Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pupickova
9. dec 2013

Prosím, prosím, smutně koukám, holky prosím nemáte nějakou inspiraci na dort s vlakem, ale především se závorama a světlama?

aduskatt
9. dec 2013

@lucula73 no, mne zacalo byt podozrive, ked kazde rano dva mesiace plakal, ze ho boli brucho, ale stale tvrdil, ze vsetko v pohode, az som nahodou prisla na to, co sa deje a isla rovno za zastupkynou a riaditelkou.a to boli este len tretiaci.do stvrteho uz isli rozhodeny do troch tried, a ich "d"cka proste zanikla.......nuz, je to smutne

adrika202
9. dec 2013

@lamps ja ti nebudem radiť ,lebo sama neviem čo je dobré,len napíšem vlastnú skúsenosť , moj najstarší D. bol od mala taky macko vzdy mal par kil navyše a k tomu je aj povaha taká že sa necha,že si nedupne..a vzdy sa mu deti posmievali ,šikana a podobne a ja som to stale chodila riešit ,s učitelkou ,riaditelkou ,rodičmi ,preradenie, na chvilku bol pokoj ..nejako dobojoval zakladku ,ucnovku preflakal,vzdy ked bol nejaky problem od neho utiekol a dal ruky preč a taha sa to s nim do dnes ,uteka aj z prace už vystriedal tri za rok a pol ,lebo ked pridu ludia na to že je slaby že sa da tak sa po nom vozia...takže to čo bolo v detstve pokracuje aj v dospelosti,a ja som si už sto krat vyčitala že som to mala nechat na neho abysi to poriesil uz vtedy ako male decko sam,lebo takto vedel že ho mam taha z problemov... podobne sa zacalo diat aj u stredneho syna,ale tu som nezakrocila,pekne som mu opakovane vysvetlila že sa nesmie dať ,že tym že ho preradim do inej triedy alebo budem chodit za niekym nic nevyriesim ,že to je len o onom a že ked budu vidieť ze je slaboch tak sa po nom budu vozit ..na niekolky krat to pochopil a narobil si poriadky sam,a dnes je velky kamarat s chlapcami ktory sa snažili ho šikanovat...ale či to je tak spravne ja neviem posudit ..tot moja skusenost 🙂 držim place nech to vsetko dobre dopadne 🙂

aduskatt
9. dec 2013

tak snad dozajtra uschne -) a hadam tie kridla aj budu drzat🙂

dida38
9. dec 2013

ahoj zienky, pridavam moju vikendovu na krstiny...obidva boli coko korpusy a vrch coko plnka s malinami a spodok pribinak s lesnym ovocim...

michaela3011
9. dec 2013

@lamps ak sa mozem pridat k tejto teme, tak urobila by som len jedno na tvojom mieste... vyhladala by som si maminy inych spoluziakov a poprosila by som ich o ich cas a skusila snimi nieco podniknut... napriklad teraz v zime spolocne vianocne trhy spolu s ich deturencami... synovi by som sa snazila pomoct vyhladat co najviac kamaratov... tym padom by nebol tak sam "slaby" ☹ je to smutne ake su deti zle!!! sama som si to zazila 😠 ☹ ked bude mat viac kamaratov tak mu to len pomoze 😉

pipka
9. dec 2013

@aduskatt @lamps boze baby nestraste 😔 to je hrozne len citat ☹ ☹
ved mne teraz hanka zacne chodit do skoly a ona je tiez taka ťulinka, co si necha vsetko a nevie sa branit 😅 😅 ☹
len na mamu vie byt drza 😝 😀 😅
ale ked jej cudzi povedia, tak cusi 😖 🙄
v skolke si to poriesim raz dva..ale ked v skole bude sama...no duuufam, ze taketo veci nebudem musiet riesit, lebo faaakt neviem ako 😒 ☹

Andrejka mooc drzim palce, nech to pre Filipka dopadne najlepsie ako sa da 😉

pipka
9. dec 2013

@aduskatt superny, ale ak sa da, urobila by som mu dlhsie tykadla 😉 a take ako ohnute na koncoch 😉

mimcak
9. dec 2013

kočeny mám robiť notebook . 😝 poradte akou bielou farbou mám písať písmena na klávesnici,aby bolo vidieť. Mám bielu prachovú bude vidieť písmená na čiernej poťahovke?

