Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karmenta
10. máj 2013

@bambula1307 já ji nenašla, to ty, díky moooc. Hlavně že ted čtu návod a tam je psané -- Hmotu vytlačíme speciálním nástavcem na piškoty a dáme do lednice. Zásada při dalším zpracování špiček je, že musí být hodně studené, nejlépe namražené !!!!! --- no, a já už vím i proč :D jinak máte Špičky Šípkové Růženky :D

mamina1978
10. máj 2013

@dada2007 vidis a pred chvilockou som jednej radila , nech pozre do dvojky na postup narcisov , ale ze by som tam ja sama tiez kukla na pivonky, tak to ma nenapadlo 🙄 😅 😅 😅

bambula1307
10. máj 2013

@karmenta tak som rada, ze sme nasli pricinu 😀 😀 😀 😀 ..neboj sa sipkova ruzenka by sa koli spicom rada zobudila..uz odmna zopar dnes vydramkali 😉..zakaznici..a to boli len pre nas a gratulantov

mia1111
10. máj 2013

@lamps - Andrejka, je mi to veľmi ľúto.... ☹ nezaslúžili si takú nádhernú tortičku, viem, čo je roboty s klasickou, nieto s čokoládovou, máš môj obdiv, mantinely máš krásne a vôbec, ak sa im tá torta nepáči, písnem adresu, ja by som bola vďačná za takú nádheru, keby ju niekto urobil... nabudúce nech si milá sestra s manželom skúsia upiecť tortu sami!!!! Ty sa ani neopováž piecť im ešte tortičku

@eliska22 - "blbí lidi - taky lidi", kašli na ňu, nestojí Ti za to, aby si bola kvôli nej smutná. A presne, máš aj svoju rodinu, deti a chodíš do práce - ona si to asi doteraz nevšimla ...

@meggies777 - som rada, že sa Ti to podarilo ;)

lamps
10. máj 2013

@mia1111 a vieš, že by som ju radšej urobila tebe alebo hociktorej z vás? ozaj a skúšala si krajku? ako ti to išlo?

eliska22
10. máj 2013

@mia1111 ved ja si z toho nerobím nič, len v ten moment ma to zarazilo 😅

mia1111
10. máj 2013

@lamps - verím Ti... juuuuj, ani nevieš, ako mi ide na chuť, hlavne ten jogurtový krém s malinami a tá čokoláda do toho, toto mi nerooooooooooooooooooooooob 😅 😅 😅 , ja som tehuuuuuuu, zobudím mm, nech mi ju donesie 😀 😀 😀 😀
Fakt, hoď to za hlavu, tortička je nádherná, takže sa netráp 😉

mia1111
10. máj 2013

@eliska22 - viem si to predstaviť 😠 . Super, že si nad vecou 😉

mia1111
10. máj 2013

@lamps - ts - ts - ts skúšala, mám sa uraziť? Ty si nevidela môj výtvor? och.... 😀

dm1
10. máj 2013

@lokalistin sadnut vecer ideme to sme sa dohadovali aspon myslim 😕 . Ja total netusim este cestu idem z dubnice od trencina tak ak si cestou vezmem ta. Este sme sa nebavili ako tam pojdeme vobec netusim ako je to daleko od pristelky ci sa stretneme az tam alebo ako neni cas po vikende mrknem na to

droby
10. máj 2013

pomooc.... ahojte potrebujem surnu radu, potiahla som tortu mmf a hned sa mi topi aj v chlade. ako to zachranit?
sice som ju natrela maslovym kremom ale ani neviem preco supla som donho aj makky tvaroh, tym to bude?
oslava je zajtra, vlacik urobeny, celodenna piplacka a hlava v smutku, oslavenec bez totrty 😒

dm1
10. máj 2013

@lamps ach jaj to je smutne ked najblizsi si nevedia vazit co je za tym roboty a takto sa chovaju 😢

dm1
10. máj 2013

@droby ked sa ti topi uz aj mmf co znesie veru vela tak to je isto tym tvarohom 😒

lamps
10. máj 2013

@mia1111 😀 😀 😀 😀 😀 uraziť ťa? to by som si nedovolila a ešte v takom krásnom stave 😅 😅 😅 to by mi ani bábetinko neodpustilo 😅

mia1111
10. máj 2013

@droby - to je tým tvarohom, ten nesmie pod poťah ☹

mia1111
10. máj 2013

@lamps - čo uraziť ma, ale asi sa ja urazím, že si tú moju "nádheru" prehliadla 😀 😀 😀 😀

