Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
21. feb 2013

@monika4184 když budeš počítat, což je pro začátek nejlepší, aby jsi získala přehled co tě to stojí /peněz i času/ tak suroviny jsou jasné, práci si oceníš a u té režie nezapomeň, že není jen energie na troubu, ale i mixér, myčku + vše další co používáš při výrobě dortu, u mě jsou to i párátka, špejle, papírové utěrky, alobal, pečící papír, smršťovací folie, podložka, celofán a balící papír, cukr na podsypání, jar, tableta do myčky, barvy, bílý alkohol, pipping gel, krabice, nakonec i to světlo v kuchyni, protože jinak bych tam nestála. A nezapomeň taky případně na telefon, když domlouváš s zákazníkem, případně u pokud si něco tiskneš jako předlohu, tak náklady na to atd...určitě by se ještě něco našlo....ocenit některé tyto položky je složitější /tedy dopočítat se k tomu/, ale pro jednou, pokud budeš péct častěji to doporučuji...člověk se pak nestačí divit, do jaké sumy se ta režie vyšplhá....

jakelina
21. feb 2013

@timotejkabrejkova ne nemusíš

florentina
21. feb 2013

@lifinka dá...mě se to mražení taky nezamlouvalo, ale více lidí co mělo ode mě dort, tak mi pak říkalo, že ho zmrazili a mě z toho vždy trnulo, co z toho pak bude, tak jsem taky doma zkusila, jako test a mrazila jsem vše, tedy nejen máslové, ale i pribiňák a mascarpone a úplně v pohodě...zkonzumováno, chutnalo to dobře a nic tomu nebylo.

dadka212
21. feb 2013

inak baby čo mi hovoril muž dnes 😀 bol kuknúť u jedných na robotu a oni majú cukrársku výrobu, vraj ich oslovili na robenie obrovskej torty, odmietli to, lebo oni im preplácajú LEN materiál, ani energie im nezaplatia a už vôbec nie HODNOTU torty čiže tie ceny, že hodnota torta je 3000eur ok ale oni im zaplatia len ten materiál čo na tortu minuli.....a ten pán hovoril, že vraj ako robia tie torty, tak ten spodok je určite už pokazený, lebo tu nie je vybavenie ako v amerike, že torty dávajú do chladničky to majú celý ten čas vonku 😝 ...ááá ešte sa dosť rozčulovali na Panelák ako tam pani Janka "robí" torty...ja to nepozerávam už tak neviem 😅

katuskad
21. feb 2013

ahojte. chcela som sa spýtať, tie ktoré ste už robili s tou burizonovou masou, dá sa pekne tvarovať aj odstáta, alebo je lepšie za čerstva? a ako to uskladnovať a ako dlho? dakujem... 🙂

florentina
21. feb 2013

@mamina1978 jé, ty jsi poklad!!!!Jsi mi tu tak krásný úsměv na tváři vyzkouzlila 😉 ...a tuším je to poprvé, co mi někdo napsal, že si ukládá můj dort...takže wauvvv, jsem si tu sedla na zadek 😀, dosáhla jsem svého koníkovského snu 😀 ...každopádně ti moc děkuji za celkové povzbuzení a ocenění. Právě, že to všechny /myslím se nepletu/ děláme, protože nás to baví /ty směšné peníze a noční za to určitě jinak nestojí/ a největším oceněním je, když se to obdarovanému líbí, když dortík udělá radost. A když potěší i někoho dalšího je to paráda. Takže chápu, někdy i rádoby vtipné poznámky od chlapíků mohou zabolet, když tomu člověk věnuje tolik času a pak takové hodnocení....takže o to víc, jsem ráda, že tu můžu být s vámi a podělit se tak o svoje starosti i radosti z dortíků....

