Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. apr 2012

baby ozaj opat chvalim burizonovu hmotu cely vlacik je z nelj len som tie diely opbalila do hmoty. Len ma tak napada ze pri kilovej cene za torty je to dost na figu 😀.

este ten napad s rozpustanim gumennych medvedikov - ta voda je z nich len som to dogabala. rozpustala som oranzovaych a zelenych lebo modre nebolai + troska gelovky. aj to bolo modre ale take tmavsie chclea som bledsie a dala belobu ale uz to nebolo take "priesvitne". ale ide to super

daducha
29. apr 2012

@peroli 😀 😀 😀 ,no to keby som mala robit podla môjho 3 rocneho dietata,,tak je na celej torte jedna ciara a mozno nieoc, co sa podoba na kruh.Absolutne odmieta kreslit 😠 .Oni mi doniesli kresbu malej,ale dohodli sme sa, ze to trosku vylepsim 😝 .Nic moc,ale ja teda modelovat viem, no s kreslenim sa nekamaratim 😀 .Este ze nechceli kresbu nejakej 15-ky z umeleckej skoly 😀 😀

@jakelina dobre vidis 😉 ,nie je zrezana, ale podlozena polystyrenom.Som sa bala, ze to ta hrana torty neunesie a zacne sa potahovka vlnit, no nestalo sa, tak som bola rada 😝

Dakujem vsetkym za komentariky a paci sa 😵 😵 😵

ajka82
29. apr 2012

baby tu je este jedna moja pre pani k 79, hadam budu spokojni, lebo vsetko nechali na mna 😅 mramorak s orieskovokakaovym kremom(tento krem zatial chvalili, s kombinaciou marhuloveho dzemu, tak hadam nesklame)...ma presne 3kg, dali tak ze 30-39 eur

anibas
30. apr 2012

@mariann2 krááásne 🙂 🙂 🙂
@dm1 Všetko naj-, naj-, najlepšie oslávencovi a torta fan- tas- tická !!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@daducha nenormálna macíková 😅 😅 😅 suprové všetky

katmi
30. apr 2012

dievcata pridavam foto rezu tej moje torty.. a este jedno foto aj s vrchnacikom na cukornicke,kedze som pri prvom foteni na to zabudla 😅 😀
cesto je Red Velvet, je vyborne!!!! odporucam!😉

mishulle
30. apr 2012

holky prosím jakou barvou nebo namýchanými barvami byste malovali pleť indiána?

katmi
30. apr 2012

@mishulle ja mam doma gelovku Ivory.. ked ju nezriedite ale pouzijete priamo na marcipan/hmotu a len trosinku preriedite alkoholom, tak bude vysledok taky, ako ma ovecka tvar 🙂 myslim, ze to by slo,nie? 🙂

moncicatko19
30. apr 2012

taaak a tu je moj 1pokus v zivote o tortu ...nikdy som nepiekla ......a dakujem za super plnku ....dala som tvarohovu 🙂 s marhulami 🙂

moncicatko19
30. apr 2012

ahojte prosim vas pekne ako dosiahnete aby bol marcipan snehovo bieli?

moncicatko19
30. apr 2012

@dadka212 ahoj prosim ta ako robis tie pismena?neviem nemam tusenia ked z e som uplna zaciatocnicka 😕 dakujem

aduskatt
30. apr 2012

@dadka212 suhlas..ja som sa, blbe, prvykrat spolahla na ten marcipan....je tam napisane, ze postaci na celu tortu a ozdoby.............a mne nestacili dve balenia...................som zvedava na toho magora z DR.Oetker, co to skusal a podarilo sa mu s jednou kockou marcipanu potiahnut a este aj ozdobit tortu..........asi na niecom ficali, ked to pisali

