Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

terinka2013
9. máj 2013

@lamps máte nádhernú prácu, už som obdivovala album, talent 🙂

katkak23
9. máj 2013

@pristela prosím ta ake korpusy myslim kolko akych velkch pecies na tu sikmu tortu, dva male a 2 velke? dakujeeem

katkak23
9. máj 2013

baby prosim poradte....chcu orech korpus a k tomu plnku nie coko nie kakao....co sa hodi viem ze pribinak je nanic k orechovemu ale neviem tvarohomaslovy? hm? nemate niektora odskusane nieco fajne k orech korpusiku? dakujeeem

dada2007
9. máj 2013

@katkak23 kávová? karamelová?

dm1
9. máj 2013

@katkak23 vanilka karamel to davam casto k orechovemu aj nam som robila slahany nad parou vanilkovy a karamelovy zo salka

petka28
9. máj 2013

moc bych vás chtěla poprosit o radu, dělám poprvé pribináčkový krém, ten pudink Ole tam patří jen nasypat prášek nebo vyšlehat s mlékem podle návodu???? děkuji 🙂

pristela
9. máj 2013

@katkak23 ako kedy , ale zvacsa iba jeden a jeden , dva by boli niekedy strasne vysokee, alebo ten jeden z nich dat nižší , bo moj jeden naplneny bezny kruh ma vzdy okolo 10-12cm na vysku , ked to skrojim do šikma tak ta najvyššia strana ma aj 15-20cm a to je dost /pečene len z jedneho korpusu/ , no niekedy peciem dva, vzdy ale nie z rovnako velkych torovnic aby som mala menej odpadu zo zrezavania , prosto jedno poschodie trebar upeciem 26 a 28 cm a to horne zas 24-26cm trebars

lucka_o
9. máj 2013

@aduskatt a cokoladu mam ako urobit? myslim hustotu a to aj spachtlou rozotriet? rovnomerne?dakujem ti! 🙂

lucka_o
9. máj 2013

@petka28 len nasypat prasok do vyslahanej smotany s tvarohom 🙂

petka28
9. máj 2013

@lucka_o děkuji

lucka_o
9. máj 2013

@katkak23 karamelovy s prazenymi orechmi 🙂

mia1111
9. máj 2013

@lamps - náááááádherná je tá krajka a super, že už si si aj odskúšala, ja som dakde čítala, že v chladničke by mala "zmäknúť", ak je presušená, ale tak Ty už si si to odskúšala a vieš, ako dlho ju "piecť", no som zvedavá, ako to pôjde mne, už sa neviem dočkaaaaaaaaať 😅

aduskatt
9. máj 2013

@katkak23 kavova🙂))resp kavovoorechovorumova🙂

blizennec
9. máj 2013

holky prosím jdu pro radu 🙂 dělám na víkend dortík synkovi a chtěla bych do něj pařížský krém. ten ale nemůže být pod potahovkou je to tak? kolik tedy udělat pudinkovo-máslového krému na mantinely a obmazání? bude stačit 1 pudink?!? anebo obmazat něčím jiným? 😕 mám kulatý 22cm a půjde dvakrát prokrojit.
já zatím vždy dělala jen ten pudinkový i do dortu, tak nevím jak na tohle. u nás v rodině jsou všichni spíš čoko 😉
děkuji!! 🙂

lamps
9. máj 2013

@terinka2013 ďakujem 😅 😅 😅

mimcak
9. máj 2013

@1zaza nádhera ta Maja je krásna

halienka
9. máj 2013

@blizennec na mantinel ti stačí 125g masla vyšľahať z 1 PL prášk cukru, žiadny puding tam nedávaj 🙂

mimcak
9. máj 2013

@katkak23 minule som robila k orechovému rafaelo krém+ ananás a bolo to skvelé aj zákaznička chválila

mimcak
9. máj 2013

Konečne som Vás dočítala.Nejako teraz nestíham nič. Vonku krásne počasie,kopec práce okolo domu s deckami + torty tak nemám čas niekedy ani na záchod. 😀 Niekto pár strán do zadu sa pýtal či sa môže mascarpone mraziť neviem spätne nájsť kto, ja som raz vyskúšala,ale bolo potom ako keby zrazené takže viac ho tam nedávam. 😝
No a pridávam moju včerajšiu.

mimcak
9. máj 2013

@blizennec Na mantineli pod poťah ti staší vyšlahať maslo s cukrom a možeš pridať nutelu

maya30
9. máj 2013

@lamps juuj super ze sa ti hned takto pekne podarila 🙂 aj ja si chcem kupit ale asi z tych novych vzorov, len este presondujem kde sa najlepsie oplati 😉

mimcak
9. máj 2013

Inak kočky dnes mi volala mama,že pani ktoraj som robila teraz na prijimanie tortičku tak ma vychválovala do nebies. Ked som jej tortičku odovzdávala,tak mi dala tringel 3eur ,lebo sa jej velmi páčila. No a že vraj keby bola vedela,že ako božsky bude chutiť tak ,že by bola dala aj viac. 😅 😵 .Mala v naj pribinák s ovocím

sticker
9. máj 2013

@halienka No mne veru ešte nikdy malé maslo nestačilo ☹ Ja som z toho už nešťastná, lebo vždy celé a aj to sa modlím, aby mi to vyšlo, tak neviem čo robím zle 😒 ☹ Ale tak naposledy som mala obdĺžnik a kruh mám tuším až 28cm, to som si nie istá... Ale tak by som bola rada, keby nemusím celé maslo minúť na obmazanie 😒

lokalistin
9. máj 2013

@lamps aku ju mas pekne zacistenu mne sa to tak nepodarilo ☹

dajna11
9. máj 2013

moje prvé víly....ach jaj hádamna tortičke budu peknejšie 😀 😀

aduskatt
9. máj 2013

@sticker ja som vyplieskala cele maslo teraz na 22ku

sticker
9. máj 2013

@aduskatt No tak mi trochu odľahlo, že to nie je chyba vo mne 😀 😀

nika80
9. máj 2013

@dm1
@mia1111 ďakujem za rady, Salko sa už varí, teraz ešte aby sa mi podaril korpus a zajtra môžem plniť 🙂

zozo111
9. máj 2013

zienky, zarabate si dima samé cokoladovy mmf? chcela by som ho vyskusat, ale pocula som len zle ohlasy, ze vzdy skoncil v smetiaku. ...

alexandrakocikova
9. máj 2013

Začínate piecť? neviete, čo si kúpiť? chcete ušetriť peniaze? Vyskúšajte NOVINKU-Štartovacie sady
http://www.eshop-rychlo.sk/www-vsetkonatortu-sk...