Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikulqa
9. júl 2012

@pipka dakujem pekne za radu:D

mariann2
9. júl 2012

@lifinka ja som to robila na loptičke, požičala som si od detí, vyrezala som kruh, z hmoty, loptičku položila na pohárik, na vrch loptičky som dala foliu, na to hmotu, orezala, aby malo to iglu správny tvar, naznačila vzor na vrch, nechala do druhého dňa a bolo iglu hotové, malo priemer asi 7cm a bolo položené tiež na 26 cm torte 🙂

jennyska
9. júl 2012

Ahoj všem! 🙂
Zapojte se do naší Velké letní soutěže o 4denní pobyt ve 4* hotelu Chopok!!!
Stačí jen odpovědět na tři základní otázky a vyhrát můžete třeba právě vy!

Více info a celá soutěž zde: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=39010393...

Hezký den,
Jennyska
Asmira team

artepf
9. júl 2012

@lamps díky za inspiraci, ten byl moc krásný 😵
jinak holky, které děláte vše, i postavičky ze smartflexu, jsou potom po několika dnech, když vytvrdnou, poživatelné 😕 ? Já doteď dělám všechno z mléčného, ale zrovna včera jsem vyráběla Lociku z princezny na vlásku nebo tak nějak se to jmenuje a jak chci udělat nějaké záhyby, třeba na šatech, tak to okamžitě praská 😠 . Myslím že @dadka212 používá na všechno smartflex, tak myslíš, že se to dá potom třeby po týdnu jíst? Díky za radu 🙂

jakelina
9. júl 2012

@artepf dá se to jíst, ale může to být hodně tvrdé.

lifinka
9. júl 2012

@florentina že manžela chválím😀, je pěkné, že se zapojil a Tebe potěšil🙂

teodorie
9. júl 2012

Ahoj, holky potřebovala bych pomoci 😉 Nemáte některá uložený odkaz na fotopostup chameleona ? ☹

pipka
9. júl 2012

@artepf ale podla mna ak to v tomto teple aj po tyzdni nechas chvilku vonku, v pohode to bude jedle 😉
ja som ruzicky robila pred tyzdnom a teraz som ich mala hodku vonku, co som potrebovala rychle schladit salat na obed..a normalne lupene sa ohybaju 😝 😅

vecernicci
9. júl 2012

holky, tak zítra nastupuju do práce, teda nevím, jak to skloubím s dortama, ale asi budu dělat po nocích 🙂
budu dělat jen na jednu směnu do půl třetí, super 😉

jakelina
9. júl 2012

@vecernicci supr a kam nastupuješ, už jednou jsi měla jít pracovat a tam ti nevyšli vstříc s pracovní dobou, tak to snad tady bude dobré a bude se ti tam líbit. 😉

petraxy6
9. júl 2012

@pipka už ruža odkvitla 😀 😀 😀
Prosím vás abby čo robíte so SF, robila som v sobotu a neviem čo som zle robila, ale bola ako keby suchá (také šupinky mala). to som ju zle vymiesila, či čo? ☹

jakelina
9. júl 2012

@petraxy6 namasti si ruce a znova propracuj, nedala jsi moc barvy???

petraxy6
9. júl 2012

@jakelina práveže nič som nedala. bola len biela.

zuzana124
9. júl 2012

@aduskatt odpovedám trošku neskôr ale nemala som akosi času ísť na net, ja zbytok cera hmoty stále vyhadzujem takže vôbec netuším ako dlho vydrží, ale keďže je v tom len cera, cukor a poprípade farba tak ak to dáš do chladničky tak by to malo vydržať dlhšie 🙂

aduskatt
9. júl 2012

@zuzana124 dik, uz som to poriesila🙂

aduskatt
9. júl 2012

@petraxy6 asi treba viac prepracovat

petraxy6
9. júl 2012

@aduskatt dík. som to vtedy zamaskovala 😀 ale nabudúce aby som vedela. ono ako keby to obschlo a nemalo kde keďže som to rovno vyberala zo sáčku. tak už viem. Ď 😉

