Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
3. mar 2013

@zuzana92101 Zuzi dakujem, za tu knizku, asi ju urobim z hmoty.
Zuzi a ake kremy robis, ked sa smiem spytat, napr s tymi lieskovcami? 😉 teda, ked to nie je tajne 😉

lucula73
3. mar 2013

@eliska22 ďakujem..........formičky som kupovala v tortomanii 😉
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

pipka
3. mar 2013

@eliska22 leni ma 9,6 kg 😉

skoro mi ruky odpadli, ked som ju stale davala a vyberala z chladnicky 😅 😝

lucula73
3. mar 2013

@tamianati tá poťahovka je smartflex velvet a farbená gelovkou dark brown 😉

mizulienka
3. mar 2013

@janula.h jeej Jani suprova je 😉 to uz mal Misko 3 roky?

mna caka pre Katku bud Rapunzel alebo zvonilka, no jedno lepsie ako druhe 😉

vecernicci
3. mar 2013

@viera6 @zuzana92101 jééé díky holky😉 receptík je v druhém tématu, je stejný jako ten od lusilky 🙂 nic těžkého
a můžem udělat v létě srazík, jak navrhovala @florentina a můžu tam nějaké ozdobit 😉

vecernicci
3. mar 2013

@mizulienka to dáš, neboj, já už dělala obě 😉 a to nemám holčičku

janula.h
3. mar 2013

@mizulienka zajtra bude mať ale oslavovali sme dnes 🙂

karmenta
3. mar 2013

prosím o radu - chci se pokusit o Topsy Turvy dort (3patra), dívala jsem se na netu na videonávod, ale nechápu, proč se tam dávaj ty dřívka. Poradíte

jakelina
3. mar 2013

Holky já mám zase zlatou zákaznici, minulý týden mi napsala na FB, jestli jí neupeču narychlo dort na pondělí. Já jsem se nechala ukecat a od té doby mi každý den píše a vyptává se. Jako v tom smyslu, jestli už to mám upečené a kolik bude dort stát a když jí napíšu, že to budu péct až den předem a cena bude podle váhy, tak napíše aha a smajlík. Druhý den zase znova, jestli už jsem to pekla, jak to vypadá s dortem, jaký bude krém, už jsme se domluvily na čokoládovém. Normálně mám nervy, že si pro něj ani nepřijde a nebo bude trochu zvláštní. 😲 😲 😲 Dnes mi zase psala, jestli už to mám a kolik bude stát, pořád dokola. Já už to vidím, že budeme mít dort ke kávě. 😝 😀 😝 😝 😝

jakelina
3. mar 2013

@karmenta aby se ti do sebe nepropadly jednotlivé patra

karmenta
3. mar 2013

@jakelina aha, děkuji. A to jsou asi nějaké dřívka přímo na to, že? jak to mám sehnat, po čem se ptát? S propadne se to do sebe, když to tam nedám? normální dvoupatrový dort taky nedávám dřívka a nepropadá se.

jakelina
3. mar 2013

@karmenta já dávám špejle do brček na pití a pod každé patro podložku.

jakelina
3. mar 2013

@karmenta dají se koupit i originál, ale to máš zbytečně drahé.

karmenta
3. mar 2013

@jakelina aha, děkuji za vychytávku 🙂 To zkusím, už tak budu muset koupit dost věcí, tak budu ráda, když něco ušetřím 🙂

dadka212
3. mar 2013

@jakelina 😀 aj mňa sa niektorí týžde dopredu vypytujú, či už na tom pracujem, a kolko bude stáť atď...niektorí sú divní 😅 ale zatial mi nikdy nezostala torta doma, vždy si prišli 😎

jakelina
3. mar 2013

@dadka212 nedávno jsem četla, že Lusilce nepřevzali dort, tak bych se nedivila, kdyby to byl tento případ 😀 😀
Já mám z té paní zvláštní pocit, ještě se mě ptala na marcipán, jestli ho dělám dopředu a jak dlouho je jedlý, aby ten dort nechtěli jíst v červenci 😲 😲 😲 😲 😀 😀 😀

