Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
30. apr 2012

@kleopatris já dělal tuto

bambula1307
30. apr 2012

Dievcence idem poradu. Akym odtienom modrej farby by ste malovali ocka postavicke? Ja som skusala royal blue gelovou od wilton a zda sa mi to svetle ☹

dadka212
30. apr 2012

@katkas1 ja som robila tvarohovú (pribináčikovú) plnku, mramorové cesto ale biele....neviem aké lúbi, či chceš klasickú smotanovo-piškotovu, alebo cesto + nejaká svieža plnka ??

katkas1
30. apr 2012

skor by som taku z riadnej piskoty/cesta plus nejaka super plna svieza do toho mohla by byt aj pribinacikova, alebo nejaka smotanova, tu pribinacikovu nepoznam....to ovocie si davala len na vrch?a piskoty si len tak popritlacala na tortu?

aduskatt
30. apr 2012

za 5 minut tretina torty🙂) a jednu salku zblajzol krpec..............som zvedava, ci bude spat, kedze je tam zamiesana aj Nesca🙂

janula.h
30. apr 2012

@peroli no to presne som rozmýšľala,že ako to spraviť aby sa neroztopil poťah to je super nápad si poklaaaaaaad!!!

dadka212
30. apr 2012

@katkas1 cesto do klasickej formy 26 robím z 5 vajec: žltka vymiešam s 280gr práškového cukru, pridám 170ml oleja a 140ml vody vymiešam, pridám 300gr hladkej múky s práškom do pečiva....potom primiešam vyšlahané bielky pečiem pri 150stupňoch asi 45minút podla trúby
plnka: pribináčiková....2šlahačky vymiešať do tuha pridať jednu smotanu 2-3 lyžice práškového cukru a 500gr mäkkého tvarohu, vymiešať, pridať 2 creme ole vanilkové a vymiešať hotovo
jogurtová, 1 šlahačku vymiešaš do tuha, pridáš 3 smotanové jogurty, vymiešaš, pripravíš želatinovy stužovač za studena podla návodu a vyleješ do plnky zamiešaš a hotovo....
ovocie som dávala aj medzi pláty na plnku som to položila, na vrch som naukladala pripravila tortové želé podla návodu a naliala...piškoty som nalepila krémom okolo torty a pre istotu som ich ešte priviazala

lussy23
30. apr 2012

@eliska22 nádherná je
@bzucinka2 krásne dielka
@dadka212 krásnučké tortičky
@
@mia1111 parádna
@symoona krásnučká
@aduskatt krásna je

lussy23
30. apr 2012

@broucek2 krásnučká

lussy23
30. apr 2012

@makinka2 druhá? nádherná je @daducha nádherné
@dm1 krásna tortička aj drobček
@mariann2 krásna @79zuzana krásnučká
@peroli krásnučká
@moncicatko19 krásna
@katmi zlatééé
@ajka82 nádherná
@katmi - krásnučká tortička

yamahafazer
30. apr 2012

@zuzana124 pozeram ,ze si pridala svadobnu tortu do sutaze na TOM len neviem ci ti ju nevymazu ked si fotku dala aj tu na konika a fotku tej torty nemozes mat nikde uverejnenu do vysledkov sutaze na zaciatku v pravidlach je to pisane

peroli
30. apr 2012

@janula.h teď mě budeš milovat asi ještě víc 😀 😀 já to normálně našla uložený v počítači.. 😉
Je to sice na jezírko nebo bazén ale třeba ti to pomůže.. 😉

Toto jazierko so želatiny som robila prvýkrát, dúfam, že tento postup pomôže aj vám. Jazierko super držalo, vôbec netopilo poťahovku. Tento postup sa môže využiť aj pri robení bazéna.

1. Do posledného plátu korpusu si vyrežeme požadovaný tvar jazera.
2. Podľa toho otvoru si nakreslíme na papier tvar jazera, vystrihneme. Budeme to potrebovať pri rezaní želatiny.
3. Želatínu si pripravíme, podľa návodu na obale. Ja som mala číru, prifarbila som ju namodro. Nalejeme si ju do taniera a necháme vychladnúť. Vrstva by mala byť približne taká hrubá, aké bude hlboké jazero.
4. Tortu zoskladáme ako bežne pri iných tortách, s tým že ten vyrezaný plát ide samozrejme navrch.
5. Potiahneme a jemne prstami zvýrazníme kontúry jazera (toto som nefotila, zabudla som, ale myslím, že to zvládne každý)
6. Podľa šablony (viď foto) si vystrihneme dno jazierka z alobalu. POZOR! Pri obkreslovaní na alobal musíme pridať toľko mm, koľko máme vysoký ten posledný plát korpusu, pretože musíme vyložiť boky jazera, inak nám želatina roztopí okraje jazera a nebude to vyzerať pekne.
7. Vystrihnutý alobal priložíme na vytvarované jazierko na torte a prispôsobíme ho. Kraje alobalu zahneme, aby nám neprečnievali nad tortu.
8. Zo stuhnutej želatiny vyrežeme tvar jazera pomocou pripravenej šablony.
9. Jemne a opatrne, aby sa nám nepotrhala, želatinu vyberieme z taniera a položíme ju na "vystlané" dno jazera.
10. Okraje jazera posypeme mletými orechami a vyložíme kamienkami z marcipánu.
11. pred krájaním tortu jednoducho alobal vyberiete, želatína sa "zleje" na svoje miesto, alebo ju vyberiete spolu s alobalom.