maca77
10. máj 2013

ahojte

@eliska22 krásna jemná tortička ... takýto štýl som chcela urobiť teraz, ale mi ju zákazníčka zrušila, že to by vyzeralo ako pre dievča, aj keď v modrom ...
.... taká som nešťastná z tej objednávky a ľutujem že som to zobrala ... len v stredu ma pýtali, či by som neupiekla na sobotu a že im je to jedno aká bude, len niečo menšie že chcú ... tak manžel mi išiel vo štvrtok cestou z práce na nákup, keďže v našich malých potravinách nič nemajú, ona mi zrazu vo štvrtok volá, že oni by nakoniec chceli takú ako som jednym známym robila, ale som im povedala že bohužiaľ stuhu okolo nebudú mať, lebo nemám ani modrú ani bielu, ráno nájdem odkaz v zmysle že "ako to že také niečo doma nemám" ... a že oni v zelenom to chceli, tak som si povedala že fajn zelenkavú stuhu mám, tak budú radi ..... poobede mi volá, že sa nevie rozhodnúť či modrú či zelenú, tak že nakoniec modrú .... a okolo štvrtej sms-ka že sa rozhodli pre zelenú ... tak som ju chcela teraz dokončiť, ale kvety ešte nemám zatuhnuté, tak až ráno dobojujem .... oj sa mi znovu potvrdilo, že tí ktorí chcú na poslednú chvíľu za každú cenu upiecť, tak nakoniec za 2 dni dokážu toľko vymýšľať, že furt oľutujem také objednávky ....

@lamps viem ako sa trápiš ... to poznám, hlavne rodina všetko na poslednú chvíľu a potom ani ďakujem nedokáže nikto povedať 😒

lamps
10. máj 2013

@mia1111 akú nádheru, nič nevidímm 😨 😕 😨 😕 idem si umyť okulky?

mia1111
10. máj 2013

@lamps - no hľadaj moja, hľadaj, piekla som ju tuším okolo pol jednej 😀

lamps
10. máj 2013

@maca77 to už ani nie je trápenie, už by som mala byť v obraze s kým mám tú česť, ale .... sestra prišla v utorok poobede, že potrebuje na piatok tortu. Tak som jej vysvetlila, že mám toho veľa - na štvrtok som mala jednu tortušu na sobotu dvojposchodku a ona tam chcela ešte 4 postavičky mm chodí do roboty ja mám doma 3 školopovinné deti, treba im variť, prať.... učiť sa s nimi a roznášať ich na krúžky, každý a každá chodia na nejaký krúžok.

mia1111
10. máj 2013

@lamps -... našli moji rádcové? Nenašli? Nevadí, o nič si neprišla 😀

bambula1307
10. máj 2013

@maca77 no toto stale citam, na poslednu chvilu a tak vymyslaju..by som ich poslala kadelhasie..vrrr!

lamps
10. máj 2013

@mia1111 našla sooooooooooooooooom 😅 😅 😅 😅 😅 čoby som o nič neprišla, krásnu ju máš a týmto ti udeľujem pochvalu za krásne vypracovnú krajku 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 a kde máš tortušu? treba tú krajku na niečo použiť 😀 😀 😀 😀

mia1111
10. máj 2013

@lamps - jééééééj, dobre si hľadala 😀 😀 😀 😀 , tortušu nemám, ja pečiem na budúci týždeň krstinkovú pre kámošku, už som aj uvažovala, že by som ju zakomponovala, ale asi pôjde nová krajka až o mesiac na maminkinu tortu 😉 . Už som ju totiž rozstrihla, chcela som si to skúsiť, predeliť ju na polovicu, šlo to super 😉 . Má ešte chybičky krásy, ale to sa časom vycibrí, moc mi pomohol Tvoj postreh, ja som dala teplotu 100 °C a podarila sa, je ohybná a super 😉 . Takže momentálne je krajka ozdobou mojej kuchyne 😉

mia1111
10. máj 2013

jááááj, dobre mi je tu pri vás, ale idem spať, o siedmej mám budíček 😅 . Tak peknú noc, babulky 😉

lokalistin
10. máj 2013

@dm1 Dani no ja som k ludaniciam najblizsie okolo mna tam vsetky pojdete,preto som myslela,ze nemusim ist na svojom aute zobrali by ste ma cestou a zase by ste ma tam niektora vylozili a do mesta by som sla potom na svojom,len ze o okolkej v sobotu tam?inac uz sa moc tesim,chcela som aj upiect nejake muffiny(ale nezdobene,len nieco na kostovku),ale neviem ako budem stihat povodne mam ist az v piatok poobede z nemecka tak uvidim,ale tesim,tesim 😀

lamps
10. máj 2013

@mia1111 krásne sníčky želám 😅

maca77
10. máj 2013

@lamps ja mám školopovinného len jedného a keďže sme mimo mesta, tak viem čo to obnáša, lebo od prvej triedy mal krúžky mimo školy ... a k tomu náš najmenší čert, tak ten vynahrádza všetko za starších súrodencov.... u mňa máš aj tak môj obdiv, lebo ja si neviem predstaviť ešte ďalšie dieťa a popri tom sa tortám venovať 😅

... a nakoniec som tortu dokončila, dala som kvietky dokopy a držia 😅 ale nemajú na nej meno napísané, keďže som ich už 2krát pýtala a nedali vedieť 😝 už vidím ako budú zajtra stáť vo dverách a ja rýchlo meno dopisovať s roztrasenými rukami ...

tinamk
10. máj 2013

ahojte pridavam moje dnesne.. na prijimanie bola taka narychlo vcera o stvrtej mi volala kamaratka ze zabudla na tortu..tak do 2.rana som makala a moja prva kriva pre moje zlaticko k dnesnym narodeninam...

florentina
10. máj 2013

@lawli děkuji 😉 a myslíš, že je potřeba pod to ještě potáhnout? Nebo rovnou lepit na krém?