Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
20. okt 2011

@katrin21 tak tak. pod potah len maslo, alebo maslo s pudingom, ale aj to by som dala viac masla ako pudingu...

dadka212
20. okt 2011

@katrin21 ja by som to tiež natrela maslom najlepšie zmiešané aj s korpusom, mne už raz zliezol poťah na pudingovom odvtedy nič iné ako maslo+cukor+korpus nedávam pod poťah

vladka1
20. okt 2011

@jakelina moc krásná.....

lusil2005
20. okt 2011

@dadka212 akoze - prave som zistila ze som uplny debil... kazdy rok peciem tak do 1000 medovnikov, a normalne som zistila ze si nepametam naspamet recept 😲 ale aj ja mam taky co su hned makke. ale su makke aj po par mesiacoch - mam odskusane! 😀

katrin21
20. okt 2011

OK, tak dajte tip na mnozstvo, lebo uz sa mi fakt nechce nic riskovat po vcerajsku -....... aku plnku mam urobit na toto este?

dadka212
20. okt 2011

@lusil2005 😀 😀 ani ja si napamätám len ja nepečiem tolko medovníkov...ja som chcela teraz a vždy k torte dám pár kúskov pre potešenie 😀 len to neviem zdobiť, tak to sa chcem ešte naučiť 😝

miciatko
20. okt 2011

@lusil2005 aj tie co om ja dala su take 😉

anibas
20. okt 2011

@miciatko veď to - že veľa prísad na 2kg - ale dávam len skaramelizované hrušky do karamelového pudingového krému

lusil2005
20. okt 2011

@katrin21 najjednoduchsie: zmiesaj maslo s cukrom, pripadne pridaj trosku kakaa 😉

mizulienka
20. okt 2011

@yamahafazer to boli iba take male, piekla som to v hrnci 🙂 priemer asi 18cm zo 4 vajec, ale ja davam aj dost plnky, takze urcite aj to navysi 🙂

katrin21
20. okt 2011

@lusil2005 OK, dam jedno velke maslo, ano? bude stacit hadam....

miciatko
20. okt 2011

@lusil2005 1000 to na objednavku ci??

miciatko
20. okt 2011

baby a ked sme pri medovnikoch robite niekto tie medovnikove kazety, alebo adventne medovnikove venceky??

dm1
20. okt 2011

@miciatko ja som zatial skusala len taky maly advetny svietnik, domcek a velkonocne vajicka. Ale to boli moje prve medovniky. moooc ma to bavi ale nemam na to popri tortach cas. Kazetu som upiekla srdcovu ale nemala som moc OK cesto tak to nemalo moc pekny tvar tak som to ani nezdobila. @lusil2005 daj recept prosim!!! ja chcem tento rok robit aj 3D vianocne gule, domceky, svietniky.... len neviem kedy to vsetko postiham 😝

miciatko
20. okt 2011

@dm1 prosim ta ako si piekla tu srdcovu kazetu

miciatko
20. okt 2011

@dm1 raz aj ja skusim tie vianocne gule, ale najprvsa musim este ucit ine 😉

dm1
20. okt 2011

@miciatko no tie boky boli tak na 3-ti pokus 😝 . Mam maly rafit na srdiecko. obalila som jednu stranu do alobalu tak, aby ked formu postavim na ten bok bolo aby to bolo pri tom cipe trochu dvihnute dohora a nezviezlo sa mi cesto dole po trube /co sa mi stalo pri prvom pokuse/. Klasika som vyrezala pas cesta dala na jeden bok a potom upiekla rovanko aj druhy bok. ked to vychladlo zlozila som obe polky do srdiecka a podla toho vyrezala z cesta spodok a vrch a upiekla.

mizulienka
20. okt 2011

baby a objednavali ste si niektora nedavno z cukrarskychpotrieb.eu?
ja som v pondelok doobeda robila objednavku, este stale nemam tovar doma, ja som vravela, ze odtial uz nikdy objednavat nebudem, ale zas som objednala 😒

miciatko
20. okt 2011

@dm1 no ty si riadna sikula
😉

dm1
20. okt 2011

@miciatko ono tie velkonocne kraslice isli v pohde sama som bola prekvapena tka preto chcem skusit gule 😉. tu su vajicka ale ber to tak ze to som piekla pernicky snad druhy krat v zivote 😝 https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

dm1
20. okt 2011

@mizulienka ja som uz dlhsie nei ale veru ja som s nim nemala nikdy problem. Ved ked si v pondelok objednavala to este nie je nejako neskoro nie? ja ked mi surilo tak som mu zavolala aby vedel a poslal mi to

katrin21
20. okt 2011

@dm1 nadherne vajicka, sikulka 🙂

yamahafazer
20. okt 2011

ja by som chcela tiez vyskusat medovnicky zdobit vzdy len upeciem,ale nezdobim tak sa tiez ktomu chystam len ja tu polevu na zdobenie mam vzdy niaku naprd 😒

miciatko
20. okt 2011

@dm1 no ved vravim riadna sikula, krasne su vajka a to su vajka na okrasu,alebo sa daju aj zjest??

mia114
20. okt 2011

@dadka212 dadi, dakujem za pomocky, bola som si dnes pre ne, su super 🙂

dajna11
20. okt 2011

tak baby,ráno druhý pokus o korpus...znovu na nič.....roztečená placka....už ma to štvalo.a viete kde bola chyba?????PDP.....mala som z lidlu....fuj!!!!

miciatko
20. okt 2011

no my doma zdobime vsetci, vzdy si jeden vecer ku napecenym zasadneme a zdobime a mame pustene koledy, lebo neaku inu muzicku a okrem klasickych medovnickovych tvarov robime aj zvieratkove medovnicky pre mm 😀 😀 😀

mizulienka
20. okt 2011

@dm1 volala som v utorok, pani ma presviedcala, ze manzel to poobede zanesie na postu, tak preto ich uz kazdy den cakam a nikde nic...
@dadka212 aj moj mm by mi mal dnes vyzdvihnut balicek, tesim sa 🙂

katy1979
20. okt 2011

ejha pisem si do zoznamu zakazanych potravin ze pdp z lidlu nekupujem a to som ho chcela minule kupit ked som tam bola.

dadka212
20. okt 2011

@dajna11 tiež som nebola spokojná s pdp z lidla len našťastie som robila len pre nás bublaninu 😀