje. Ked raz budem mat navyse krem a korpus, asi to fakt vyskusam🙂

mysiatkoo
18. jún 2013

@zuzka7512 jasne... len uz si nadpocet, tak neviem ci bude hned..ale poprosim tetusku nex doobjedna... pripadne pozriem v dalsom obxode... hod mi prosim adresu do IP

muffinka8
18. jún 2013

Prosím vás jogurtovú plnku aj sladíte? 😕
A nemáte nejaký recept na niečo podobné ako jogurtová plnka? 😅 dosť sa bojím aby to stuhlo.

mamina1978
18. jún 2013

Moja dnesna osviezujuca torticka s pomylenou plnkou 😀 😀 😀 Mal tam byt vanilkovy pribinacik a bol z neho citronovy 😀 Ale chutila nam. V tomto teple to bolo ovela chutnejsie ako nejaka sladucka torticka. A aspon teda viem, ze ked niekto zaziada osviezujucu citronovu plnku, ze mam po ruke fajnu, odskusanu plnku a nemusim hladat 😉
Coko - korpus , plnka citronovy pribinacik ..........vrch posypany kokosom........ 😉 🙂

jakelina
18. jún 2013

@mamina1978 krém může být super, tady jsem neviděla citronové ole 😒

jakelina
18. jún 2013

@levandulka3 krásná a gratuluji

aduskatt
18. jún 2013

@levandulka3 srdecne gratulaaaaaaacie🙂))

mamina1978
18. jún 2013

@jakelina ja len viem ze my creme ole v DE mame pod nazvom Paradies creme ...... je to tiez od dr.Oetker puding za studena. Neviem sice preco ho na SK a CZ predavaju pod inym meno - creme ole ....... a my mame este napr.paradies creme - tofiffe...... to je ale bleeee 😝 nechutne akoby orech z mukou, 😝 a ostatne som neskusala pretoze to tofiffe bolo nechutne ostala som len pri vanilkovom. Az teraz som teda omylom kupila tento citronovy. No este musim teda vyskusat ten broskynovy , ktory mi poradila @lokalistin ......juj normalne sa tesim nan, ked ma byt tiez taky fajny 😵 😵 😵

aduskatt
18. jún 2013

zeny, co sa mne stalo....migrena, tak som si zavrela oci, zadriemala a v spanku som sa zrubala z gauca medzi stol a parkety a ......o stol som sa slahla laktom a rebra narazila o parkety..au. Sikovnaaaaaaaaaaaa som ja

jakelina
18. jún 2013

@aduskatt božátko 😒

mamina1978
18. jún 2013

@aduskatt tak davaj pozor bezkaj do postele, zajtra bude lepsie 😉 🙂

aduskatt
18. jún 2013

@mamina1978 kde postel.100 faktur ma caka na prerobenie.........som v pohode, len ma trosku bolia rebra a chrbat, inak sa citim fajn, az na tu hlavu, ale ze jaky sok..........a vobec nechapem, ako sa mi mohlo podarit spadnut☹

sticker
18. jún 2013

@aduskatt Bože Adi 😨 😨 😨 😨 Len aby to zajtra viac nebolelo 😲 Veru by si si mala ľahnúť...

aduskatt
18. jún 2013

@sticker zatial boli len na dotyk a zacina to trosku hrat farbami🙂 ale hybem sa v pohode...

muffinka8
18. jún 2013

Baby, potrebujem robiť jogurtovú plnku ale trochu sa bojím toho stužovača. 😝
A keby som dala len šľahačku, jogurty a Crem Ole? 😕 😕 chutilo by to jogurtovo, či by prerazila tá vanilková chuť? 😕

karap
18. jún 2013

@muffinka8 do jogurtovej plnky je zelatinovy stuzovac ako stvoreny.Nemas sa coho bat,je to jednoduche.Presny postup je na zadnej strane stuzovaca 😉

muffinka8
18. jún 2013

@karap no, dávnejšie som to robila a narobilo mi to hrudky, a tu budem mať veľa plnky tak nechcem pokaziť.

lamps
18. jún 2013

@muffinka8 neviem, či myslíš stužovač za studena, ja robím takúto jogurtovú a do nej stužovač za studena nedávam. Neviem ho totiž používať, vždy sa mi z neho urobia v plnke hrčky 😝. Tu je recept: 1 mascarpone, 2 biele jogurty, 2 šľahačky, 2 stužovače, 2 vanil, cukor, pr. cukor podľa chuti. Vyšľahať samostatne šľahačky + stužovače, zvlášť vyšľahať ostatné suroviny a vmiešať do nich vyšľahané šľahačky

maya30
18. jún 2013

@lamps @muffinka8 aj ja robim tuto a je super, chuti ako šlahačka 😉 len nie je velmi do 3D tort, bo je trochu maksia

lamps
18. jún 2013

@maya30 ja ju robím veľmi často a podľa mňa je to naj .... plnka, je taká ľahká osviežujúca

jakelina
18. jún 2013

Dortík v akci. Dlouho jsem nic nepekla a ani jsme neměli nic sladkého, když Jakub maturoval. Tak opožděně dostal dort dnes.

horalocka
18. jún 2013

Zienky, potrebujem radu. Peciete obdlznikove torty aj na klasickom plechu? Ak ano, ako ju mam potom vybrat, aby som to nejako nerozbrblala? 😅 Este nikdy som taku nerobila, tak nemam ziadnu skusenost. Vdaka za kazdu radu... 😉

lamps
18. jún 2013

@horalocka áno pečiem a korpus z plechu jednoducho vyklopím na dosku

muffinka8
18. jún 2013

@jakelina hmm 🙂 že jaký fešák 😵 😵 😵 ale aj torta samozrejme krásna 😉 😅

muffinka8
18. jún 2013

@lamps dobre to znie 🙂 len oni asi chceli viac jogurtovú. Jedine, že by som dala len jedno mascarpone a miesto toho jogurt. Myslela som ten stužovač za studena. Mne sa to raz podarilo a raz nie.

lamps
18. jún 2013

@muffinka8 ja som ho použila viac krát a vždy mi urobil hrudky 😝 ešte ma napadá, nedala by sa použiť do jogurtového krému klasická želatína?

pristela
18. jún 2013

Holky , dnes som bola s nevestou co som im robila margaretkovu svadobku, uzasna holka a vidím že aj pana manzela bude mat uzasneho 😀 kedze ona pecie tak chlap vie co robia torty cez leto 😉 , a vraj chodil okolo torty a vyrovnaval tie zelene lemy co som im ozdobne narocky zahýbala 😀 😀 so slovami, ze bože ale je teplo, sa ta torta cela topí aha ako to už zlieza dole tie lemy 😀 😀 😀 😀 jáááááj 😀 😀 😀 že až na foto videli že to bolo narocky a mali z toho desne velke rehoty 😀 😀 😀 😀 a tu je tiez vidiet ze tvrdy smart sa dal v tom teple uplne v pohode vyrovnať 😀 😀 😀