aduskatt
9. dec 2013

@pipka da sa, jasne🙂 dlhsie v pohode, len premyslala som prave, ci aj zahnute, leb to nepojde na detsku tortu.......a dik za postreh

pipka
9. dec 2013

@aduskatt no myslela som take tie ohnute konceky ako kruzok na konci 😉 alebo taku gulku z hmoty 😉

pipka
9. dec 2013

@mimcak urcite ano 😉 ja som prachovkou s alkoholom tak pisala 😉

vlada111
9. dec 2013

@aduskatt bude, neboj 🙂 A nemá krídelká naopak?

aduskatt
9. dec 2013

@pipka jaj, gulicka na konci bude, ale este neuschla farba🙂

mimcak
9. dec 2013

ozaj? tak potom fajn bo sa toho obvam a aj rozmýšľam či neobjednať jedlú oplátku akože klávesnicu a uľahčím si život,ale neviem ako by to vyzeralo
@pipka

aduskatt
9. dec 2013

@vlada111 netusim, mozno ma, mozno nie🙂 pohladam niekde motyle a zistim🙂

pipka
9. dec 2013

@vlada111 @aduskatt inak na tie kridelka som aj ja pozerala, ze ci nie su naopak? 😕 😅 😅 len som uz unavena na to aby som googlila motyle 😀 😀 😅

aduskatt
9. dec 2013

@pipka no ved to je najmenej prehodit hlavu na rit 😀 😀 😀

pipka
9. dec 2013
aduskatt
9. dec 2013

ale ked tak na to pozeram a otocim ho, hadam aj naopak to mozem dat🙂 zajtra ho prehodim🙂

pipka
9. dec 2013

@aduskatt no tak asi prehod 😀 😀 😀 😉 a bude geniaaalny 😎

aduskatt
9. dec 2013

@pipka uz vidim, spicate hore, gulate dole, tak ho zajtra prehodim, dufam, ze ho neznicim🙂

aduskatt
9. dec 2013

@pipka jj, prehodim a dorobim tykadla....pojde k tej orchidke na tortu.

aduskatt
9. dec 2013

@pipka nie je to dobre, teraz ma kridla moc nizko, musim ich nejako demontovat a vsadit na nove telo☹ slak ma trafi, ked sa roztrhnu

aduskatt
9. dec 2013

No, operacia je hotova, takze nechamvyschnut a zajtra dorobim tykadla, nechcem s tym teraz moc hybat...este ze je nas tu viac oci.ja by som nedosla asi na to, ze je otoceny🙂

katarina51
9. dec 2013

@pipka ten v strede

lifinka
10. dec 2013

ahoj holky, tak jsem nakonec udělala dort s fialkami podle sebe, sestře se moc líbil, jen ta fialková byla pěknější ve skutečnosti než nafocená 😉. Fialek jsem udělala 155ks 😝 😀 ten třetí jsem fotila večer a to jsem si jen zkoušela jinou variantu poskládání fialek, ale zase bych tam nedala ten nadpis, vo chtěla ségra...tak jen, že na tom spodním dortě, je lépe vidět barva.

brunila
10. dec 2013

Děvčata jeden malý dortíček a posílám všem bodíky za hezké dortíky.Vždy stihnu jen odklikat,nestíhám přečíst všechny komentáře,což mne mrzí.Ale pečení cukroví mi zabírá hodně času.Stejně i vám a navíc máte malé děti
a to je fakt potom dost náročné to zkombinovat.takže všem velká pochvala!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

brunila
10. dec 2013

A ještě mám velkou prosbičku.Potřebovala bych inspiraci na dort kde je sklenice piva nebo jak se říká tuplák.Ať googluji jak chci,tak nikde nic co by se mi líbilo.Budu ráda pokud něco mátre uložené.Děkujííííííí už předem. 😉

macickarebeka
10. dec 2013

No ja som zabudla heslo, preto som si meno zmenila.... Ale prosim poradte mi ,co mam na tych postavickach zlepsit. je to pre najblizsich priatelov a chcem, aby sa im pacili. mam este cas urobit nove, tak mi prosim poradte, co mam na nich zlepsit. Ako sa mozem zlepsit, ked mi nikto neporadi, co mam zlepsit? to iste bolo i pri ciapke. neviem co mam zlepsit, lebo mi nikto neporadil... a Vy ste tu sikovne cukrárky, tak urcite mi budete vediet poradit, co mam zlepsit. prosim pomozte mi.. velmi mi zalezi na to aby postavicky boli perfektne, lebo je to pre velmi blizke osoby.