Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

norika1990
22. júl 2013

ahojte babenky chcem sa vás spytať máte skúsenosti s čokotransfer foliami a aku cokoladu mi odporucate dakujeeem 🙂

pipka
22. júl 2013

@lamps presne presne 😀 😀 este jak to kamoska objednavala, ma vyslovene upozornila, ze nic Disney a nic s ocami 😀 😀 som sa normalne bavila na tom 😀

mamina1978
22. júl 2013

@lamps @pipka @pralinka25 sama nechapem........... 😖 napisala som im tam, no odpoved bola, ze oni nevedia, ze sa mam obratit na prilozeny link........ 😒 Ale uz to necham asi tak...........
Vyradili ma , tak to akceptujem,........ som rada , ze mam rodinu ...... hlavne mm, ktory si moje nocne pecenie zacal vazit a akceptovat,............ mam vas , ktore date objektivnu kritiku, ktora mi uz v minulosti pomohla sa zdokonalovat a dostat na uroven , na ktorej som teraz........... 😉
Babulky, som taka rada, ze vas maaaaaaammm ........ 😵 😵 😵

elamaslakova
22. júl 2013

@pralinka25 No dúfam , že to malý predýcha a nezľakne sa ,ale chceli s pavúkom 😉

jakelina
22. júl 2013

@mamina1978 co, proč vyřadili???? Nebuď smutná, posílám virtuální pusu a objetí. 😝 😝 😝

mamina1978
22. júl 2013

@jakelina ako som uz vyssie pisala .....neviem Majka ☹ A dakujem za virtualnu pusu a objatie 😵😀 😀 😀 😀

pralinka25
22. júl 2013

@elamaslakova ked chceli maju ho. je premakany. asi sa ich neboji ked taku chceli. mna by ranila mrtvica 😀 ale chalani maju na taketo veci iny nazor. neboj bude stastny

ajka82
22. júl 2013

@mamina1978 teda like davam tomu koncu nie ze ta vyradili...no a to vobec nechapem preco, oni si isto mysleli, ze taku super krasnu pracu mozu mat len profici 😝 😉 a akoze ak naozaj vyhrala ta bota 😖 tak sa ani nedivim 🙄

aduskatt
22. júl 2013

@norika1990 ja pouzivam 45% alebo 52% coku, co kupis v klasickych marketoch ako Kaufl alebo Lidl

mamina1978
22. júl 2013

@ajka82 asi , nemam ani potuchy , preco 😕

muffinka8
22. júl 2013

@mamina1978 a tých top 20 aké boli? nedáš foto?

Aj ja si myslím, že neverili, že nie je profi tvoja lebo bola naozaj pekne čisto vypracovaná.

muffinka8
22. júl 2013

@mamina1978 no tak ako tá gitara vyzerala veľmi profesionálne ... nerozumiem prečo ťa vyradili 😒 ale nechápem ako sa tam dostala tá topánka 😀 😀 veď to je des a hrúza 😀 😀

mysiatkoo
22. júl 2013

@mamina1978 kasli na to, nestoji sa ti nad tym ani zamyslat, ked si pozries tu top 20cinu... o porote nehovoriac, kedze aj z tych 20 by sa dalo vybrat asi 19 lepsich ako ta teniska.... a ako pises, vyhra s mm je na nezaplatenie 😉 a tu ti nikto neodoprie 😎

viera6
22. júl 2013

Ahojte sladulienky,pridávam moju dnešnú....

simasa
22. júl 2013

@mamina1978 Len tam napíš. Veď chceš len vysvetlenie, tak nech sa oficiálne vyjadria. Máš právo vedieť dôvod!

