Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
24. jún 2013

@benjik aha podľa tejto a to mi ešte dcéra 11r. hovorí, že mama ty tam nemáš Gronsko, tak to som ešte dorábala 😝

viera6
24. jún 2013

Prosím vas aku zelenú by ste použili na monster?

eliska22
24. jún 2013

@viera6 ja na takúto krikľavú zelenú používam prášk. žltú . a do nej pridám prášk. zelenú, ale len málinko a vznikne takáto krikľavá a na tú tmavšiu zelenú by som potom pridala viacej zelenej do tej žltej 🙂 ale viem, že je takáto aj gelovka, len neviem aká

mamcas
24. jún 2013

dievcata velka prosba: na dvojtortu cca 6kg by ste korpus z plechu prerezali na dva obdlzniky alebo dva trojuholniky? Plech ma 26x37cm. A zda sa mi male.
No alebo mam stvorec 30x30 len to sa mi zda tiez male. Poradite mi prosim ??? Uz tu spekulujem s nadobami, tvarmi a furt som nic uspokojive nevymyslela :( Nejaky napad moc ocenim 😅

daniela09
24. jún 2013

@viera6 ja som použila gelovú vine

benjik
24. jún 2013

@eliska22 je to pěkné,neřešto,mohlas taky udělat Pangeu a bylo by.

rencaboch
24. jún 2013

Holky.. jaké kupujete potahovací hmoty? Se v tom nevyznám 🙂 Chci nějakou méně sladkou, ale aby nebyla zas moc úmělá.

vecernicci
24. jún 2013

ahojda holky, potřebuju osvědčený recept na laskonky 😉 nutněěěěě
už začínám dělat i zákusky na objednávku, ybych se doma nenudila, když nebudu chodit do práce 😝

vecernicci
24. jún 2013

@viera6 tohle je typická bitter lemon od sugarflair 😉

evicaka
24. jún 2013

Včera mi písala babenka na e-mail, ohľadom muffinov. Myslím Hanka alebo tak nejako(nezapamätala som si to dobre). Omylom som si e-mail vymazala a nestihla som jej odpovedať, čo ma veľmi mrzí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . Tak ak to je možné ešte sa mi ozvi 🙂 🙂 🙂 🙂

dadulka271
24. jún 2013

Moja birmovna na sobotu trochu nevydarena mam v byte hroozne teplo kedže byvame na samom vrchu sice len trojposchodovom panelaku ale mame tu strechu nad nami a takee teplo tu je ako v saune 😠tak sa mi plnka topilaaaa

sticker
24. jún 2013

Baby ja som robila včera na dnes pár muffin do školy na rozlúčkové vystúpenie. Nechceli sme tortu, lebo to by sa zle tam krájalo a dávalo tým deťom, tak sme to takto vymysleli... No moje prvé zdobené muffinky 😝 Tá akože v strede je pre p.uč. 10 žltých ružičiek je akože 10 dievčat a modré sú chlapci.

jenie123
24. jún 2013

@mamina1978 jasne v pohode.. neberiem to v zlom a mas pravdu.. uz som si tolko krat povedala, ze viac ako 3 nezoberiem a vzdy sa to nejako nakopi.. a ja sprosta neviem povedat nie.. :((( i ked teraz som uz 2 odmietla a to sa na mna urazili.. no co uz.. dost mi pomaha aj mamina, polku korpusov mi upiekla .. ale uz len tento tyzden a ideme na dovcu a konecne vypnem.. 🙂)) dakujem velmi.. cakame chlapceka.. 🙂))

jenie123
24. jún 2013

@viera6 ja som ju robila bitter lemonkou

vecernicci
24. jún 2013

no tak holkyyyy, ten receptík sím, sím
😉

jakelina
24. jún 2013

@vecernicci já je nedělám, tak neporadím 😒

jakelina
24. jún 2013

@evicaka tak se podívej do ostraněných, tam ho ještě najdeš

evicaka
24. jún 2013

@jakelina ako zázrakom to nieje ani v odstránených, neviem ako sa to mohlo stať 😨

vecernicci
24. jún 2013

@jakelina už jsou v troubě, tak uvidíme 🙂
já jsem blázen, právě jsem vzala dort plus zákusků 😝
a to je teprve úterý ...

vecernicci
24. jún 2013

pardon pondělí, už jsem z toho nějak mimo, makám od neděle do neděle, tak mi ty dny nějak splývají 😉

katarina51
24. jún 2013

@viera6 jasné, to je chyba materiálu. Jedine by mohli namietať, že je to urobené mechanicky, z obrázku sa to nedá posúdiť. Navyše to môže byť životu nebezpečné.

viera6
24. jún 2013

@vecernicci ja som robila tieto 😉 /tana-catering.blogspot.cz/2013/06/laskonky.html

viera6
24. jún 2013

@katarina51 no ved prave...ked budem mat volnejšie skusim to reklamovat....

viera6
24. jún 2013

baby aka by mala byt velka torta krabička od cigariet do 2Kg...20x25?a este otazka na sobotu mam veterniky a medový kremeš ,aj tortu možem si upiect korpusy zajtra aj na medove?nezmeknu mi?

lamps
24. jún 2013

Dievčence moje, ja sa musím s Vami podeliť o veľkú radosť 😵 😵 😵 😵 v sobotu si bola kamoška pre tortu s macíkom na pláži, dala ju robiť manželovi k 50-tke, keď tortu videla bola celá vytešená, veľmi sa jej páčila. Dnes mi doniesla podložku na tortu a jej manžel prišiel s ňou osobne sa mi poďakovať za tortu, vraj bola výborná a krásna. Veľmi ho potešila a ešte dnes bolo na nom radosť. Sa tak veeeeľmi tešííííííím 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adrika202
24. jún 2013

@pristela pristelka dostala som objednavku a v nej foto tvojho krtka ležiaceho,tak z dovolením okopirujem a dufam že ho nespotvorím 🙂 taky isty iste nebude,bo na teba nemam 🙂

lamps
24. jún 2013

@viera6 to ti bude isto vážiť viac. Ja keď robím štvorec 25 x 25 cm tak váži 4 - 4,5 kg

vecernicci
24. jún 2013

@viera6 nejde mi to otevřít ☹

aduskatt
24. jún 2013

@viera6 20x25 ma moja 3200 g

viera6
24. jún 2013

@lamps no tiez to tak ratam ,ze to bude viac,lebo ked som robila orchideu v črepniku s priemerom17cm vazila 1,8kg