Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. mar 2013

@pristela pocuj zena sak k tebe sa tusim zbiehaju vsetci odmietnuti zakaznici od ostatnych cukrarok ktore si zatukali na ceeelo ze take hovadiny robit nebudu 😀. Akoze pracnost tych salociek si nechcem ani predstavovat to je robota pre vraha to ma este aj tvar vsetko to chces kazdu tak vytvarova a potiahnut? no nezavidim veru 😝

lifinka
22. mar 2013

@jakeina
chtěla sjem se Tě zeptat, ty používáš ten Fritafill, že? a nevíš jaký je rozdíl mezi ovocným gelem, frutafillem a pastou? 😕 😅 , třeba to máš odzkoušené.

mariann2
22. mar 2013

@pristela mooja, ja som robila minitortičky raz, prvý a posledný krát a to boli len štvorcové 8x8. je s tým roboty ako na kostole, pýtala som si 3,50€, lebo to bolo kamoške, ale už by som sa na to nedala, je to nezaplatená robota 😝

sisix
22. mar 2013

Holky,jake ovoce ke karamelove naplni????

pipka
22. mar 2013

@lifinka uplne v pohode moja, uz som to teraz robila tretikrat a da sa to 😉 je na to v dvojke aj fotopostup 😉

pipka
22. mar 2013

@lifinka akurat ze ja nedavam potah na celu tortu dvojmo, podla mna je to zbytocne tolko hmoty 😝
takze ja dam kruh priamo na krem, potom papier na pecenie a potom dalsi kruh ak chcem aby ten otvor bol zvnutra inej farby 😉 a na to konecny potah ...potom to podla niecoho rovneho narezem, rezem az po papier a otvorim 😉

ide to lahko , netreba sa toho bat 😉

mariann2
22. mar 2013

@sisix ja dávam banány, s nimi je to sladšie a lesnú zmes, tá zas plnku trochu osvieži 😉

jakelina
22. mar 2013

@tinamk krásné, jenom bych nedávala ten lesk na květ, bez něj je to hezčí, alespoň mně se tak líbí víc. 😉

aduskatt
22. mar 2013

@pipka tiez nedavam na celu tortu potah, len kruhy farebne🙂

jakelina
22. mar 2013

Můj jediný tento týden.

katkak23
22. mar 2013

dievčatá ako a kde chladíte veľké torty napr svadobnu ked len spodok ma 30cm + podlozka a vysoká je 😠 😠 😠 😠

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 máme lednici na dorty 😉

dm1
22. mar 2013

@katkak23 ja v nasej ladnicke mam taku vyssiu takze nase veci napcham kade tade do spodneho suflika a jednej police a zbytok je torta 😝 . Nemam zvlast ladnicku na torty

aduskatt
22. mar 2013

@katkak23 vyberiem police, nase veci narvem do tych suflickov, co su na zeleninu a podobne🙂)

katkak23
22. mar 2013

@jakelina akoze samostatnu velku? lebo ja som kukala ze taku mensiu len s chladiacou častou bez mraznicky len pokial nie je normal velka ako pre domacnost tak nie je dostatocne hlboka a ani 30cm podlozka tam nevojde ☹ ☹ ☹ ☹ a zase normalnu 180cm nemam kam dat 😠 😠 😠

svetlo55
22. mar 2013
aduskatt
22. mar 2013

@jakelina krasna, taka milucka

katkak23
22. mar 2013

@dm1 @aduskatt no ja tiež zatial ale zac juna budem robit 3posch svadobnu a ja sa naozaj obavam ze to tam nenarvem tu tortu a okrem toho je to uz leto ...porazi ma

dm1
22. mar 2013

@katkak23 ja som tam mala aj 3-poschdoovu svadobnu velku stvorcovu a voslo proste muselo 😝. + som tam mamla este jednu tortu jednoposchodovu a tiez v lete. len bacha na podlozku aby ti tam vosla skus si to bez nej. Proste tie 2 dni nebudes varit alebo iba tak aby sa to hned zjedlo 😀

aduskatt
22. mar 2013

@katkak23 trojposchodku som mala v chladnicke, vsetky policky vonku a zmestila sa🙂)

lifinka
22. mar 2013

@pipka jj, mám ho uložený🙂

katkak23
22. mar 2013

@dm1 @aduskatt baby dakujem tak hadam dako prezijeme ale mam z toho nervy...este mi poslala aj obrazok a v inej farbe ako chce podla mna sa to zmenou farby pokazi...no hruuuuza a este toto uskladnenie...juuuj ale tesim sa na nu 😀

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 ano, mám jednu na dorty a pouštím jenom když toho mám hodně.

katkak23
22. mar 2013

@jakelina tak to len zavidim tiško ... ked ju mas kam dat

dada2007
22. mar 2013

@katkak23 ak mám poschodovú,alebo aj 4 torty jednopochodové, tak si plánujem varenie tak, aby sme to v daný den zjedli. A vždy mám tortu na poličke a vedla vznikne ešte miesto na veci z chladničky, ktoré tam puzzlovito naskladám 😅 Jáj a nemám zvlášť chladničku na torty.....

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 já nebydlím v bytě a mám ji kde mít, tak to je fajn, hodně používám i na různé akce když venku třeba grilujeme a mám tam zeleninu a pití na vychlazení. 😉

katkak23
22. mar 2013

@jakelina to je super 🙂

katkak23
22. mar 2013

@dada2007 super musim aj ja tak 🙂 a chcela by som tam mat 4 torty naraz 😀 ale som rada ked tam mam aspon jednu 😉 ale verim ze budu aj 4 niekedy v budúcom živote xixi

jakelina
22. mar 2013

@katkak23 jedině na balkon 😀 😀

timotejkabrejkova
22. mar 2013

@dm1 @katkak23 Presne ja som vedela že torta tam vojde zmerala som si plech, ale podložku nie 😝 a keď som tortu išla aj s podložkou dať do chladničky tak nevošla 😀 musela som podložku obstrihávať dookola aby vošla 😝 No každý sa učí na svojich chybách ty môžeš na naších 😀