Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojmacik
20. aug 2014

baby,tie co ste robili tortusku buchty vo vandlicku......z coho .resp. ako na ne ?..tie buchty? Dakujeeeem ...a kolko cca vazila?

katarina51
20. aug 2014

Ahojte tak po dovolenke som vás konečne prečítala. Kráááásne tortičky ste napiekli. Ja som robila jednu pre syna a jednu svadobnú. Tú som najskôr odfotlila bez krajok, ale chceli tam aj to tak sme ich tam s dcérou dali. Pre syna jedna tatál rychlovka, v nedeľu doobeda. Pomáhali my dievčatá.

mojmacik
20. aug 2014

@katarina51 tak bez krajky sa mi pacila viac...a zase jedn,co stvorcekovalaaaaaa ...moja mala 525ks 🙂

ejkula
20. aug 2014

Konečne som Vás aj ja dočítala a stále tvrdím , že sa oplatí čítať. Prelúskala som Vašu poslednú diskusiu ku korpusom a predpokladám, že teraz mi pomohla asi Žanetkina ( @pristela ) poznámka, že ešte cesto na korpus pred pečením premieša aj vo forme. Ja som tak rovné korpusy v živote neurobila ako teraz. 🙂 . Pochvala letí ale ešte každej jednej z Vás, nádherné umelecké diela pribudli na svete 😵 . Ja tiež skromne pridám pár kúskov za poslednú dobu a asi na dlho pauza, pretože v pondelok mi končia krásne časy rodičovskej "dovolenky" a tvrdá realita práce začína 🙄 . Takže už asi budem mať čas maximálne pozrieť fotky.

jakelina
21. aug 2014

@ejkula ať se ti v práci líbí a zaběhneš se 😉

lucula73
21. aug 2014

Dievčatá,nemáte nietko uloženú peknú tortičku so zebrou?som videla raz okruhlu tortu a na vrchu bola iba hlava zebry dorobená a nemožem to teraz nájsť...........
ďakujem.. 🙂

sticker
21. aug 2014

Dievčence prosím vás, keď farbíte kakaom, riedite ho v alkohole, alebo vo vode? Príp. ako farbíte na hnedo? Mne to v tom alkohole dosť vysychá a praská neskôr, tak neviem 😒 Keby chcem gelovkou tak aj tú treba riediť v alkohole? Moc ďakujem...

nika1985
21. aug 2014

@akzuzs dakujem pekne

nika1985
21. aug 2014

baby dakujem moc moc za pacitka asi je to uz otrepane ale vazne mi to pomaha od Vas vsetkych skvelych umelkyn je to poklona ked sama vidim kolko tam je chyb. Ja sa mam este vela co ucit kazdy vecer ked si uz idem lahnut co ledva drzim oci si hovorim kedy konecne Vas uz budem mat cas docitat 😢 snad raz to pojde.

jakelina
21. aug 2014

Holky nejsou to sice fotky dortu, ale slíbila jsem, že se podělím o novou koupelnu a záchod. Tak snad to nebude nikomu vadit. Omlouvám se za kvalitu, ale nemáme ani v koupelně ani na záchodě okno, tak se to špatně fotí, různě se to leskne a odráží.

pipka
21. aug 2014

@jakelina Majka naaadhernaaaaaa 😎 😵 😵 😵 uprimne a v dobrom zavidim 😉 mna prerabka este len caka...tak o 3-4 roky a uz teraz po tejto malovke mam z toho husiu kozu 😅 😅 🙄 😀

ale fakt prekrasne to mas 😉

sticker
21. aug 2014

@jakelina Paráda 😎 Stálo to za ten neporiadok a občasné nervy 😉

sticker
21. aug 2014

Baby kým ste tu poraďte prosím s tou hnedou... robím hlavu koňa, potiahla som to akože hnedou, ale je to skôr tmavotelové, tak to chcem domaľovať a neviem ako. Kakao s alkoholom mi na skúšobnom kúsku po 2 náteroch praskalo a gelovku neviem, či aj nejako riediť treba a či to nebude tiež tak praskať. Ja to dosť veľká plocha tak neviem 😒
@pipka A Jani všetko naj k meninám 🙂

jakelina
21. aug 2014

@sticker já neporadím, natírala jsem barvou strašně málo a kakaem vůbec. 😒

jakelina
21. aug 2014

@pipka
@sticker děkuji kočky.

lokalistin
21. aug 2014

@jakelina krasna
@sticker zial neporadim s kakaom som este nerobila, ale gelovku by som tiez riedila alkoholom, ale tiez som este nerobila-sorry

pipka
21. aug 2014

@sticker dakujeem 😉
a prachovu nejaku hnedu nemas? gelovkou sa da..len to budes mat leskle 😒 a dost dlho to schne 😖

a keby si to len kakaom ale nerozrabat to..len ako prachovou farbila...neskusila si? 😕 😉 ja som tak farbila vevericu z doby ladovej...tiez sa mi zdala bleda, tak som ju kakaom stmavila..len normalne praskom stetcom som ju nasucho patlala 😉

sticker
21. aug 2014

@pipka Jani práškovú hnedú nemám. Bola som v obchode a aj tak nemali, ale tiež mi povedal, nech kakaom. Tak skúsim, nemám čo stratiť... Príp. poviem, že to je nové plemeno koňa 😝

mimusa94
21. aug 2014

Ahoje kocky pridavam foto mojej nedavno robenej torticky na rychlo 🙂 kamarat oslavoval na chate kam chcel aby som tortu doviezla kedze mame dzip nebol to problem ale nato ake blato bolo a podobne som stastna ze ten prevoz vobec prezila :D takze som znej mala radost 🙂

aduskatt
21. aug 2014

pomooooc babulky, na jednu okruhlu tortu mam skombinovat svadobnu a narodeniny novomanžela.....bielozlatá kombinácia..................som v koncoch

ejkula
21. aug 2014

@jakelina ďakujem, budem sa snažiť 🙂 😀

jakelina
21. aug 2014

@aduskatt a nechtějí raději malý poschoďový?? Pak zjistit co novomanžela zajímá a nějak to zkombinovat.

ejkula
21. aug 2014

@jakelina kúpeľňa je krásna, brala by som takú 🙂

aduskatt
21. aug 2014

@jakelina práveže nie, trva na jednej, priemer 28. Malá svadba, nechcú investovať

jakelina
21. aug 2014

@aduskatt no tak to fakt netuším, ani bych to nechtěla dělat. 😝

aduskatt
21. aug 2014

@jakelina ja nespím už týždeň......

jakelina
21. aug 2014

@aduskatt prostě na jednu půlku prstýnky a na druhou ať ti řeknou něco co ho charakterizuje, nějaký koníček atd. Co jiného chceš vymyslet 😝 😝

grasie
21. aug 2014

@sticker a keby si skúsila dotieňovať len suchým kakaom a čiernou prachovkou?

akzuzs
21. aug 2014

@jakeline, @pristel, @pipka, @sticker, @lucula73, @muffinka, @mysiatko ... Baby šla som robiť ganache pod poťahovku a dala som viac smotany (som sprostá jak bagandža) keby som dala do toho máslo (bez toho že by som to šľahala) to pokazím alebo to stuhne na torte??????

sticker
21. aug 2014

@akzuzs Bože Zuzi ja Ti neporadím ☹ Ganache sa bojím, ako čert kríža.... Sama som zvedavá, čo Ti baby poradia....