Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tinamk
13. mar 2013

@pristela Žanetka ja viem, ze to tu uz bolo raz al. viackrat pisane ale nepoznacila som si.. Prosim ta podla akeho receptu robis dobosovu tortu? mna jedna znama poprosila ci jej neupeciem.. nikdy som ju nepiekla tak mam hrozu ako to zvladnem.. a to chce len 2 kilovu tak nevies mi poradit aky priemer robit? uuplne ma udivila nechce sa mi do toho lebo chce to pikachu co vobec nepoznam a dokonca tam chce este dalsie 3 postavicky z tej rozpravky.. slak ma triafa.. dakujem za radu🙂)))))

zuzana030
13. mar 2013

@ajka82
odpadla som z tej tortičky....prenádherná....

mizulienka
13. mar 2013

@zuzana92101 muz bolv kauflande, takze mam mrazak zapratany ovocim 😉

baby, z kolkych slahaciek mam robit mascarpone do 15 formy, staci 1 a 1 coko a 1 mascarpone?

zuzana92101
13. mar 2013

@mizulienka presne tak, ja tak robim 😉 1+1+1

katiatko
13. mar 2013

@zuzana92101 najlepsie mrazene ovocie bolo pre mna z Lidla, len zial, uz odtial zmizlo, skodaaaaa....

lucula73
13. mar 2013

@katiatko len mne sa na tej ležiacej nepáčia tie labky také vytočené..........ja som chcela také okruhlučké ,chutnučké,mačacie 😀
ale prvý krok už mm,akurát som si ofarbila hmotu,lebo má byť šedá 🙂

katiatko
13. mar 2013

@lucula73 no ved aj na leziacej sa daju spravit okruhlucke 😀 😀 😀

zuzana92101
13. mar 2013

@katiatko suhlasim, presne tak. Ja tiez cakam, kedy to tam konecne zaplnia, ale to mi skor maliny na balkone zacnu rast...:-P

pristela
13. mar 2013

@tinamk robievam tuto : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171 plnku ale davam čoko nad parou , velkost netusim ale poprecitaj komentare pod receptom niekedy tam žienky napisu 😉 a pri peceni treba dat pozor aby si ju moc dlho nepiekla inak bude tvrda a nepouzitelna 😉 musi sa upiect a byt hned taka makkunka nie tvrda
mne vysla takato : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2387450...

katkak23
13. mar 2013

baby poradte nejaky napad na torticku 1posch s kvettmi ale nerobila som este s drotikmi tak take nejake menej narocke ;)
napadla ma aj torta ako orchidea v kvetinaci robila ste niektora taku...

broucek2
13. mar 2013

@lucula73 když ona s klubkem nechce. Podívám se, jakou vyberu kočičku

tinamk
13. mar 2013

@pristela dakuje sa🙂))) a ta coko nad parou je v druhej teme? lebo ja som zatial taku nerobila..🙂)))

mizulienka
13. mar 2013

@katiatko Kati aj pre mna jednoznacne ovocie z lidla, skoda ho...ale viem, ze v cechach ho stale maju.

janula.h
13. mar 2013

BABY KE´D ROBíTE KRíGEL AKý Má PRIEMER ?

pristela
13. mar 2013

@tinamk netusim , ale urcite tam bude 😅 ja ju mam napisanu v písanôčke, s pred snad 10rokov co moja mama robila ale je to isto to iste 😀 takze tam bude bo holky ju robievaju

@janula.h 48 😀 😀 😀 😀 😀

janula.h
13. mar 2013

@pristela Ty počuj !!! 😀

tinamk
13. mar 2013

@pristela ok idem ňúrať🙂))

katiatko
13. mar 2013

@mizulienka inak, pozdravujem zo žiliny! ;)

smisek24
13. mar 2013

@vecernicci moc pěkná vajíčka. Prosím o radu, to je pečené v těch formičkách a pak slepené bílkovou polevou?

dm1
13. mar 2013

@smisek24 ak mozem aj ja je to pecene nie vo formickach ale na formicke - teda vykroji sa vajicko prilozi sa navrch na formicku a da sa piect. Ja po ozdobeni kazdej polky zvlast este jemne na struhadle jemnou zbrusim hrany do roviny a zlepim bielkovou polevou takou ktorou aj zdobim

mizulienka
13. mar 2013

@katiatko aj ja vas 😉 mate sa dobre? uz chodis do prace?

katiatko
13. mar 2013

@mizulienka ano, dakujem za opytanie, mame sa fajn a uz aj pracujem... 😵

mizulienka
13. mar 2013

@katiatko ja nastupujem teraz 3.4. tak som zvedava 😉

pristela
13. mar 2013

Holky tak som teraz ratala susede, bo ma to hnevá ako to berie a aj sumu si hned nakazala taku ako minuly rok dostala , vtedy doniesla vajicka na tortu ted uz ani tie neponukla /asi ze sa jej to zdalo vela platit aj ked doniesla surovinu/ , tak som poctivo sadla a dostane odo mna aj papierik nech si nemyslí ze fakt mam 20€ na torte pre seba 😠 normal mi to vychadza 2€ za moju prácu 😀 😀 😀 😀 ale ak sa mi podari ťažsia tak až 6€ 😀 😀 😀

pipka
13. mar 2013

@pristela ty kks...zas budes v plnke? 😝 😀 😀 😀
takze buduci rok to Rio plati, ze? 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

pristela
13. mar 2013

@pipka pcha čo buduci , toto nasporím co by dup 😀 😀 😀

janula.h
13. mar 2013

@pipka čo ?? Rio džús?? 😀 kks @pristela nas..ť takým susedám ☹

pipka
13. mar 2013

@pristela som zabudla...sak 200 tort denne a padaaame 😀 😎

pipka
13. mar 2013

@janula.h ano ano jani...jeeedine ...rio dzus za tie tazke prachy 😝 😅 😅 😅 😅 😀

pralinka25
13. mar 2013

@janula.h ja som robila priemer 18 a mala som 6 platov a vazila necelych 5 kg