Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kvojtanikova
15. feb 2012

@abriela ja by som sa praveze priklanala k hnedej, mozno by som ju urobila o par odtienov tmavsiu/svetlejsiu ako ta kava, mne sa pacia torty ôton v tone", ta modra mi tam velmi bije do oci.

anibas
15. feb 2012

@abriela ja by som dala hnedú - vynikne šálka 😉 😉

katmi
15. feb 2012

dievcata, tak tu su moje prve capacky v zivote 😅 😀 lepsie sa mi nepodarili odfotit,lebo mi skapal fotak 😠 su z MMF 🙂

abriela
15. feb 2012

@katulkaaaaaa @alenv @lifinka
Dakujem vam. Mne sa modra tiez zdala vyraznejsia. Peciem pre kolegynu kt. neuznava MMF (aj ked ho nikdy nejedla), lebo to nieje marcipan, pretoze nema mandlovu chut. Chce mini tortu, lebo doma si spravi vacsiu sama, cize predpokladam, ze mi nedoveruje. Tak sa musim snazit 🤐

lusil2005
15. feb 2012

@miciatko jej mici, nakoniec som ju nerobila, lebo v skolke ma nastvali - spravili karneval bez rodicov 😖 ziadne foto, len sup sup obliekli deti doobeda na pol hodinu do kostymov a bolo po karnevale. takze torticku som urobila nakoniec len pre nas nadoma, a bez potahu 😅 a bez sasa.

lusil2005
15. feb 2012

juj zienky mne je zleeee jak slak! hrdlo ma boli, vsetko sa mi toci, a to mam robit tri torty na piatok ☹ nevladzem ani lezat... no ale - dobojovala som aspon moju prvu krivu 😅

abriela
15. feb 2012

@kvojtanikova @anibas Co mi to robite 😢 . Ked sa vahava vaha ma rozhodnut je to strasne.
V plane som mala hnedo - modru, nakoniec to ruzovo-? torta.

mishulle
15. feb 2012

moje první postavička, pan výpravčí, ještě musim dodělat boty,plácačku a nápis na čepici, hrdá na něj nejsem, ale Kubovi, kterej ho bude mít na dortu se líbí a to je hlavní

vecernicci
15. feb 2012

@lifinka tak to mi povídej, Víťa přitáhl ze školy nejdřív kašel, pak střevní virózu a dneska se prcek osypal a má neštovice, takže včera blinkal a plynule přešel do neštovic a já mám antb, protože mám zánět průdušek a na krku 7 dortů a to už jsem úplně poprvé v životě dneska další odmítla, protože dělat v tomhle stavu ještě další a ke všemu 3D psa boxera , to už fakt ne, naštěstí mám už od včera napečeno úplně všechno a vymodelováno a dneska se léčím 😝 a zítra naplním, večer potáhnu aspoň 4, doufám že mi bude líp ☹

vecernicci
15. feb 2012

@lusil2005 úžasný dortík, na to že ti není dobře, já budu bojovat zítra 🤐 snad už mi zaberou antb

mishulle
15. feb 2012

@vecernicci děkuju 😉

vecernicci
15. feb 2012

@mishulle nemáš za co 😉 já postavičky neumím, spíš zvířátka a růžičky, to je jediný, co mi jde pořádně 😀

mishulle
15. feb 2012

@vecernicci je to pěkná patlárna, žádná sranda 😉

stankapk
15. feb 2012

kocky idem si k vam opat po radu. idem robit orechovy korpus s priemerom 21cm. planujem tento http://www.tortyodmamy.sk/content/orechova-torta. z kolko vajec ho mam spravit, zo styroch? a cim polievate aby nebol suchy? bude s cokoladovym pudingovym kremom, ribezlovy dzem.
a este jedna otazka. ked spravim puding, tak sa na nom spravi taka hruba "koza". ako to odstranit? dakujeeem 🙂

vecernicci
15. feb 2012

@stankapk já mám osvědčený recept od prapratety a je super a ořechový polévám uvařenou kávou s rumem, ať to pěkně voní a na pudinku se ti škraloup neudělá, když ho budeš průběžně míchat, dokud bude teplý 😉 já si dám kastrólek s uvařeným pudinkem do dřezu se studenou vodou a za pět minut je vychlazený

stankapk
15. feb 2012

@lusil2005 nádherná 🙂

lusil2005
15. feb 2012

@vecernicci najhorsie ze ja si ani nemozem dat nejake lieky, lebo kojim 🤐

jakelina
15. feb 2012

@lusil2005 ta je krásná.

jakelina
15. feb 2012

@lusil2005 Vincentka mi taky hodně pomáhá, taky kojím a léčím se když něco takhle a na kašel cibuli s medem

stankapk
15. feb 2012

@vecernicci prosím si ten osvedčený recept od pratety ak môžem :D

larah
15. feb 2012

@lusil2005 nádheraaa 🙂

lussy23
15. feb 2012

@dajna11 - krásnučké dielka
@katulkaaaaaa krásny
@ajka82 nádherná torta
@mishulle tortyodmamy - tam je kopec jednoduchých postupov.

lussy23
15. feb 2012

@jitta peknučká torta aj Kitty

lussy23
15. feb 2012

@lifinka krásny
@mizulienka nádhera
@mamina1978 nádhernučká koláčiky
@zuzana124 krásne srdiečka

lussy23
15. feb 2012

@mishulle krásny
@lusil2005 krásnučká
@katmi nádherné sú

lussy23
15. feb 2012

@alenv krásnučký

vecernicci
15. feb 2012

holky, kdo jste si objednával tu silikon. formu na knofíčky? Je to tahle, tady je docela laciná ani barvy tam nemá drahý http://www.dortisimo.cz/eshop/1277-1582-large/w... a mají tady i tu orchideu http://www.dortisimo.cz/eshop/1427-1776-large/h...

mariann2
15. feb 2012

@vecernicci koľko tie veci u vás stoja, nemožem sa k tomu dopracovať

b.janka
15. feb 2012

ahojte žienky... som tu nová... ale už dlhšie vás čítam... a na základe rád a receptov ktoré ste si tu písali som vytvorila takéto valentínske tortičky... preto vám patrí moje veľké ĎAKUJEM

vecernicci
15. feb 2012

@lusil2005 tak to je blbý, tak lehnout a potit se, ale to s děckama nejde, to znám
@jakelina když já už jen když slyším cibule s cukrem, tak se mi obrací žaludek, jako děcka jsme to museli povinně, protože to není chemie, ale 😝 😝 😝 ty ještě kojíš, to jsi dobrá, já kojila rok a mladej si myslel, že mě bude v noci ocumlávat každou půl hodinu, tak jjsem šla spát do jiný místnosti a bylo po nočním kojení 😀
@stankapk tak píšu receptík Ořechový dort
4 vejce
20 dkg cukru
10 lžic studené vody nebo kávy
20 dkg polohrubé mouky
10 dkg mletých ořechů
1/2 prášku do pečiva
A dělá se klasika, ušlehat žloutky s cukrem a vodou a pak pomaličku přimíchat mouku smíchanou s ořechy a pr. do pečiva a nakonec sníh z bílků a peču na 150 st +- 3/4 hodiny.
Tenhle dělám do 23cm formy.