Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
4. máj 2013

@jakelina Majka, treba klepnúť tým jemne 😀 😀 😀 a radšej viackrát 😀 😀 😀 😀 ja klepem a ešte som si nezlomila ani jednu. A keď je hmota obschnutá, ide to veľmi dobre

Dievčence moje potrebujem práškovú tyrkysovú a kráľovskú modrú a neviem, ktorú kúpiť, neviete mi poradiť?

vlada111
4. máj 2013

@maca77 krásna tortička

katarina51
4. máj 2013

@maya30 krásne , tá prvá nemá chybu. Tá krížovka je jedlá foto? pravdepodobne ano. 😉 😉

florentina
4. máj 2013

@njonja
@wera.g

teda děvčátka, přidávat dort na stránku s těma vašima...holý nerozum 😅 , jsou nádherné!

@njonja nemáš nějaký postřeh, jak na tu mašličku kolem dortu, máš jí tak hezkou a já ji zkoušela víckrát a prostě mi to vůbec nejde. Myslím samozřejmě přímo tu mašličku,mám jí vždycky takovou zoufalou...a navíc koukám, že jsem kittyně zkomolila jméno, no únava, je načase jít na kutě...dobrou pekařinky.

jakelina
4. máj 2013

@vecernicci tak zkusím klepat a uvidím 😀 😀

jakelina
4. máj 2013

@florentina já myslím, že je to druhem potahovky, že se ti ta mašle tak nedaří. Mně to z mléčného taky šlo špatně a ze Smartlexu krásně.

eeffka
4. máj 2013

@wera.g
@lamps

Dakujem nabudúce budem mudrejsia 🙂

lussy23
4. máj 2013

@florentina krásnučké
@maca77 krásne
@eeffka peknučká tortička
@wera.g neskutočné nádherné. jednoduche, ale nádherné
@njonja nádherná. ten plot, to je aká farba?

lussy23
4. máj 2013

@lawli nádherná @zuzana92101 úprimnú sústrasť. A krásne tortičky
@svetlo55 krásne
@jakelina krásne
@katmi krásna
@gabina275s nádherné @anibas krásnučké
@chudadka jej krásnučká
@tamianati nádhera
@janula.h krásne
@artepf nádherné waw tá Mila
@zuul krásne

lussy23
4. máj 2013

@aduskatt krásna
@eliska22 krásnučké tortičky
@maya30 nádherné
@mrka2 krásne
@adrika202 krásne
@luciahromadkova krásna @pristela prekrásna waw
@simasa krásnučká

wera.g
4. máj 2013

Ďakujem veľmi pekne 😉 veď ju máš nááádhernú, krásna je 😉 a robila som s gombíčkami niečo podobné, ale tak gombíčkové sme viaceré robili 😉 ale ak som ti bola inšpiráciou ja, teším sa a je mi cťou 😵 @maca77

@simasa Ďakujem moc moc 😉
@lamps Andrejka, ďakujemeeeee, ehmmmm... snažili sme sa 😀 😀 😀

@ikula2 Ďakujem veľmi pekne 😉

@jakelina nemusíš sa báť, ja trieskam teda statočne a nezlomila som ani jednu 😀 ale niekedy mám pocit, že to lišta vzdala a radšej písmenko vyplula dobrovolne, bez bitky 😀

lamps
4. máj 2013

@wera.g 😀 😀 😀 😀 a snaženie je riadne vidieť 😀 😀 😀

wera.g
4. máj 2013

Ja som tuším u kamky videla, majú veľký výber práškových, skús tam 😉 @lamps
@florentina jeeeeej ďakujem 😀 to zase ja mám stále pocit, že na vás tu nemám ani po členky 😅
@
@lussy23 ďakujem moc 😉

wera.g
4. máj 2013

😀 😀 😀 😀 ďakujeme 😀 😀 sme radi, že naša "práca" priniesla takýto výsledok 😀 😀 😀 @lamps

lamps
4. máj 2013

@wera.g pozerala som aj tam, len akosi to neviem dobre odhadnúť, asi to risknem a uvidím

katmi
4. máj 2013

@eeffka pismenka treba vytlacat cez mikrotenovy sacok 😉 nie priamo do sablony.. od cinana alebo original, ak budete vytlacat priamo do sablony, stale budete mat s nimi rovnaky problem..

wera.g
4. máj 2013

ja mám hyacint a vyzerá kráľovsko modro..teda na obrázku vyzerala skôr fialovo, som z toho jeleň čo to je za farbu 😀 @lamps

wera.g
4. máj 2013

ja robím priamo do hmoty a mám ich pekne čisté 😉 @katmi

lamps
4. máj 2013

@wera.g veď to, že podľa obrázku sa mi to ťažko odhaduje a aj tú hyacint som pozerala, no uvidím .... a kde si použila tú hyacint?

lamps
4. máj 2013

@katmi aj ja robím bez sáčku a ide to pekne

katarina51
4. máj 2013

Nestíhala som dať svoje torty za dva týždne. Dnes večer konečne trochu voľno.

wera.g
4. máj 2013

držím päste, keď natrafíš daj prosím potom tip 😉 práveže ešte nikde, mám jednu nakreslenú, len ešte nebola príležitosť ju spraviť.. chcela som s ňou maľovať... aj by som ti ju cvakla, ale keď tieto farby nie sú dobre zachytiteľné ☹ ale ak chceš, ráno skúsim @lamps

mrslienka
4. máj 2013

ahojte šikuľky prosím o radu ako nechávate uschnúť kvety z marcipánu? Robila som dnes prvý krát z hmotou Pasta Dama Top a nejako mi tie kvety neschnú ☹ ☹ ☹ Som začiatočnik nerobim veľa ani dlho viac menej pre rodinu a teraz idem robit pre mamku a chcela som robit Kaly ale stale su nejake makke 😠
Dakujem za vsetky rady a napady

lamps
4. máj 2013

@wera.g dám typ, dám 😀 😀 😀 som si povedala, že v tyrkysových farbách som ešte žiadny kvet nerobila, tak chcem vyskúšať

blcha
4. máj 2013

@wera.g krasne ako robis tie kvety take by som potrebovala presne teraz na dalsi vikendneams niekde na ne postup 😉

lamps
4. máj 2013

@mrslienka ja PDT nepoužívam, ale na kvety je dobrý Smartflex

aduskatt
4. máj 2013

@mrslienka myslim, ze z pasta dama top ti ani nevyschnut, to nie je velmi na modelovanie, ale na potahovanie.mne ruza z toho nevyschla ani o dvoch tyzdnoch...........este mozno skusit ju zmiesat so solamylom.ale najlepsie je skusit inu potahovku na kvety

katmi
4. máj 2013

@wera.g
@lamps zalezi ale asi,ake mate vykrajovacky,ci? ja mam taku listu a najlepsie to ide len tak, ako som napisala 🙂

lamps
4. máj 2013

@katmi mám viac líšt s abecedou a ide to so všetkými, len si nechám obschnúť hmotu a ide to 😅

wera.g
4. máj 2013

@katmi ja mám tiež viac a ide to rovnako, a ani nenechávam hmotu obschnúť nejako moc.. len musí byť fakt úplne tenučká 😉