aduskatt
30. apr 2012

Dievcata, ja som si proste spomenula, na ten jed, ked som sa snazila potiahnut tym oetkerovskym marcipanom tortu a za zivy svet to neslo ani s dvoma baleniami........a to ma inspirovalo, tak cakam na odpoved:-
Dobrý deň,
zaujímalo by ma, či niekto aj skúša realizovať to, čo píšete na obale produktu. To nemyslíte vážne, že so 150 g marcipánu potiahnete celú tortu. Ja som, samozrejme, na základe práve toho oznámenia na obale marcipánu postupovala. Našťastie som kúpila balenia dve, aj tak to bolo málo na poriadne potiahnutie. Po tejto skúsenosti som oslovila viaceré kamarátky, ktoré péčú torty a žiadna z nich(/ ani profi cukrárky) nie sú schopné jedným balením potiahnut tortu. Mám z toho veľmi zlý pocit. Pripadá mi to buď ako zavádzanie zákazníka, ale neznalosť.. Proste je tam napísané niečo len preto, aby to bolo napísané. Výrobky Vašej firmy kupujem často a vždy sojm bola spokojná, ale táto skúsenosť ma vyslovene nahnevala. Mám z toho pocit, že si robíte zo zákazníkov blbcov, ked píšete niečo, čo nevyskúšate. Ak sa mýlim, rada sa ospravedlním, ale v tom prípade by som rada videla aspon na videu, ako niekto so 150 g marcipánu KVALITNE potiahne 26 cm tortu zvrchu aj po bokoch.
S pozdravom

reruna
30. apr 2012

@aduskatt tak to jsem zvědavá, jestli ti na to někdo odpoví 😀 kdyby jo, tak nám to tu určitě napiš!

aduskatt
30. apr 2012

@reruna no ved na to som aj ja velmi zvedava🙂 tiez som zvedava, aky zazracny potahovac v tej firme pracuje🙂)

vecernicci
30. apr 2012

@reruna náhodou, mamka jednou našla v housce zapečený vajgl, tak milou housku zabalila do krabičky a poslala do vlastních rukou řediteli pekárny a příšla jí osobní omluva od něj, takže třeba taky odpoví 😉

janula.h
30. apr 2012

@daducha tá na 50 je najkrajšejša 🙂 perfektnáááá samo že aj tie ostatné 😉

janula.h
30. apr 2012

žienky budem budúci týždeň robiť to mooore 😀 ako mám urobiť more?piping gél či ako sa to volá nemám 😖

abriela
30. apr 2012

@sandrus2 vyskusaj ako ti radia kocky MMF. Recept najdes na prvej strane, alebo aj na mmb. Hmota musit byt ako plastelina.
A ku kockam. Ja mam plastove kocky na lad a na spodku su pismenka. Skusala som to to s mmf a slo to super. Jedine som urobila jednofarebne kocky.

simasa
30. apr 2012

@dm1 krasna torticka a Matkovi vsetko najlepsie, hlavne vela zdravicka. Aky bol nadseny 😵

peroli
30. apr 2012

@janula.h nevím jaké moře plánuješ ale kdysi dáááávno jsem viděla jeden trik / fígl jak udělat na potahovce vodu aby ti to neroztopilo potah... nabarvit si normálně želatinu na modro a na to místo kde na dortě ta "voda" bude tak udělat dno z alobalu a až na to nanášet tu želatinu... a břeh pak zakrýt/dotvarovat nějakým kamínkama, trávou, rákosem apod..
Rozumíš mi jak to myslím, že jo? 😅 😅 😀 😀 😀

peroli
30. apr 2012

@mishulle já mám taky gelovku ivory, dělala jsem s ní tenhle obličejíček.. na indiána bych ji určitě použila taky jen možná s malilinkou kapičkou hnědé... 😉

kleopatris
30. apr 2012

babulky prosim Vas nemate nejake torticky s oveckou? najlepsie do ruzova? Dakujem moc krat 😵 😵 😵

peroli
30. apr 2012
kleopatris
30. apr 2012

@peroli jeeeej dakujeeeem., krasne z tych si urcite jednu vyberem 😵

mia114
30. apr 2012

ahojte
babulky, nieste niketora Z ba, alebo blizkosti Ba a nepeciete zakusky? jedna znama by chcela domace zakusky ale ja peciem len torty tak ze sa vas skusim opytat.
dik za info

mishulle
30. apr 2012

@peroli děkuji ivory gelovku mám, spíš jsem nevěděla, zda do ní přidat hnědou nebo červenou nebo obě,
děkuju

79zuzana
30. apr 2012

Ahojte dievcence. Krasne torticky ste znovu popridavali. Ja som mala tento vikend len jednu 🙂 Tak tu je 🙂

dadka212
30. apr 2012

@moncicatko19 tie písmenka robíme s takou vykrajovačkou....predávajú skoro v každom e-shope s cukrárskymi potrebami majú rôzne druhy písmen 😉

moncicatko19
30. apr 2012

@dadka212 to je ta abeceda?

dadka212
30. apr 2012

@moncicatko19 ano 🙂