Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
5. feb 2015

@michaela3011 haha ze 34 velke, to ja len snivat mozem a ked mam stres tak este priberiem lebo furt nieco tlacim, ja priberam uz aj z toho, ze myslim na jedlo 😀 ale teraz som uz skoro rok na Weight Watchers a mam 12 kg dole

michaela3011
5. feb 2015

@lokalistin posli mi teda par kileciek ak sa ich potrebujes zbavit 😉 😅 😀 adresu mas 😀

som robila ten cokomantinel 🙄 kocky ako??? ako to robite??? myslela som si, ze som si to nastudovala... no dako to malo komicky priebeh a cokoladu som mala asi vsade... ako sa mi dostala na lakte, tak to netusim 😀 potom jasne, ze sa mi cokomantinel vobec nepodaril a diery som maskovala cokoladou 😀 no hovorim si, ze na prvy krat som to spravila celkom slusne 😅 a s cokoladou budem kamaratka asi iba vtedy ak s nou nebudem pracovat 😀 teda okrem cokokremu.... tam patri 😵
obdivujem kazdu jednu z vas, ktora robi cokomantinely 😎 mozno to este niekedy vyskusam... ale az ked zabudnem na tuto skusenost 😀 zas sa nedoplatim u kadernicky za farbu na vlasy 😀

gumidekmomo
5. feb 2015

@aduskatt dakujem 😉

katka26021974
5. feb 2015

Babule, tmavu coko mam ako tak zvladnutu, ale s bielou strasny problem. Ked to nahrejem nad parou, ostane mi z toho nieco ako hrudkovy tvaroh. Aku coko pouzivate, myslim bielu. A ako s nou robite, aby bola tekuta. Strasne moc dakujem za rady

michaela3011
5. feb 2015

moja prva s cokomantinelom 😅 je teda co zlepsovat... alebo sa radsej tomu vyhybat 😀
torticka je malicka, pre priatelovu babku a dedka ku kave, obidvaja mali nedavno narodeniny 😵

michaela3011
5. feb 2015

@katka26021974 neviem, ze ci ti to pomoze, no ja si vzdy cokoladu nakrajam uplne na jemnulinko aby sa rychlejsie roztopila a nepripalila sa mi... topim to nad parou na slabsom a dlhsie... sem tam to premiesam

katka26021974
5. feb 2015

@michaela3011 dakujem Miska. No ta biela je fakt hnusna. Budem skusat aj dalej

michaela3011
5. feb 2015

@katka26021974 este ti mozem poradit zbehnut do TESCO a tam mavali bielu cokoladu take male dukatiky, ta je uplne najvhodnejsia na topenie... byvalo to medzi vecami na pecenie... no uz vyse roka nebyvam na Slovensku 😕 tak neviem ci sa daco pomenilo... drzim ti palce 😉

katka26021974
5. feb 2015

@michaela3011 Miska, mala som prave tie dukatiky a zle sa mi s tym robilo. A ty si robila cokomantinel na krajke?

michaela3011
5. feb 2015

@katka26021974 tak potom asi roztapat pomalsie a dlhsie... pamätam si, ze moji rodicia nechavali cokoladu topit cele hodiny ked zdobili cajove pecivo... plus pridavali olej... a cokolade sa nic nestalo
presne tak Katka, na krajke som robila ten cokomantinel... povodne som chcela skusit cokotransfer, no to mam este stale bobky 😀 no na valentina spravim priatelovi mini torticku a skusim ten cokotransfer pouzit 😝

pristela
5. feb 2015

@katka26021974 s bielou sa robi tazsie , ja ked uz musim bielu tak do nej uz ziaden tuk ani olej nedavam , bo vsak ona je sama o sebe len tuk 😅 no a ked roztapas coko nad parou ta voda pod nou by sa nemala varit/ bublat/ mala by si ju roztapat pomalicky za staleho miesania /to iste je aj s tmavou coko/ ked budes takto robit neurobia sa ti hrudky isto

