Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

antenka1
20. okt 2015

@adrika202 ano ano ano. Aj hned 😉

cloviecik777
20. okt 2015

@blahowoman pekny den prosim vas vedeli by ste mi povedat postup na to lietadielko ako ho spravit, nemate niekde niejake obrazky zeee ako z jednotlivych casti spravit dustyho, ďakujem

blahowoman
20. okt 2015

@cloviecik777 dobry den. Nemam ☹ . To robila z hlavy a podla obrazka. Aj Dustiho aj Britvu.

pristela
20. okt 2015

@pipka fuuuha, ma napínaš jak plachtu postelnu 😉 😉 😉 to vies, ze mne treba dat pevny termin + postel :D a som tam
@denisak77 teda som cakala nejaku katastrooofu s tym autom, ale je uplne v pohode, i ked tvoj pocit dooooverne poznam , tiez neznasam robit auta a ja este nemam rada domy podla foto 🙄 🙄

@mysiatkoo no a ako si nakoniec robila tie kekse? tak ako som vravela spolu pecene ci ? 😕 mas ich uuuuzasne ...šecky 😀

@adrika202 ja su za, ako vzdy

@mimusa94 bud namalovat prachovymi farbami a stetcom , alebo vyrezavat z hmoty alebo si dat jednoducho vytlacit obrazok na jedlu oplatku , papier ci potahovku 😉 netrapit sa zbytocne, aj tak ho zjedia , cize dat vytlacit 😀 😀

mysiatkoo
20. okt 2015

@pristela cha, jasne upecene so spajlou - sak ako guru povie, tak sa spravi a proste to funguje 😀
@antenka1 akoze rucne veru - ale to nie su z hlavy, take ja neviem - tam som v rade nestala ked ten zhora sypal... resp sa mi neuslo, bo dostali taki ako tuto guru vyssie spominany 😝 ja potrebujem vzor a podla toho mi to celkom ide opajcnut 😅

pipka
20. okt 2015

@pristela No takto ma postavit pred hotovu vec, ze daj termin 😅 😠 😀
no mas ho mať! piatok 6.10 ten podušičkovsky mam poobede free, do soboty tu mozes byt 😉 cmuk cmuk!

pipka
20. okt 2015

@adrika202 no daj termin moja, vybaff a ja ti povím, ci mozem alebo ne 😝 😀 😀 😎 v najhorsom to na jar spachame 😉 ale relativne ja vikendy mooozem 😉

pristela
20. okt 2015

@nika1985 paraaada, pozitívne este mas dnes aj kazdy den, ze ta luuubim 😵 😵 😵 cmukat uz ne, na to mam zenu ale inak 😵 😵 😵

@mysiatkoo Boššše, ty si aka vtipna , zas 😝 😝 😝

@pipka ze postavit pred hotovu vec, a ty tu hned datum vycapila 😀 😀 😀 umrem z teba , mosim to kuk v kalendari, ktory je ten odo mna na dva kroky, ale sedim z notasom na kolenach a prosto neda sa pon ist...chapes 😅 dufam, ze nezabudnem a kuknem to ked vstanem 😵 😵 😵

denisak77
20. okt 2015

@pristela ty nemáš rada nejakú tému? Ešte som si to nevšimla 😀 . Ty sa stále vynájdeš,ty si umelec.

nika1985
20. okt 2015

@pristela jaj dakujem aj ja Teba len si to tvoja zena precita bude pruser 😀

antenka1
20. okt 2015

@mysiatkoo noaco že so vzorom, ale ruka tvoja 😉

sticker
20. okt 2015

Ahojte. Pridávam moju práve dokončenú... Téma naozaj nič pre mňa ☹ Tak ale robila som, čo som mohla..

pipka
20. okt 2015

@nika1985 @pristela secko vidim, secko citam, ale som straaasne tolerantna 😅 😝 😀 😀 😀 😉

cloviecik777
20. okt 2015

@blahowoman ďakujem i tak moc moc.. asi aj ha to budem musiet urobit podla lietadielka

lucka_o
20. okt 2015

Baby poradte ako spravit tir ornamnty na torte??? Dakujeeem! Cipka to nieje.podla mna asi skor rucne robene....ak ano akou zmesou? Ako ju nafarbit? Vdaka

michaela3011
20. okt 2015

zienky, ktore ste robili SLANU TORTU 😅 prosim vas ako na to? pouziva sa toastovy chlieb? mam ho aj hodit do toastovaca nez ho pouzijem? 😅 ci mam pouzit radsej normalny chlieb? 😕 prosiiiiiim poradte mi 😅 😀 dakujem vaaaaaam 😵 😵 😵

mima595
21. okt 2015

@michaela3011 - ja pouzivam toustovy chlieb z Lidla..jeden tmavy a jeden svetly a kombinujem poschodia...do toastovača nedávam...a ešte orezávam okraje....

veronkaj
21. okt 2015

prosím Vás o radu akou fixou alebo ako napísať na zelenú poťahovú hmotu text básničky:?? teda ako ked napr. na stužkovú robíte minitortičky a na stužky píšu mená??? potrebujem to však napísať žltou resp. zlatou farbou tak aby to bolo čitateľné čiže asi ako na stužku meno.
dakujem

katkaking
21. okt 2015

Zeny, mam otazku, kolko pytate za tortu? Netusim ako vyratat cenu torty a kolko asi je tak ani nie, ale ani malo. Dakujem.

alex999
21. okt 2015

@lucka_o Kráľovskou glazúrou , teda Royal Icing , je to hmota ako na perniky. Dá sa to do vrecka , naznači sa vzor, alebo len tak od oka a ručne sa zdobí
Farbí sa gelovými farbami, alebo tekutými

veronkaj
21. okt 2015

@alex999 ďakujem už mám fixu tou to veľmi vidieť nie je ešte skúsim potrénovať písanie tenučkým štetcom lebo tie čo tam majú majú dosť hrubý ten štetec tým tenučké nenapíšem lebo zase neodhadnem presne koľko farby tam dať to skôr na trošku väčšie písmo.

michaela3011
21. okt 2015

@mima595 moc dakujem 😵

lubica773
22. okt 2015

Ahojte chcela by som radu, idem robiť tortu s pribinacikovym kremom, ale mala by byt bez ovocia - môžem použiť lekvar? Ak ano,tak aký podľa vás lekvár použiť?

pristela
22. okt 2015

@lubica773 k pribinacku nemusis dat ani lekvar ani dzem ani ovocie, je to na tebe a ak chces dat je to uplne jedno hodi sa k nemu vsetko , dzemy jahodový, visnovy, alebo nutela je to uuuuplne jedno

lubica773
22. okt 2015

@pristela ďakujem

lubica773
22. okt 2015

Ešte sa chcem opýtať ako robíte pribinacikovy krém, či slahackou alebo salkom

jakelina
22. okt 2015

@lubica773 já ze šlehačky, tvarohu a zakysané smetany

lubica773
22. okt 2015

Robila som ho iba raz a to so slahackou, puding Creme ole,cukor a tvaroh. Teraz som nasla ďalší s tvaroh,biely jogurt,salko,cukor a puding Creme ole. Neviem či ho vyskúšať alebo nie na tortu.