dadka212
3. mar 2013

@jakelina 😀 😀 no a vieš kolko ludí sa ma pýta, či to musí ísť do chladničky? 😅 ja to nechápem

jakelina
3. mar 2013

@dadka212 no mně to nenapadlo jim to říkat, ale asi začnu, ale někdy jak si vzpomenu, tak jim řeknu, že to nemají v lednici dávat až dozadu k té stěně, aby jim na tu podložku nenatekla voda a neroztopila ten dort. 😉

dadka212
3. mar 2013

@jakelina ja keď som dávala inštrukcie tak niektorí na mňa kukali, že šak je to len torty, šupnú do ladničky a basta, nebudú sa s tým babrať 😅 😅 ale šak mne je to už jedno, nech im aj zmokne, odo mňa išla v poriadku 😀

muffinka8
3. mar 2013

@jakelina ja čo som robila tortu tak mi vraveli, že oslava bude v sobotu a že tortu chcú v piatok. Musela som ju spraviť a naplniť už vo štvrtok, aby som pri malom stihla aj ozdobiť a len tak tak som to v piatok stihla. Od štvrtka do soboty bola podľa mňa tá torta ok, ale vraj oni ju budú jesť až v nedeľu 😕 no a od vtedy sa mi neozvali, že či im chutila, alebo čo .... tak dúfam, že im neskysla alebo čo 😕 Bol tam pribináčik, ale všetky suroviny boli čerstvé a mali dobrú záruku.

jakelina
3. mar 2013

@muffinka8 lidi jsou divní 😝

janula.h
3. mar 2013

@jakelina aaaaach jo lidi lidi -D

dm1
3. mar 2013

@vecernicci kraaasne medovnicky 😵 . Mna caka cesto v ladnicke tak nieco vecer upeciem prvu varku sa tesim 😵

dm1
3. mar 2013

kocky coze sa tu dnes mazalo ako mimo temu 😲 ved tu sa take nerobi ci? 😲

pristela
3. mar 2013

holky , ja vravim kazdemu ako skladovat tortu , aj lepim na podlozku instrukcie/plno ludi si to pak neodlepi a fotia sa s tym štítkom 😅 , aj svadobku tak fotili 😀 😀 / raz som vravela - dajte si tu tortu isto do chladnicky mate tam parížsku slahacku a pani , že : ahaaa 🙄 🙄
to ja takto odvtedy co mi komplet roztopili tu 3poschodačku ☹ ☹ ☹ ked mi to vravela co sa stalo akoze nic na mna ale podotkla ze to bolo isto tym potahom z cukrikov lebo druha potiahnuta mliečakom sa neroztopila a boli spolu , ale uz na moju odpoved nereagovala ked som jej vravela , ze oni mali vodopad ťažkych ruží a kazde poschodie slahackovu plnku, a ta druha ich torta nemala nic len potah a na tom čipku z formicky prilepenu a dnu same maslo 😝 tu mali pak vystavenu bo ju nik nechcel jest a tu slahackovu oškrabali v kuchyni ☹ , rozkrajali a celu pojedli- aspon ze tak , ale nastve to, ked sa nieco stane vzdy je na vine cukrar, tak ted poctivo recitujem ako skladovat každemu

pristela
3. mar 2013

@dm1 to tu nejaky chlapec maly si pomýlil s pokecom 😀 😀 😀

dm1
3. mar 2013

@terreza juj nechcem ta strasit ale z toho co si si objednala figurky nespravis to je najmaksia hmota aku som zatial skusala 😝 . Je len na potahovanie aj to je ako zuvacka dost makke ked tak miesat s niecim. zafarbis v pohode ja farbim gelovkami

janula.h
3. mar 2013

@dm1 aj ja som bola zvedavá 😀 o čo išlo? možno nejaká nespokojná zákazníčka?

dm1
3. mar 2013

@pristela juuj veru tej torticky bola vecna skoda ☹