@dadka212 děkujíííí! Jsem potěšěna a poctěna, že se ti páčí. A jinak ti musím napsat, že jsem na tebe při tom dortíku velmi, velmi myslela. Začala jsem totiž s výrobou večer a nic připraveného /teda mimo korpusu/ a ráno šla z domu. Doteď jsem si vždy aspoň něco připravila večer. No ale teď nebyl čas. A závěr...nechápu tě, jsi pro mě dortový bůh!, že toho tolik vždy zvládneš komplet najednou za jednu noc. Já se s tím patlala asi do tří a měla jsem dost. Chtěla jsem okolo ještě nějaké kytičky a jiné detaily, ale potřeba spánku zvítězila. Jsi opravdu kouzelnice.

ajka82
21. feb 2013

@dadka212 tak moje na dnes...povodne mala byt len ta futbalova a predvcerom vecer som dostala foto, s otazkou "ze ma nezabijes? ale ulahcim ti to, staci jedno poschodie." 😀 bola poschodova tiez ruzova s kvetinkami a farebnymi motylikmi, ale su isto trochu ine 😝

zanet2009
21. feb 2013

Prosím, poradí mi někdo?

Občas koukám do této diskuze a obdivuji vaše nádherné výtvory.
Já jsem již zvládla taky tři potahované dortíky, ale teď bych chtěla dcerce ke 2.narozeninám udělat nepotahovaný a potřebovala bych poradit.
Chtěla bych klasický korpus-uvnitř krém,ovoce a teď nevím jak pokračovat. Chtěla bych dát po obvodu dortu ty cukrářské piškoty(ty se lepí n krém?),svázat je mašlí a nevím,co dát navrch dortu-krém a na to položit třeba nějaké ovoce?
Nedělala jste některá takový "obyčejný"? Pokud ano,prosím,poraďte a třeba i fotečku přidejte. Díky

florentina
21. feb 2013

@zanet2009 já dělala tento viz foto....byl to jeden z mých prvních a nechtěla jsem potahovaný, bylo to dcerce k roku, tak aby si to mohla celé sníst. Nakonec to nechtěla jíst vůbec 😀 ...ano dala jsem to normálně na krém, ale bála jsem se rozmočení, takže až chvíli před oslavou....

florentina
21. feb 2013

@zanet2009 jo a ještě jsem chtěla napsat, že u toho co zbylo na další den jsem byla překvapená, jak to ztvrdlo, takže jen ta část, co byla přímo na dortu a byla aspoň trochu zvlhčená byla dobrá, takže už bych se toho rozmáčení nebála 😉

lifinka
21. feb 2013

@florentina díky, já mám totiž vyzkoušené jen máslové krémy s dortem mražené, ty jsou v poho, ale právě mě tento připadá, že nebude dobrý 😝 , ale jak to máš vyzkoušené, tak to taky zkusím, však co, když tak se to vyhodí, stejně to rozvezu po rodině, natřela jsem si trochu krému na odřízlý korpus, první lžička dobrý, druhá už mě tak nechutnala, takže ke mě asi nebude tak vhodný 😒 , ale člověk musí vyzkoušet všechno a jak jinak než na rodinných dortech 😀 😀 😀

florentina
21. feb 2013

@ajka82 ti fotbalisti jsou bomboví!

ajka82
21. feb 2013

@zanet2009 ja tiez som dala piskoty na krem, a modlila sa nech vydrzi na oslavu od rana do vecera, nech sa piskoty nerozpadnu 😅 navrchu krem+ovocie+zaliate zelatinou

ajka82
21. feb 2013

@florentina dakujem 🙂 sak uz som nevedela vcera ze co, ked kamoska ze ihrisko, branky a 2 futbalisti, lebo maly s otcom maju mat spolu oslavu a ze oni si radi kopu a hravaju futbal spolu 😅 ale som rada, ze sa pacia, dufam, ze aj im sa budu 🙂

anibas
21. feb 2013

@dadka212 hlavne že majú sledovanosť !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dadka212
21. feb 2013

@ajka82 kráásne odkial máš také motýliky?

