Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
3. mar 2014

ahojte,pečiem už máličko žial ale aspon niečo 🙂raketoplán 🙂

timuss
3. mar 2014

@maya30 ja to nechápem...aj keď si na materskej nechápem ako to môžeš zvládať... a ešte na takej úrovni....no klobúk dole 🙂 🙂 🙂 🙂

timuss
3. mar 2014

@vlada111 krásna 🙂 s dovolením ukladám 😉

dm1
3. mar 2014

@zozo111 to je podla mna praskova farba rose champion moja oblubena

dm1
3. mar 2014

@maya30 uzasne vsetky nechapem ako to stihas a esste aj robit MMF by ma odviezli :o

blcha
3. mar 2014

ahojte babulky tak je len jednu minuly tyzden taku rychlovku jednoduchu

no a tento tyzden mam dve jednu mojej dcerenke k 6 rokom asi teda ten spidermann a potom este jednu krtkovu krtka som este nerobila tak snad to bude v pohode lebo dnes som po 6 rokoch nastupila do novej prace tak neako nic nestiham tak snad to dam este aj muz mi odisiel na sluzobku 😉

mamcas
3. mar 2014

babulky prosiiim pomoooc 😅 vo stvrtok ma byt hotova torticka s topankou podla prilozeneho obrazku. Teda tvar ma byt taky a ja absolutne nemam cas hladat na to sablonu, pomozete prosiiiim niekto? Prosim, prosim, budem mooooc vdacna 🙂 Dakujeeeeem 😅 A ak by ste mi poradili ako urobit pekny opatok, budem este viac vdacna 🙂 Totiz jednu som topanocku uz urobila ale ten opatok ma strasidelne vytrapil a aj tak vyzeral desne :(

minelava
3. mar 2014

Ahojky, budu dělat dort s mysliveckou tematikou k 70. narozeninám. Neměli byste pro mě někdo nějakou inspiraci? Děkuji 🙂

blcha
3. mar 2014

este sa chcem spytat co myslite co je jednoduchsie urobit naramkove hodinky v krabicke alebo auto Nissan Qashqai akze mam na vyber ale sa mi zda ze tie hodinky budu jednoduchsie sak to spravim obdlznikovu tortu a hore s mmf neake hodinky a neaku maslu nie? 😉

adrika202
3. mar 2014

@mamcas ja som robila topanku s uplne tenkym opätkom ,kuk tu 🙂 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4540092... , dala som do neho tenku slamku zo spajdlou ,potrela som to modecor gelom aby mi na tom hmota držala a nechala vyschnut..ale ked potrebujem niečo aby mi rychlo vytvrdlo tak to šupnem už vytvarovane na 10 sekund do mikrovlnky a hned ,bez toho aby som sa toho dotkla do chladnicky ,ostane to tvrde ako kamen.. ked to vychladne a je este cas nechat to len tak tak to este necham na vzduchu.. ale nie je to treba ...

mamcas
3. mar 2014

@adrika202 juj dakujem za tip, zjavne ho budem musiet vyuzit 🙂 ja som si ani neuvedomila, ze to musi poriadne vytvrdnut 😖

katkas1
3. mar 2014

@muffinka8 ahoj, das mi postup na ten mramorovy korpus?

muffinka8
3. mar 2014

@katkas1 na strane 4009 dole je to rozpísané

katkas1
3. mar 2014

@muffinka8 dakujem velmi pekne

katkas1
3. mar 2014

@muffinka8 myslis ze to bude velmi nizke na 26 cm formu?

mishulle
3. mar 2014

Holky prosím, jak dlouho dopředu mohu modelovat růžičky atd. když je budu vytvrdnuté skladovat zavřené v krabičce?

muffinka8
3. mar 2014

@katkas1 na 26cm robim zo 6 vajec, teda 1,5 davky, ale dam potom menej oleja a vody ako 1,5 nasobok a peciem trochu dlhsie.

02veronka01
3. mar 2014

Ahojte chcem sa spýtať 🙂 nepečiem veľa iba tak sem tam pre seba a rodinu čiže mám za sebou len 2-3 tortičky potahované... potahujem len s marcipánom so sušeného mlieka iba také totiž doma lubime 🙂 🙂 a vždy ked idem potahovať tortu tak sa mi ten marcipán padá z bokov ako to je možné .. on sa tak ako keby šmýkal čo je na to dobré alebo akú radu by ste mi poradili ked ho valkám som počula že je dobré valkať na solamile je to pravda alebo len na obyč práškovom cukre? 😒 😒 😒 vopred ĎAKUJEM za skvelé rady 😉 <3

katkas1
3. mar 2014

@muffinka8 a nedala by sa ani raz prekrojit?

jakelina
3. mar 2014

@02veronka01 nechápu jak to myslíš, padá z boků???

muffinka8
3. mar 2014

@katkas1 raz určite hej.

katkas1
3. mar 2014

@muffinka8 oki, dakujem velmi pekne

blancagon
3. mar 2014

Žienky šikovné,mám druhú objednávku,z čoho asi aj odpadnem 🙂 ale hned problém,dá sa jedlý obrázok nalepiť na čokoládovú tortu?alebo na krém?nechcu marcipán,tak ak viete ,poraďte,ďakujééém ☹

katarina51
3. mar 2014

@jakelina Chcem sa opýtať, tú podložku čo tam máš sú tie čo majú v Metre, majú trochu zdrsnený povrch. Ja som rozmýšľala, no ten povrch ma zneistil a aj cena , tak preto. Ako si ty s tým spokojná?

muffinka8
3. mar 2014

Baby prosíííím nejaké inšpirácie na zásnubnú neposchodovú tortu, a hlavne nič gýčové prezdobené 😅

mamcas
3. mar 2014

prosiiim pomoc, kto mate sablonu na platformovu boticku ako je na obrazku vyssie? prosim prosim pekne prosim 😅

lamps
3. mar 2014

@mamcas niečo takéto?

mamcas
3. mar 2014

@lamps to si asi myslela pre @muffinka8 ze? 😉

lamps
3. mar 2014

@mamcas áno, ale idem kuk, či nemám aj šablónu pre teba

zuzka7512
3. mar 2014

@vlada111 nádherná