dm1
30. apr 2012

@yamahafazer jj pravda aj alionuska svoju musela vymazat :-P. teda tu povodnu co tam mala

peroli
30. apr 2012

@janula.h a ještě jsem našla tohle: 😉 mám z téhle stránky uloženej postup na tučňáka tak jsem jen omrkla co tam má paní ještě. 😉
http://www.kosternovi.cz/dorty/dorty.asp?klic=192
http://www.kosternovi.cz/dorty/dorty.asp?klic=88

janula.h
30. apr 2012

@peroli já TĚ milujuuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵 ĎAKUJEEEEEEEEEM

zuzana124
30. apr 2012

@yamahafazer ahoj, áno dala som svoju tortu do súťaže. Ja som tú súťaž zazrela už dávnejšie a vtedy tam bolo že nesmie byť uverejnená na TOM a až keď som ju tam dala tak som si všimla že ju nesmiem mať nikde inde uverejnenú, museli to tam niekedy dopísať do pravidiel, uvidím ako to dopadne, prinajhoršom mi ju odtiaľ vymažú 😠

dm1
30. apr 2012

@zuzana124 ono je to tam uz od zaciatku nie? 😕 teda ja som to tam citala uz davno predtym ako som ja dala do sutaze. Inak je tam este jedna ktora je aj na FB len na tu este neprisli 😝

zuzana124
30. apr 2012

@florentina urobila som si najprv jednotlivé časti tej ceruzky už zafarbenou hmotou, teda guma ružovou, stred ceruzky hnedou a tú časť s ktorou sa píše svetlohnedou a na ňu som prilepila kúsok čiernej hmoty a potom som tie jednotlivé diely zlepila dokopy.

zuzana124
30. apr 2012

@dm1 určite to nebolo od začiatku, skús si prečítať toto http://www.tortyodmamy.sk/sutaz-o-naj-svadobnu-... ku koncu sa tam jedna baba pýtala či ju môže mať aj inde uverejnenú a kamilka tam píše že nie je problém a potom sa tam dohadujú na pravidlách. Mne je to v podstate jedno, ja som sa len chcela zapojiť do súťaže a vôbec nečakám že sa umiestnim

zuzana124
30. apr 2012

Inak baby kto by potreboval postup na MATERA z cars z hmoty tak som na TOM pridala fotopostup 🙂

yamahafazer
30. apr 2012

@zuzana124 ono je to tam od zaciatku tak pisane ja som si nevsimla,ze by to tam predtym nebolo tak neviem ,ale preto ked som ju zbadala som ta na to upozornila racej aby sa tam nahodou niake baby do teba neobuli kvoli tomu lebo vzdy ked je niaka sutaz tak sa tam len vadia a vadia tak tam aby do fora racej na nic take neupozornoval preto som ti to napisala aj sem a nie ktej torte lebo to by nedopadlo dobre asi

zuzana124
30. apr 2012

@eliska22 tá je kráááásna, vydarila sa ti 🙂

zuzana124
30. apr 2012

@yamahafazer ďakujem ti za upozornenie, tak neviem mám ju teraz vymazať lebo ju tam nechať a počkať ako to dopadne 🙂

yamahafazer
30. apr 2012

@zuzana124 ten link co si dala je tam pri vrchu napisane 30. marec 2012 - 14:51 poslal Kamila.
Sutazit mozu nove este nezverejnene torty a este tam pise,ze pravidla prida ked sa zverejni sutaz takze to tam mali len debatu sa dohadovali tak neviem mne je ako jedno ked ju mas aj tu len aby nahodou niake baby zas nemali kvoli tomu nieco preto som ta aj na to upozornila racej keby cosi aby si bola pripravena,ale inak je krasna taka jemna aj ten stencils krasne sa ti podaril

yamahafazer
30. apr 2012

@zuzana124 opytaj sa racej kamily co tu sutaz spravila a ta ti najlepsie povie no alebo ako chces ty bud nechaj a pockaj a uvidis a inu svadobnu nemas este robit co by si tam dala?

zuzana124
30. apr 2012

@yamahafazer aha, tak ja som čítala asi len tú debatu 😝 a neprečítala som si už tú zverejnenú súťaž. Tak uvidím ak sa to tam zvrhne na nejakú hádku tak ju zmažem.

yamahafazer
30. apr 2012

@zuzana124 mozno ,ze tam maju aj niake viacere niake chyby,ale to len tak co som si vsimla nahodou aj co mala jedna az tri torty tam tak to tiez nemoze byt a ta svadobna jedna velka tiez ju mala aj v albume a uz je vymazana zo svojho albumu a v sutazi ostala no vies aby sa tam zas baby nevadili kvoli tomu,ze jedna moze druha nemoze ked su take pravidla ved kvoli tym cokoladovym tam boli boje aj to aka vyhrala a furt cosi mali

zuzana124
30. apr 2012

@yamahafazer inú svadobnú nemám a ani sa nechystám, tak sa idem spýtať kamily či ju tam môžem nechať alebo ju mám vymazať.

zuzana124
30. apr 2012

@yamahafazer už som napísala kamilke tak uvidím čo mi odpíše 🙂

eliska22
30. apr 2012

@zuzana124 ďakujem 🙂