dada2007
21. feb 2013

@dadka212 ja som minule pozerala panelák....a zavolali jej ráno že treba tortu....a ked sa Emil vrátil zo svojej rannej obchôdzky vonku(vyvenčenie psa, v bare čaj s rumíkom), tak ju práve balila(jasné, tortu neukázali) .......čiže za cca hodinu? dve......akože upiekla korpus, naplnila....atd.......atd......potiahla, dokončila..... 😀 :-P

katkak23
21. feb 2013

@tamianati držím palce 🙂

katkak23
21. feb 2013

@dadka212 aj mňa to zaujíma sú náádherné .)

dadka212
21. feb 2013

@anibas no bohvie akú sledovanosť majú 😅 ja si zas nemyslím, že tolko ludí to baví, u nás v rodine to baví len mňa a to ja patrične ešte komentujem, takže všetkým lezem na nervy 😀
@dada2007 nooo tak to je potom šikulka poriadna, za ten čas by som to ani neupiekla, mne sa korpus pečie cca hodinu niekedy aj dlhšie 😝

ajka82
21. feb 2013

@dm1 ja pribinak tiez nahadzem vsetko do misy, okrem Ole, vyslaham a potom ked je preslahane, primiesam ole 😉

katkak23
21. feb 2013

Baby aha celkom sa mi podaril McQueen :o))) sice do stvrtej a 8,5 hod v kuse ale dnes možeme ísť na oslavu :D

ajka82
21. feb 2013

@dadka212 dakujem 🙂 jezisko mi doniesol, povodne som chcela len morsku wiltonku a detsku party ale asi sa pomylil a pribalil aj tuto http://www.pravacokolada.sk/sk/formy-silikonove... 😅

anibas
21. feb 2013

@florentina Katka !!!! že tableta do myčky - 😀 😀 😀 tak takéto náklady do výroby torty som v živote nezarátala 😀 😀 😀

mamina1978
21. feb 2013

Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ......... poculi ste ten rachot vonku!!!!!!!....mne spadol kamen zo srdcaaaaa 😵 😵 😀 😀 😀 😀 Prave mi boli vratit tu podlozku na tortu. Tak ja tu trpla 5 dni, ze co povedia, ci im teda aspon chutila, ked nadsenie z vyzoru bolo minimalne ☹ A ona vytesena s velkym usmevom od ucha k uchu mi horori, ze aka bola fantasticka, zjedla sa do posledneho kusocku ....... aj s obalom !!!!! ( MMF potah aj vsetky ozdoby) !!!!!! A ze kazdy sa pytal, kde nasla taku extravagantnu cukraren,ze take este nikdy nevideli a nejedli, no a ze ked povedala, ze to robi jedna kocka tu z okolia doma , tak ze hned chceli kontakt na mna, a sa ma pytala, ci im moze dat tel.cislo !!!! 😉 🙂
Tak to nechapem.....!!!!!!! 🙄 ,ze by bola taka ohromena tou cenou,( ved som si pytala len za material ) ,ze uz nevnimala nic ine , a az ked videla a pocula nadsenie ostatnych na oslave, tak na cenu zabudla a este potom ked im aj velmi chutila 😕 😕 😕 😕 😕 V dnesnej dobe ludia fakt vidia peniaze a prestiz 😒 😖 Tak ale sa mi vratila chut na moje hobby, lebo zbohatnut na tom v dnesnej dobe je blbost 😠

anibas
21. feb 2013

@mamina1978 supéééééééééééééééééééééér 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dada2007
21. feb 2013

@dadka212 ja hodinu 10minut a ak je kakaový alebo väčšia forma aj dlhšie......ale tak, čo už.....trápny su.... 😀

dada2007
21. feb 2013

@mamina1978 supéééééér, vidíííííííš!!!!! 😵 😵

mishulle
21. feb 2013

tak jsem si roztopila marcoš, teď jsem objednala expres smartflex, fakt pro mě nej, tak doufám, že zejtra dorazí ráno, abych stihla oba dorty potáhnout, dozdobit a ještě tu uklidit, je to pech, jeden den naprd

aduskatt
21. feb 2013

@dada2007 mozno kupuje korpusy dole v Bille🙂))