mamina1978
22. júl 2013

Uz som im napisala, a odpoved bola, nech napisem na pridany link. Tam som napisala tiez a cakam na odpoved. No neviem ci sa jej dockam........ 😕

pipka
22. júl 2013

@mamina1978 pozri mojko ...pre nas si víťazka ty ...a nie je co riesit 😀
vyber si cenu aku chces a ja ti ju dodam 😀 😀 😀 😎 len ma nechci za zenu,. lebo uz som zadanaaaa 😅 😝 😀 😀 😀

lucula73
22. júl 2013

@jenie123 ahojky,prosím ťa,ako si robila tie červené kveitky na tej torte magduška?sa mi páčia,aj tá farba červená. 🙂

kittynagy5
22. júl 2013

Ahojky, moja ovocná Hello Kitty...🙂))

katarina51
22. júl 2013

@wera.g náááádherné s dovolením som si ich uložila 🙂

katarina51
22. júl 2013

@pristela Tá bielo fialová je krááásna

katarina51
22. júl 2013

@florentina ved ten čoko vyzerá dobre, ostatné sú krásne

florentina
22. júl 2013

@mamina1978 no co na to říct...je to jedno velké rozčarování, že tě takto sprostě vyřadili!!! Ale jak to krásně napsala @pipka , pro nás si vítězem ty...a pro tebe je největší odměnou manželovo uznání a za to to stálo🙂. A jinak jsem přesvědčená, že ta soutěž musela být zaplacená a nikdo normální se do ní už nikdy nepřihlásí, neb vyhrál opravdu ten nejškaredější dort ze všech... 🙄

lifinka
22. júl 2013

@pristela,@jakelina,@anibas a další 😀

ahojky holky, kdo mi poradí? tento týden mám celkem trému a nějak nemám nápady a mají být ke všemu tropy. Paní ředitelka ze školky si nechala u mě upéci pro vnučku (6let) dort, prý to nechá na mě, jen dívčí zmínila se o princezně, ale tak já měla v plánu mořskou pannu, že bych udělala místo nema Ariel, jen bych použila barbínu, je na zápich takže je jen do pasu, jenže je blondýna, prosím zda máte nápady a inspirace s nimi sem!!!!díky moc.... Základ je 26cm průměr kruh. 😉

ajka82
22. júl 2013

@mamina1978 akoze moja nemcina uz je taka nic moc, ale stacilo mi na prelozenie si komentov 😅 a pipka ti dobre napisala 😉

florentina
22. júl 2013

@katarina51 děkuji ti 😉 jsi moc milá 😵 . Ale čokoláda měla být i kolem dokola, ale chtěli nějaký vzor, mám doma nové strukturální folie, dostala jsem od manžela, tak jsem chtěla zkusit. Jsou z tenkého plastu. Nevím co bylo špatně, jeslti teplo, či jsem to málo zachladila, ale v lednici mi to přišlo dobré a vždy když jsem to vyndala, tak to hned povolilo / v kuchyni přes 30stupňů/ a nešlo to z toho vybrat, se mi to roztápělo v rukách...když jsem z toho chtěla alespoň dostat tu čokládu, že udělám čokohmotu, tak jsem si seškrábala i ten plast a muselo to vše do koše...pak už nebylo dost čokolády a ani čas to nějak jinak udělat a moje nervy...ach aj....tak jsem vzala zbytek čokohmoty co jsem měla hotové, to ale na potah nestačilo, tak jsem smíchala s marcipánem a jak vždy vše bez problémů míchám, tak toto nešlo, začalo se to drolit, vůbec to nešlo vyválet...jsem myslela, že u toho zkolabuji...v tu chvíli už jsem s tím měla být na cestě...tak jsem dělala ta kolečka, to bylo maximum co z toho šlo, navíc došel solamyl, tak jsem válela na cukru a ten pak nešel dolů, tak je to takové opelichané...no dál už asi nemusím vyprávět nic 😅 ...no nic, jak se říká práce kvapná, málo platná 😎

katarina51
22. júl 2013

@florentina sa mi zdá , že to bol pre teba "deň blbec", niekedy sa to stane aj mne a vtedy je to psychicky náročné, ale asi raz za čas nás to každú zastihne, 😒 😒
Prajem do konca roka len krásne a inšpiratívne dni. 🙂 🙂 🙂 🙂

florentina
22. júl 2013

@katarina51 děkuji děkuji 😉 a tobě jednoznačně přeji totéž! 😉

norika1990
22. júl 2013

@aduskatt a mas to pekne cey tie folie?