Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
13. apr 2012

@miciatko nádherný traktor 😵 😵

lifinka
13. apr 2012

@vecernicci díky, mám péct ve středu chcou celý ořechový víš, tak jsem si říkala, že jsem ho ještě nepekla, tak ať jsem připravená, ale zas tak špatný není, je to asi těmi ořechy, že je tužší, srovnávám to podle mramoráku a do toho když kousnu se mi rozplývá na jazyku 🙂 takže asi špatný nebude a když ho máš i ty podobný tak ho prostě udělám takže spíše dám 20dgk cukru a 10lžic vody jinak je tedy stejný, jo?
prosím tě a k tomu krému, jak děláš se šlhajdama a jogurtem, máš ho hutný? Ten můj byl totiž nějaký tekutý, ale přidala jsem tam nevím kolik toho byla možná propasírovaný hrnek maliny+borůvky z mražáku, tak mi tu hokky radily ať přimíchám Olééé vanilu 🙂 , takže spíše to ovoce narovnat na ten krém?Nebo co myslíš?

anibas
13. apr 2012

@lawli úúúúžasné 😨 😨 😨 😨 😨 😨 čo za kamienky máš v srdiečku ????

anibas
13. apr 2012

@alenv @jakelina @katmi @janula.h @lawli - prekráááááááááááááásne torty 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 už musím utekať do kuchyne 😉 😉

lawli
13. apr 2012

@anibas neviem čo sú to za kamienky to bola fotečka čo som podľa nej robila ,moje postavičky sý tie vyššie 🙂 a ďakujem za chválu ...

janula.h
13. apr 2012

@anibas a TY?? kedy dáš?? stíhaš??

lifinka
13. apr 2012

@jakelina nádherný dort takový jednoduchy:"V jednoduchosti je krása" a ta kytička úžasnáááá 😵
@janula.h jak se Ti potahovaly rohy šlo to v pohodě?

lawli
13. apr 2012

@miciatko
@mizulienka vďaka kočky 🙂

lifinka
13. apr 2012

@lawli tak ten dort je úžasný, jsi velká šikulka!

janula.h
13. apr 2012

@lifinka no úprimne? stále mám z nich strach ale nejak som to zmákla najprv som jemne pritlačila rohy potom postupne boky ale iba tak aby sa dali odlepiť keby trebalo

lawli
13. apr 2012

@lifinka ďakujem krásne 😵

janula.h
13. apr 2012

jo a akú tortu som ja dostala na utorok?? aby som sa nenudila tak Snehulienkuuu a 7 trpaslíkov 😠 😀 😝

a ešte otázočka vidieť že ten strom je na zmrzlinovom kornútku??

lifinka
13. apr 2012

@alenv krásný dort, budou moc spokojeni🙂 i slaza jim ukápne 😎

lifinka
13. apr 2012

@janula.h mě to čeká příští týden poprvé myslím tím 4 rohy 😀 ach to zas bude 😠

simasa
13. apr 2012

@janula.h Keby si to nenapisala, tak ma to ani nenapadne. A postavicky mas super - som si vcera kvoli tomu pozrela jeden diel rozpravky 😀

lifinka
13. apr 2012

@dm1 tak to se Ti fakt včera dařilo, ale už je den za tebou 😝 😉

jakelina
13. apr 2012

@mariann2 žádný fotopostup nemám, jsou to fakt jenom lepené kolečka, vykrojené obyčejnými kovovými kolečky co jsou na linecké. Lepit stejně jako růži, překládat přes sebe a nechat uschnout na vatě v sáčku.

dada2007
13. apr 2012

ahojte micky........tak moja tretia zakázka......gratulačná na svadbu.......prvý krát som robila s ružami.......prvý krát patchwork a tiež prvý krát som davala tie perličky.......teda nie ja, ale chlap 😅 😅 😅

no a teraaaaaaaaaz............pôjdem robiť bubny na pristelkinu tortu 😀 😀 😀

ajka82
13. apr 2012

@katmi v takom pripade zapracuje, ja malujem naozaj len ked je nieco malicke... alebo rozriedit gelovku, aby to nedopadlo tak, ze to bude moc tmave ked budes malovat 😉

mizulienka
13. apr 2012

@jakelina Majka si ich aj stencovala tie koliecka, ze? ja stale ked stensujem, tak mne sa tak zvlnia, nikdy nie su take hladke

mia114
13. apr 2012

ahojte
moja dnesna torticka pre surodencov

katmi
13. apr 2012

@ajka82 dakujem 🙂

stankapk
13. apr 2012

Kocky dakujem za radu, vsetky ste sa zhodli, tak som doplnila lem tak snad je to lepsie... Inac je to cokoladovy korpus bez vajec /svokor vajcia nejedava/, tak potom dam vediet ako chutil. Inac priprava veeelmi rychla...
A este pridavam dnesnu kvetinkovu.

stankapk
13. apr 2012
jakelina
13. apr 2012

@stankapk můžu poprosit o ten recept na korpus, děkuju pěkně.

jakelina
13. apr 2012

@mizulienka ztenčovala, ale tou největší kuličkou, tak se nezvlnily. Spíš to udělalo takové jako by malé mističky.

jakelina
13. apr 2012

@mia114 krásná 😉

stankapk
13. apr 2012

do torty som ho este nedavala, ale ako kolac s lekvarom bol vyborny 🙂
http://www.toprecepty.cz/recept/26137-vlacny-am...

mamina1978
13. apr 2012

@njonja Ahoj, konecne sme z dovolenky doma. Prave som citala o tom tvojom pribinacikovom, ze ho mas riedky. Musis tam dat ako uz dievcata radili ten,, creme ole´´. Ja som tam dala len jeden a miesto slahacky som dala smotany. Ole som mala z SK, lebo som ho tu v nem. pozerala, no nenasla. Nedavno som vsak objavila puding za studena od Dr. Otheker a myslim , ze je to ten isty , len u nas sa inak vola. S tym je to tuhe ako beton.
A moooc chutne. Tak drzim palce nech sa ti nabuduce vydari.
😉 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
13. apr 2012

@stankapk děkuju