katka26021974
5. feb 2015

@michaela3011 tak s transferom neviem robit, skusala som, ale som to dodr....kala.
@pristela asi v tom moze byt problem, ze mi vrela voda. Na buduce skusim ako ste mi poradili. Radsej dlhsie a pomalsie. Velmi pekne dakujem za rady

lokalistin
5. feb 2015

@michaela3011 robila si so silikonkou ci papier? ak papier kde kupujes nestrihany? u nas vsade len strihany

lokalistin
5. feb 2015

@michaela3011 aha akurat kukam-silikonka, sak je super, co chces?

nika266
5. feb 2015

Tento týždeň dobojované 🙂

michaela3011
5. feb 2015

@lokalistin hej hej silikonka... ze co chcem??? 😀 menej sedivych vlasov a menej trapenia pri tom 😀 ja kupujem papier na pecenie iba v Kauflande... uz na Slovensku len tam som kupovala... je v celku, 20metrov a dobra cena... urcite pozri tam 😉

michaela3011
6. feb 2015

@nika266 pekny neskory vecer prajem 😀 to strieborne na dvojposchodke a tie obrucky, to je jedle??? 😕 😅 vidim to velmi casto pouzivane na tortach 🙂 a pri porcovani sa to dava prec ci normalne sa aj s tym naporcuje torta??? 😅 dakujeeeem 😀

michaela3011
6. feb 2015

@lokalistin pohrala som sa s fotkami 😀 tu to mozno lepsie uvidis, ked si rozkliknes obrazok 😀
inak rozmyslam, ze po zmene prace zacnem verejne s tortami... nedavno bol dost velky ohlas... tak ma to naivne nakoplo 😅 😀 jedna kocka zhanala tortu na online flohmarkt stranke, tak som jej ponukla aby si pozrela moj fotoalbum... napisala som to verejne... cely den mi pipal mobil s upozorneniami co mi veeeela ludi pisalo za tortu... vobec im neprekazalo, ze nemam ausbildung... na to som ich ako prve upozornila 😀 a napadlo ma, zeby sme si mohli takuto stranku spravit vsetky amaterske cukrarky co zijeme v Nemecku 😀 akoze spolocnu stranku 😀 byvame dost daleko od seba, tak by sme to mali ako rozne pracoviska/prevadzky 😀 bolo by to pestrejsie 😅 😀 😀 😀 😀 mala by som asi ist spat 😀 blbosti ma napadaju 😀 a mozno nie 😝 😀

pipka
6. feb 2015

caute babulky, tak konecne po tyzdni zas jedna...Ako vycvicit draka 😝 😀
uplne moja tema 😅 😅 😀 ale bolo to kolegynkinej vnucke, tak sa nedalo odmietnut 😉

nika266
6. feb 2015

@michaela3011 cau,je to nejedle

lokalistin
6. feb 2015

@michaela3011 na akej stranke si to bola?

blancagon
6. feb 2015

ked Frozen tak na snehu 😀

blancagon
6. feb 2015

@nika266 je krááásna ta s ružami

alexslovakia
6. feb 2015

🙂

michaela3011
6. feb 2015

@lokalistin na fb online flohmarkt leipzig

cat
6. feb 2015

Ahojte, ja som sa 2 dni serkala s Lego friends, sesternica chcela pre dcéru..:

abriela
6. feb 2015

@cat ale stoji za to 😉

cat
6. feb 2015

@abriela ďakujem 🙂

daniela09
6. feb 2015

za január boli našťastie len 2

daniela09
6. feb 2015

nachystané na zajtra na odovzdanie, super pocit, keď je všetko hotové, kuchyňa uprataná, ale chrbtica bolí statočne, pomôže už iba tabletka. A aby toho nebolo málo, ešte som piekla pre kámošku citronové rezy a broskynky