Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
3. jún 2012

pekný dník...
moja včerajšia...........
@anibas ďakujem za vysvetlenie ,postup som si uložila,niekedy inokedy vyskúšam 🙂

idem popozerať vaše krásne tortičky 😉

wera.g
3. jún 2012

@lucula73 jeeej, tak tá je nádherná !

dm1
3. jún 2012

moje dve tohtotyzdnove. Tento tyzden mi to slo akosi rychlo ani som neponocovala a to mal manzel poobednu. Ale to preto ze to srdiecko bolo na zelanie take jednoduche nebolo treba ziadne modelovacky.

dm1
3. jún 2012

@mizulienka da sa tvarovat v rukach ked to budes stlacat pripadne trosicku v mikrovlnke povolis.

fodorka
3. jún 2012

@miciatko tie torty su maximalne uzastne !!urcite by som nic nemenila lebo su nadherne bola som v nemom uzase take su krasne 🙂
@katulkaaaaaa krasne torticky niet co dodat 🙂

dm1
3. jún 2012

@wera.g skus dat formicku pootom aj s hmotou do mrazaka a vyklopis to za 5-10 min. ak nepomoze tak ju popras zvnutra solamyl a bude to lepsie

fodorka
3. jún 2012

@lucula73 krasny krtko 🙂super!
@dm1 ten smolkovy domcek no skvele nema chybu torticka 😉

dm1
3. jún 2012

@mariann2 krasna je. Mne sa pacia tie ruky minule bola u kovaca formicka ale plastova a bolo tam viac motivov aj kriziky za asi 5 eur som rozmyslala ze zoberiem len ci je to tiez take pekne z nej ako zo silikonky

ankalv1
3. jún 2012

Ahojte no keď pozerám tieto vaše výtvory aj sa sem hanbím dať niečo moje iba ak tak na zasmiatie 🙂

mata1976
3. jún 2012

ahojte baby, prosim poradte mi kde kupim fondant alebo marcipan na vyrobu takychto kvietkov?

dm1
3. jún 2012

@mata1976 maju ho v e-shopoch s cukrarskymi potrebami napr. www.peceniehrou.sk ale aj mnohe ine skus pozriet ci nie je nieco aj tam odkial si aby si neplatila postovne. Alebo si urob doma ak to chces na par kvietkov podla receptu na prvej strane. V eshopoch predavaju inak aj uz ofarbenu hmotu sice drahsie ale ked to chce niekto len na ozdoby raz za cas tak je to lepsie ako kupovat farby aj hmotu

anibas
3. jún 2012

@wera.g hoď nám tu foto tvojej formičky, aby sme vedeli kde je pes zakopaný a ktorá hmota by bola pre ňu naj - 😉 😉

anibas
3. jún 2012

Dievčatá ďakujem za hlasy 😵 😵 😵 😵 😵

katmi
3. jún 2012

po dlhom čase pridávam ďalší z mojich výtvorov 🙂

gumkacka1
3. jún 2012

@anibas to auto je perfektne 🙂

gumkacka1
3. jún 2012

@artepf ruzicka je krasna, keby som ja taku vedela urobit 🙂

mamina1978
3. jún 2012

@katmi Krasna torticka. Jej ten detsky kociarik poznam ......... 😉 🙂 🙂 🙂

katmi
3. jún 2012

@mamina1978 dakujem krásne 🙂 kočiarik som robila podľa fotopostupu na nete.. hádam podľa tvojho?? 🙂 🙂 🙂

mariann2
3. jún 2012

@dm1 ale zas použijem tú formičku tak 2x do roka maximálne, aj to nie na každú tortu, lebo nechcem aby boli všetky rovnaké a dať za ňu 16€, tak to nie, výhoda je, že mi ju požičala kamoška, inak by žiadne ruky neboli 🙂

mariann2
3. jún 2012

@ankalv1 nemusíš sa hanbiť, kľudne tu svoje tortičky pridaj, nikto sa nebude smiať, sme tu preto, aby sme si radili, aj vďaka kočkám z tohto fóra som sa veľa naučila 😉

mamina1978
3. jún 2012

@katmi Noooooo..... to tak potesi, ze sa vam tie postupy, co sem raz za cas davam aj zidu... 😉 🙂

katmi
3. jún 2012

@mamina1978 super! tak to som rada, ze som to zvladla, aj ked teda na ten tvoj origi nemaaam 😉

katmi
3. jún 2012

@mamina1978 inak aj ten moj by hadam vyzeral trosku este lepsie, keby som ho nerobila z MMF 😕 na niektore veci MMF podla mna velmi vhodny nieje.. a prave modelovanie je asi jedno z toho.. aj ked nehovorim, ze vsetko.. niektore veci idu krasne aj z MMF 🙂

ankalv1
3. jún 2012

@mariann2 neviem vôbec sa mi nedarí poťahovať tortu-neviem či si robím zlú hmotu,alebo prečo,vždy sa mi to trhá.. čím je najlepšie potiahnuť?ďakujem 🙂

mariann2
3. jún 2012

@ankalv1 akú hmotu používaš? tu je video, ako potiahnuť tortu, ale tu poťahujú kupovanou hmotou WI, tá je z tých drahších http://eshop.timidekor.cz/potahovani-dortu-hmot...

mamina1978
3. jún 2012

@katmi Ja som doteraz modelovala len s MMF a islo to super . 😉
Len teraz tie Formulky , torta meister Manny a tie cierne kvietky na muffine su z mliecneho koli sytym farbam.... inak vsetko ale uplne vsetko, co je tu, kuk je z MMF 😉

http://zdenka78.jimdo.com/geburtstag/

aduskatt
3. jún 2012

dievcence, na aku dlhu dobu treba dat ozdobu pod paru, aby ziskala lesk a neposkodila sa? kujeeeeeem

mamina1978
3. jún 2012

@katmi Ten vozik som, ale nerobila ja, to bolo z internetu.A tvoj vyzera tak isto krasne, dokonca sa mi u tvojeho paci to zatocene zakoncenie na ruckach voziku... 😉 🙂

zuul
3. jún 2012

dievcata prosim neviete mi poradit na ktorej strane najdem pribinacikovy krem? a myslite ze aj broskyne sa k nemu hodia?
nemate niektora nahodou nejaku svadobnu s motylikmi? obrazok? dakujem.

mamina1978
3. jún 2012

@aduskatt len 2-3 sekundy, pozor nech sa ti neroztopi !!!