jakelina
9. júl 2012

@petraxy6 aha, já dělám s MMF, jinou hmotou jsem ještě nepotahovala, někdy smíchám s PDT, tak nevím. Možná to horko a sucho. ☹

lillianx
9. júl 2012

Dievcata, chcem Vas poprosit o radu. Idem piest svoju prvu torticku vobec asi (no druhu tusim, ale prvu potahovanu) rozhodla som sa pre potah MMF ( to je ten z cukrikov, ze?). Cize ked si odmyslim ingrediencie na korpus, napln a potah, co este budem potrebovat urcite? Nejake pomocky? Teda jasne, ze plech, valcek, noz...ale co este? Nebudem nic modelovat, len z hmoty vyrezem nejake jednoduche obrazky a tie prilepim na potiahnutu tortu. (staci lepit vodou?) A budu mi fungovat aj obyc potravinarske pras. farby z tesca? Nechce sa mi do toho vela investivat, kedze sa nechystam nejak vypekat, len dcerke k narodeninam, mozno na nejake oslavy ak ma to chyti. Ale zas nevyhnutne chcem mat doma. Dakujem za kazdu radu.

heni79
9. júl 2012

@lillianx
Na začiatok si vystačíš s tým, čo máš doma. 😀
Lepiť stačí vodou, farby z Tesca ti hmotu zafarbia. No pri MMF platí, že sýtu farbu hmoty nedosiahneš. Iba pastelové farby. Ak chceš sýte, tak maľuj na hmotu, nefarbi ju.
Maľuješ štecom, farbu zriediš troškou bieleho alkoholu.
A ešte mi napadá, nejakú podložku, na ktorej budeš vyrezávať. Najlepšie drevenú, alebo plastovú.

lillianx
9. júl 2012

@heni79 Dakujem, chcem len jemne pastelove farby, tak by to mohlo byt ok. Tie praskove farby budem riesit alkoholom aj med budem davat do hmoty priamo?

dadka212
9. júl 2012

@artepf ja neviem, ja postavičky nerobím dopredu, robím ich v ten deň a ono to v chladničke nestvrdne....ale ak to urobíš dopredu tie postavičky ti väčšinou vnútri nestvrdnú moc, len na povrchu...

anibas
9. júl 2012

@lillianx skús si odložiť pár cukríkov, urb si základnú bielu hmotu a zo zvyšných cukríkov farebnú a to tak, že pri topení v mikrovlnke pridáš farebnú vodu a cukríky v nej roztopíš - potom riadne spracuješ s práš. cukrom 😉 😉

lillianx
9. júl 2012

Dakujem, este ma napadlo, ci mate nejaky tym, cim by som mohla vyhladit hmotu na torte, ked ju tam dam.

jakelina
9. júl 2012

@lillianx skleničkou s rovným dnem nebo i rukama 😉

vecernicci
9. júl 2012

@jakelina jdu tam, co už jsem dělala, ale zase na dobu určitou, ale aspoň něco, pak se když tak hodím na čas marod 😀 a budu si doma užívat dortíčky 😉 je to od šesti do půl třetí, což je super, není zabitý celý den, jen mi před chvílí volali a ráno nastupuju, tak je to tak nějak narychlo a do toho mají v noci přijet domů děcka, tak to snad nějak dopadne 🙂

katkas1
9. júl 2012

@lucula73 kde si kupila take dlhe tycinky?Aj ja chcem o3 t piect nieco taketo pre mm

janula.h
9. júl 2012

žienkyyyyyyyy poraďte čo máte v zálohe nejaké torty pre moje 8 dievčatko 🙂 to je strašné ja neviem čo chceeeeeem 😀

monika76
9. júl 2012

@janula.h Inšpiracione 😉