Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
1. feb 2014

@jakelina aký stres, si vymýšľaš 😀 Krásna je. Ťa obdivujem, že si ju mala v takom predstihu potiahnutú. Ja poťahujem v noci pred odovzdaním. Očividne máš lepšiu organizáciu práce ako ja 😒

vlada111
1. feb 2014

@mia114 kôň sa ti podaril perfektný a robila si to pre moju bývalú kolegyňu. Ten svet je ozaj malý.

vlada111
1. feb 2014

@nika266 hrniec je perfektný, taká klasika 🙂

vlada111
1. feb 2014

@lawli super, a guličky ako? 😉

vlada111
1. feb 2014

@jakelina krásnunká Minnie

mia114
1. feb 2014

@vlada111 hihi svet je fakt maly, my byvame kusok od seba 🙂

vlada111
1. feb 2014

@akapulko gelovka Wilton rose rose

vlada111
1. feb 2014

@maya30 ach jaj, baba jedna. No nádhera. Manžel povedal na Lolka - geniálne, a to je dizajnér, takže aj z odborných kruhov je potvrdená kvalita tvojej práce 😉

gelinka75
1. feb 2014

@matado pisem ti sem lebo v tej teme sa nediskutuje, tu sa moze, tam su len recepty a navody, ta plnka vyjde tak na 1 tortu 2x prekrojenu, neviem ci vyjde aj na dalsiu tortu, mozno ak budes davat menej do kazdej vrstvy, to mascarpone tam zaslaham normalne rucnym mixerom hned ako vyslaham slahacku, cukor do mascarpone nedavam

vlada111
1. feb 2014

@ivkaivka no náhodou si sa s tým popasovala veľmi dobre. Má šmrnc 😉

matado
1. feb 2014

@gelinka75 ok ďakujem veľmi pekne zajtra ju idem plniť uvidím aká bude 🙂

akapulko
1. feb 2014

@akzuzs dakovala ale uz to mam hotove a sprdila som to 😝 😝 😝 😝 😝 budem pametat do buducna 😉

akapulko
1. feb 2014

@vlada111 dakovala🙂

katarina51
1. feb 2014

Babule zas a opäť po víkende krááááásne tortičky. Ja som mala na dnes dve,ale pravdu povediac baby ako stíhate toľko ja nechápem. Asi moje pracovné tempo nie je nič moc. Nie som ešte taká zručná. Pridávam aj jednu staršiu. Na tej krstinovej je tam toho na môj vkus trochu moc, ale zákazník náš pán 🙂.

pipka
1. feb 2014

@pristela kraasne tortuchy 😵 a u vas nie je sneh? 😕 😕 ci ty si kvoli fotke odhrabavala aj z travy? 😅 😀

pipka
1. feb 2014

@maya30 perfektnyy je bolek a lolek...mna cakaju o dva tyzdne 😅 , tak som si s dovolenim ulozila 😉

katarina51
1. feb 2014

@maya30 Nemám slov . jednoducho úžasné a kráááásne 🙂 🙂 🙂 🙂

pristela
1. feb 2014

@pipka hááá, este co by som nerobila 😀 😀 😀 badas na tej trave zeby bola nejakym mini naznakom aspon len malinko poznacena snehom ????? my tu mame jedine blato, nič viac 😝

pipka
1. feb 2014

@pristela myslela som, ze si ju bola nahriat a povysavat 😅 😀 😀

pristela
1. feb 2014

@pipka jo aj jarou som ju preleštila, aby sa krasne leskla a zelenala 😵

ollako
1. feb 2014

Ahojte po mesiaci som sa znova hrala...taka jednoduchsia, ale tak sa mi nechcelo odflakla som ju ani korpus sa mi nepodaril , plnka ledva vysla...v poslednej dobe vobec nemam z toho radost , este za dva tyzdne jednu a jednu do prace a davam si , co mozno najdlhsiu pauzu ... 😉

maya30
1. feb 2014

@jakelina zo zaciatku som aj ja robila na kazdu tortu podlozku na mieru, ale sekla som s tym ked som ich mala robit 5 naraz, to sa proste nedalo 😀 Vacsinou robim aj tak okruhlu 24 cm, tak upeciem v rafiku a namiesto podlozky si na vrch dam kovovy podnos z 24cm tortovnice, ta je o par mm vacsia tak mi ta velkost presne vyhovuje....a ked natriem cokoladou tak podlozku dam dole a mozem ju hned pouzit na dalsiu....ono to urcite nie je na 100% tak ako sa to ma robit, ale musela som si to prisposobit, aby to u mna fungovalo....

maya30
1. feb 2014

@vlada111 fiha, dakujem teda 🙂 aj ked ma stve ze som ich nespravila mensich, ale ked uz boli hotovi tak mi to prislo luto vyhodit, kvoli hmote hlavne 😝 Ale aj to povolanie tvojho muza je zaujimave, moj syn mi uz od 1.stupna pili usi ze chce byt dizajner, ale nikdy som si nevedela predstavit co taky clovek robi, tak mu to stale vyhovaram, ze si potom tazko najde uplatnenie, ale zatial ho to stale drzi 😅

maya30
1. feb 2014

@pipka dakujem 😵 uz sa tesim na tvoju torticku 🙂

maya30
1. feb 2014

@katarina51 dakujem 🙂

jorsulova
2. feb 2014

@chvapilu ja som asi uplny mesuge, ale ja nechapem 😝 akoze cely balon naplnit vodou? a polozit na pohar a oblievat, potom ako obliat tu cast kde je polozena? sorry za nechapavost 🙂 nie je niekde video ?? 😀

jakelina
2. feb 2014

@maya30 co si blázen vyhodit, já bych je dala na dort i kdyby byli velcí a jeden měl sedět na zádech druhému, když už je mám jednu udělané. 😀 😀 😀 A velcí mi nepřišli, krásní byli 😉

chvapilu
2. feb 2014

@jorsulova v pohodě Den předem naplnit balonek vodou tolik vody jak chci asi velký čokokuličky,druhý den jsi rozehřeji čokoládu sundám obal a mám jen zmrzlou kuličku dám na štamprdli a na tu nanáším tu čokoládu stříkám čárky a pomalu otáčím a zase nanáším až se mi celá kulička spojí a nechám odkapat na cedníku asi 5 h a je to ,video bohužel nemám.

jorsulova
2. feb 2014

@chvapilu ahaaaa no super, dakujem velmi pekne uz chapem 🙂 🙂

vlada111
2. feb 2014

@maya30 no je pravda, že ich je teraz už dosť, manžel končil pred 11-timi rokmi výšku. Ale nechaj ho v tom. Je to super robiť niečo, čo je aj tvojim koníčkom. Vidím to na manželovi. A mne sa nezdajú veľkí, veď oni sú na torte tí najdôležitejší, nejde o proporciu vzhľadom na to, čo majú pod nohami 😉