Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
7. jún 2014

@vladiella Zlato, myslím, že jsi mě nepochopila. Zřejmě to bude mou špatnou vyjadřovací schopností, nebo tím, že text si každý vysvětlí dle svého rozpoležení a možná to tak chybně dělám i teď já. Nicméně mi to vyznělo, že jsi to pochopila tak, že si nevážím času, který jsi věnovala tomu, aby jsi mi pomohla najít vhodný recept. Já si zpětně četla teď svoje příspěvky a v každém jsem psala, že ti děkuji za pomoc, určitě nastuduji a bude se to hodit. Jen jsem v tom posledním reagovala na ten tvůj předchozí, kde jsi psala, že na netu je toho hodně. A já jsem pouze vysvětlila, proč jsem se původně dotazovala na ověřený recept. Protože než jsem se tu ptala v diskuzi, tak jsem samozřejmě předem hledala na netu, abych si oťukala možnosti, ale protože vím, že se tu občas řešilo i pečení pro alergiky, tak jsem se zeptala na ověřené recepty, abych předešla případným nezdarům. To že s tímto konkrétní zkušenost nemáš jsem si samozřejmě přečetla hned v tvém prvním příspěvku a o to více si samozřejmě vážím toho, že jsi se mi snažila i tak pomoci. Pokud jsem se tě nějak dotkla, tak opravdu nevědomky a samozřejmě i pro takový případ se omlouvám. Nicméně já pouze konstatovala holá fakta, psala jsem, proč jsem se ptala na ověřený recept a to neměla být žádná výtka, že se mi ho od tebe nedostalo. No je pokročilá hodina, tak nevím jak srozumitelně teď píšu, ale zítra se k tomu nedostanu a chtěla jsem to uvést na pravou míru. Tak všechno dobré a dobrou, K.

florentina
7. jún 2014

@jakelina Majko, jsi jedna z nejšikovnějších žen co znám, takže myslím, že není na místě psát, že se teprve učíš s marcipánem dělat. Tvé dortíky jsou dokonalé ať potahuješ čímkoli, což je hlavně o tvé zručnosti! Jinak je to určitě pohodlnější než zadělávat mléčňák. Já kdybych nebyla líná, tak bych dělala z něj, mě chutná nejvíc, ale líná jsem, tak holt zbyl jen ten marcipán 😀 . I když poslední dobou trošku podvádím. Teda stalo se mi to u poslední várky marcipánu co jsem koupila. Je nějakej jinej, než všechny co jsem doposud měla a hrozně se mi trhal (jako výrazně více než jindy) a nepomáhla ani solamyl a tak jsem smíchala s trochou Smartflexu. Jen maličkým množstvím, takže na chuti to poznat není, ale konzistenčně je to úplně něco jiného. Asi pro mě ideální hmota. Neb má pro mě to nejlepší z obou. Je chutný a stále měkký na práci jako marcipán, ale zároveň je víc elastický a konzistentní jako Smartflex. Tak uvidím, jaká bude další várka, ale případně u tohoto zůstanu.

adrika202
7. jún 2014

dobojované 🙂 svadobné podla presnej predlohy neviest..tie umele frezie ja nemusim ,no nedala si to nevestička vyhovoriť 🙂

dadulka271
7. jún 2014

Moje včerajšie ten panák nevyzerá moc pekne ale to sa snád časom naučím 🙂

jakelina
7. jún 2014

@florentina to jsem už taky slyšela, že to holky míchají. Já vždycky vezmu všechny zbytky dané barvy a smíchám to dohromady, tak v to je taky i třeba Smart co mi zůstane z nějaké postavičky a vždycky se to vše spojilo krásně dohromady.

florentina
7. jún 2014

@jakelina taky si myslím, že smíchat se dá vše 😉. Já míchala už i domácí čokohmotu se smartem a bylo to úplně v pohodě. A myslím, že experimentovat jsem začala díky tobě 😉 , protože to, že mícháš barevné zbytky jsem četla už dávno a přišlo mi to super, že se tím vše zužitkuje...většinou pak použiji na černou či tmavě hnědou.... 😎

florentina
7. jún 2014

@adrika202 parádní dortíky!
@dadulka271 kulturista je super 😉

halienka
7. jún 2014

Ahojte babulky, tak už aj ja mám fajront a poodovzdávané 😵 kukám, že tento týždeň svietili nejaké špeciál hviezdy tvorivosti na nás, lebo to čo ste povytvárali je čistá nádhera, zas tu len ochkám a uchkám a ukladám do inšpiračiek 😵 Aj mne sa vcelku darilo, aj keď včera v strese, bo dcérka mi furt behala okolo nôh a ja nemala nič vymodelované na tú PSP, ani poriadne vymyslené, pritom som sa na ňu tešila, lebo pani mi dala voľnú ruku, povedala práve, že môže byť aj taká nie úplne typická, tak som sa tešila, že môžem popustiť uzdu fantázii, len pri tej mojej malej potvorke to bol kapánek problém vôbec sa rozfantazírovať, keď mi bzúkala furt okolo hlavy ako včielka 😀 Tak ale nakoniec som to nejako zmákla, trochu si myslím, že ten kalich som mala dať väčší, a tiež som mala v pláne to nejak tak spraviť aby to prechádzalo z malby do priestoru ale to som už nestíhala premyslieť a zrealizovať, tak je tá knižka a kalich len priestorový. No a havko na lopte pre 1 r. chlapčeka a 30 ks medovníčkov na jedno stretko. 🙂

evicaka
7. jún 2014

@halienka nádhernéé, originálne tortuše... ak dovolíš ukladám 🙂 🙂

katarina51
7. jún 2014

@halienka Tá PSP je geniálna

katarina51
7. jún 2014

@adrika202 na frézie som si netrúfla, tie tvoje sú úúúúúžasné. Máš na ne špeciálny žilkovač, lebo sú ako jedna. Ešte jedna otázka. Kedy to finálne ukladáš na tortu? Lebo ja ked to mám riadne vysušené tak to nedokážem tak na husto naukladať. Proste úúúúžesné.

