Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
13. mar 2013

@vecernicci no manžel chytro urobil vezenie,lebo všetko na dvore bolo udupané,je dosť ťažká,velká

dm1
13. mar 2013

@ajka82 ta zajkova inspiracia je uzasna 😵

broucek2
13. mar 2013

@ajka82 ten se zajícem je krásný. Chtěla jsem ji udělat tento, co jsem před časem dělala na objednávku, jen s kočičkou, ale nechce srdíčko. Nemyslela jsem si, že 3 leté dítě si bude takto vymýšlet

vecernicci
13. mar 2013

@dajna11 tak my budem mít v dospělosti asi 16 kilo 😉 ale dneska jsme byly na očkování a vážili ji a už má 6,2 kilo, přibrala kilo za týden a vyrostla o pár cm 😉

lucula73
13. mar 2013

@luciahromadkova ja s tebou súhlasím,to nebol moj názor,čo som napísala,ale od tej jednejj kočky....som kukala album včera a veru všetky torty má na kupovaných podložkách...........ale podľa mňa vhodný papier tortičku pekne doplní 😉 😉

pipka
13. mar 2013

@jenie123 zo ziadnej moja 😝 za 90 centov som si v akcii kupila v tescu dobosove platy 😅 a pouzila som dva...a zvysne tri som si natrela doma kremom a poliala cokoladou a decka to tu zjedli asi za sekundu 😅 😅 😀 😉

voskovaeva
13. mar 2013

@broucek2 krasne jemne 🙂

dajna11
13. mar 2013

@vecernicci ju tak to ja váhu neviem,ale ked jej dávame obojok tak už ju sotva udržíme🙂

pipka
13. mar 2013

@jenie123 teda chcela som tym povedat, ze doboska je len ten iPhone hore, ta torta je klasicky mramorak a parizska slahacka s ovocim 😉

denuschka7
13. mar 2013

@katiatko jeej dakujem 🙂 des.ocot to je aky? normalny? neviem co znamena "des." 😎 ja by som tam chcela dat to mascarpone, ale neviem co je ta philadelphia...to je tiez nieco ako mascarpone? a ta MANA to je tusim taka natierka ci sa mylim?

luciahromadkova
13. mar 2013

@lucula73 ja viem, ze to nebol tvoj nazor, ale nejakej inej tortickarky 😉

denuschka7
13. mar 2013

@broucek2 ja idem o 2 tyzdne robit takuto je to podobna macka ako na prvom obrazku co ti poslala evvina len inak je riesene ozdobenie 🙂

lussy23
13. mar 2013

@broucek2 krásna

ajka82
13. mar 2013

@dm1 ooo, dakujem, 😵 cca som bola blizko ale opacne 😅 😝

ajka82
13. mar 2013

@broucek2 noo, by si sa divila, u nas uz tak vymysla aj 2 rocna, nie to 4 🙄 😅 😀 😝

lussy23
13. mar 2013

@pipka parádna
@mia114 nádherné

lucula73
13. mar 2013

@broucek2
@denuschka7 tak ja idem robiť tortu s mačičkou a klbkom na sobotu........a akurát sa chystám ísť modelovať dáku cicu,ale vobec nemám na to chuť,lebo to neviem 😠

lussy23
13. mar 2013

@lamps krásnučké .ten amrťanko je zlatý
@dedenini krásnučká @timotejkabrejkova nádherné
@barborkam ako socha pekné. ale torta??? Torta sa má jesť. ja by som do ne teda nezarezala.
@cestovatelkaandrea krásna

denuschka7
13. mar 2013

@lucula73 ked som to ja zvladla..... 😀 ja som si ju uz pre istotu vymodelovala aby som za 2 tyzdne nestresovala...snad sa tomu nic nemoze stat....a na to ze to bola moja prva postavicka, lepsie som to uz spravit fakt nevedela 😀 kuk...to je ona

lucula73
13. mar 2013

@denuschka7 no super,ja sa chystám od nedele do toho a dnes už fakt musím,lebo to nestihnem a budem nervozna 😀

denuschka7
13. mar 2013

@lucula73 tak sa potom tesim na vysledok 😀 daj vediet, ci mam zacat stresovat aj ja :D

katiatko
13. mar 2013

@denuschka7 ano, klasicky ocot....philadelphia, je tiez taka ako mascarpone a mana tiez, len ini vyrobcovia....;))) Ja mam celkom rada nase SK vyrobky a MAna obsahuje 90% pasterizovanej smotany......tuto plnku som robila prvykrat, mam rada, ked mi veci vychadzaju na prvykrat, vtedy ich zaradim hned medzi pouzitelne 😵 😀 a nebojim sa ich zopakovat aj nabuduce, ale isto to bude super aj s mascarpone 😵 Druhu plnku, kt. uz dllllho pouzivam do toriet je parizsky krem bez masla - cista slahacka s cokoladou...............

katiatko
13. mar 2013

@denuschka7 urcite nestresuj, macicka vyzera byt jednoducha, nijake zlozite tvary, drzim palce! 😵

jenie123
13. mar 2013

@pipka 🙂)))) vidis tak to by ma nenapadlo.. 🙂))) pojdem sa po doboske kuknut aj ja 🙂)) jasne, chapem.. 🙂 o ten iphone mi ide 🙂))

lucula73
13. mar 2013

@katiatko ja mám problém slabkami baby,ako ich mám urobiť?v kuse s telom?lebo ak to nadpojím,bdue to vidieť,ja som chcela sediacu mačičku.ale možno ju dám nakoniec ležať..... 😒

denuschka7
13. mar 2013

@katiatko mnam aj ta slahacka moze byt dobra 🙂 tak ja mozno skusim 1 mascarpone a 1 MANA...snad touto kombinaciou nic nepokazim 🙂 a ak ide o macicku tu som uz vymodelovala...ta co je na obrazku je moj vytvor 😎 len este uvidim ci spravim novu alebo bude moct byt tato....okolo oka to nie je take hladke, tak rozmyslam ci spravit novu... 😖

denuschka7
13. mar 2013

@lucula73 ja som nadpajala... 🙂

mimcak
13. mar 2013

@katiatko aj ja milujem tu plnku mana so šlahačkou,alebo tesco pomazánkove to také v modro-bielej krabičke so šlahačkou. Skúšala som aj s kauflandu pomazankove,iba tak pre nás a bolo beee 😝 no nechutilo mi to.Najnovšie som do parížskej šlahačka,čokoláda primixovala tesco pomazankové maslo a bolo mňamkové.

katiatko
13. mar 2013

@lucula73 ta leziaca je velmi vydarena a naco si veci komplikovat sediacou, ak nevies presne ako to spravit, ked si to mozes zjednodusit a v pohode urobit tu leziacu 🙂 No na sediacej by som urcite tie labky priliepala, z jedneho kusa by som to ja nerobila... 😵

zuzana92101
13. mar 2013

@mizulienka ja som naposledy kupila v bille, ale teda tych celych malin tam bolo zalostne malo, takze billu neodporucam, bola to jedna zmrazena malinova mrvenica 🙂