adrika202
7. jún 2014

@katarina51 tak na frezie by som si netrufla ani ja 🙂 ledva umotkam ružu 🙂 tieto su umele,tak si to priala nevesta,sama si ich aj doniesla,taku istu bude mat kytičku aj vyzdobu 🙂 by som bola ina macherka keby som toto dala 🙂

mia114
7. jún 2014

Dakujem kraaasne za pacitka a komentiky, potesili ma moc. 😉 torticka v skolke mala uspech drtom sa strasne pacila a hned ju rozobrali 😀 akurat som. Bola nestatsna s arizskej slahacky, ako v tomto teple v triede po hodke a pol na stole v triede kde bolo taaaak teplo sa vobec nedala krajat:(( ale vnutri bola studenaaa, to kazdy pozeral ze vnutri dobrr studena aj ked slahacka uz riedla.

mia114
7. jún 2014

@halienka uuuuzastan je ta psp fakt aj ja si zdovolenim ukladam a pouzijem 😅

jakelina
7. jún 2014

@halienka krásné všechny, ta modrá je úžasná 😉

pristela
7. jún 2014

@halienka fakt neskutocne obeeee 😵 😵 😵 😵 😵 cmukam ruky aaj fantaziu ta modra je genialna

nika1985
7. jún 2014

ahojte krasne umelecke diela ste porobili ja som rada ze uz tie moje nepodarky su prec a dneska v noci sa hadam uz vyspim do stvrtka sme nespali kvoli soplom ani hodku vku a potom kvoli tortam a na leto mam prazdniny ideme prerabat tak sa aspon nemusim vyhovarat.

abriela
7. jún 2014

@dajna11 nadherna je
@jakelina krasna torticka a dobry koment. U deti leti este tato rozpravocka?
@halienka zaujimave zdobenie a krasne torticky

dajna11
7. jún 2014

@jakelina no ani nevrav,hlavne že bolo málo času na zdobenie tak som sa s tým hrala skoro 4hodiny. a to auto nejako sa vymklo spod kontroly na miesto 5kg malo cez 8kg 😀 😀

anibas
7. jún 2014

@jakelina Tortička náááááááááááááádherná - ináč ja som nemala rada túto rozprávku -je veľmi krátka 😝 😝 😝 😝

maya30
7. jún 2014

caute kocky, krásne torticky ste popridavali 😵 ja tento tyzden len take obycajne, ak teda neratam tu so zvieratkami ta mi zabrala najviac casu, ostatne take rychlovky, aj ked vcera som robila az do rana lebo poobede som bola s detmi na spievankove, ale ten cas som rada obetovala 😵

daniela09
7. jún 2014

tak ja mám na dnes voľno, idem sa niekde schladiť

lucula73
7. jún 2014

ahojte,
po dlhšej dobe jedna,mala byť úplne jednoduchá,tak som len takto urobila 🙂

jakelina
7. jún 2014

@maya30 krááááááááááááááááááááááása

jakelina
7. jún 2014

@abriela zlatko ani nevím, bylo to pro ročního chlapečka, tak ten asi na televizi nekouká, možná maminka 😀 😀 😀

ucitelka70
7. jún 2014

ahoj žienky, poradíte? zajtra má náš drobček tri rôčky a robíme mu mcqueen tortu - korpus krásne vyformovaný, tuhne v chladničke a večer chceme zdobiť... lenže s dcérou sme začiatočníčky v takýchto veciach - objednala som pol kilo červeného marcipánu, 10 dkg čierneho a v mrazáku sme mali zbytky bieleho a oranžového marcip.

predtým sme vaľkali biely marcipán na práškovom cukre, ale čo s červeným? to nás ani nenapadlo.... a ako postupovať? či bude polkilo červ. maricip. stačiť? klasický plech je a 5 plátov

vladiella
7. jún 2014

@florentina jejda

lokalistin
7. jún 2014

@denisak77 prosim ta tu futbalku na tom ihrisku si v com piekla? dakujem

halienka
7. jún 2014

@ucitelka70 nejako som nepochopila rozmer tej torty, teda či ste z korpusu vytvarovali 3D autíčko, alebo to je len klasický obdĺžnik z plechu, či ako? Každo pádne pol kila mi príde dosť málo budete musieť na tenšie vyvaľkať, tým pádom sa snaž obtrieť tortu maslom čo najviac do hladka, aby si nemala hrbolky. Baby podsýpajú ak treba pri vaľkaní aj solamylom, ak zostane na povrchu tak potom pretrieť štetcom namočeným v bielom alkohole, ktorý sa potom vyparí a črevená ostane čistá bez solamylu.

aduskatt
7. jún 2014

@ucitelka70 no, ak je to autcko z 5 platov a dlzku plechu, tak si dovolim tvrdit, ze pol kila stacit nebude nijako