Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
14. júl 2010

@beruska2x je mi jasný, že to chce cvik a na vás teda nebudu mít asi nikdy 🙂 a díky

henikav
14. júl 2010

Babulky, ja sa s vami pre istotu rozlucim, pretoze adminkam tu hrabe a to je este velmi mierne povedane, obvinili ma ze som si otvorila ani neviem kolko nickov zo 8-10 ani sama neviem a vsetky sa vraj prihlasuju z mojho pc, co by ma teda prekvapilo, kedze je to moj osobny laptop, alebo pisem z prace. Takze ak mi zablokuju moj JEDINY nick, tak sa tu mavajte krasne, viac sem nepridem.

beruska2x
14. júl 2010

@henikav pred casem me obvinili taky, teda jen z 1 duplicitniho ale i to staci, na to ze chodim ob beremka uz pres 3 roky tak jsem byla nastvana a vynadala jim at se srovnaji nebo mi to dokazou, ze by me zajimalo jak na to prisli 😝
a mam klid od te doby 😉

beruska2x
14. júl 2010

holky potrebovala bych recept na nejaky opravdu dobry, odzkouseny korpus - cokoladovy! 😉 dekuji predem...

beruska2x
14. júl 2010

@vinka http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736.htm... konecne jsme nasla jak na tu korunku 😉

zdenallicka
14. júl 2010

Beruško, jaké mojí dokonalosti??? 😲 😲 😲 Já jsem levá jako šabla, ale umím to krásně maskovat...😀

beruska2x
14. júl 2010

@zdenallicka 😀 😝 kecko, ta rokvetla zahrada posledne, ty letadylka, ty byly super.. sorry ted si nevpomenu na vic pripadu 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
14. júl 2010

Ale prdlajs... 😝 Normálka..

alionuska
14. júl 2010

@henikav to nemyslis vazne???!!! 😕 😕 😕 😕 Inak ja mam na to asi rovnaky nazor ako ty! Mne ymazali skoro vsetky fotky s tortami,...vraj si mam dat do inzercie a ked som to dala tam,tak mi napisali,ze mi zablokovali ucet,lebo ze :Dovod-iny dovod...ale aky to mi nenapisali.... 😝 😝 😝 Ide to tu tusim dolu vodou... Baby maju v albume psika co rodi a to je v pohode,ale torty im adia...tak to uz je o com?? 😅

beruska2x
14. júl 2010

@alionuska to je tak kdyz admina nedela profik ale kazda pipka 😝 co se hned dela dulezitou...

beruska2x
14. júl 2010

@alionuska ali prosim te, kdyz udelas ty pestiky - nite namocis do bilku - jak je pak lepis na kytky, taky bilkem?

zdenallicka
14. júl 2010

Heni, no to si děláš prdel???? 😲 Mě tady z toho jebne... (pardon)

henikav
14. júl 2010

@alionuska mrzelo by ma to, pretoze vas mam rada, ste ako moja rodina, ked aj nestiham pisat, lebo biflujem, ale vzdy mrknem co nove. No a fakt ma to vytocilo, lebo ma najprv obvinila, ja som ju upozornila ze nema pravdu, ale obvinovala dalej, neviem odkial ma take skreslene info, nechapem a kedze si to nechce dat vysvetlit tak som presla do velmi mierneho utoku, tak vraj nemam urazat, iba si nechat sliapat po sebe a pekne potichucky sklopit usi. Tak to ma smolu, nevie do koho sa pustila. Ja sem nechodim preto aby som robila sceny, alebo provokovala. Ale pre istotu som napisala IP na tie ostatne nicky, ktore mi napisala, ze im ich asi zablokuju, nech si to teda riesia.
@beruska2x presne si odhadla co som im napisala, len slusnejsie, teda najslusnejsie ako sa dalo pritom, ze ma vytocila a uplne mi posrala den 😀 😀 😀 a to ja si ho sem normalne chodim zlepsovat

daniz
14. júl 2010

heni tak to by ma fakt naštvalo! jedna baba povedala.....Asi zrejme o tom to je...Fakt sem chodím rada, ale toto?

beruska2x
14. júl 2010

holky mam bezva coko "buchtu" povysim jina dort 😀 😀 😀

200g coko na vareni
200g masla
6 vajec
200g mouky
1KL prasku do peciva
200g mletych mandli
coko ve vodni lazni rozpustime a vmichame maslo, cukr, a vejce, pak zamichame mouku, prasek a mandle.
Pecemecca 75 minut na 160 stupnu 😉

henikav
14. júl 2010

beruska, ja mam jeden podobny recept, chutovo je sice fantasticky, ale pozor, ked pecies v nejakej hrubsej forme, ako ja tu suknu na barbie, (isla do smeti) tak sa len velmi tazko prepecie, resp. neprepecie vobec a zvonka zhori, hocijako mierne to budes piect, lebo to cesto je dost tazke, z toho len take tenke platy

beruska2x
14. júl 2010

@henikav no prave ten recept je origos z kucharky moucniku a ma byt v hluboke forme, tak snad se povede, MM ma coko dortiky rad.. jen jeste vymyslet krem..

beruska2x
14. júl 2010

@henikav me mama jednou delala panenku v babovce forme 😉

vinka
14. júl 2010

@henikav to vážne?No ja by som písala bobimu aspon si myslím,že tak sa volá.ten čo to zriadil.A nenechala by som to tak ak máš len jeden nick 😠 😠
No ja mám auto v chladničke.No ešte nieje zrezané 😉 horúco je strááášne zle sa robí ☹

beruska2x
14. júl 2010

@vinka obdivuji te, ja jen piju studenou vodu ☹ a i tak je mi teplo, vecer jsem pekla maso a myla nadobi a splavena jsme byla 😅

ale tesim se na vysledek na foto 😉 drzim palce...

henikav
14. júl 2010

@vinka, uz to necham tak, pohadali sme sa a potom sa to nejako zmiernilo, kaslem na to, ak zablokuju niekoho nepravom, nech si to riesi. Ale rano ma to velmi vytocilo
beruska, ja mam prakticky ten isty recept len do mojho ide asi o polovicu menej muky. Ja som robila tu barbie v origos forme od wiltonu, teda najprv tento recept a ked ma uz porazalo, tak som spravila nadstavovany piskot, len som don pridala kakao. Neviem ako im nakoniec chutila, nestazovali sa, ale snad dobre, ked si o mesiac na to objednala dalsiu. Mozno tam ozaj robi rozdiel ten vacsi podiel muky, neviem

benjik
14. júl 2010

@henikav to je děs co se děje. Ale přesně jak píše vinka napiš zřizovateli a je. Hlavně chtěj vidět IP adresy ze kterých si se podle nich přihlašovala,pokud budou jiné než máš ty,tak není co řešit. A navíc přece při zakládání nicku dáváš email,tak at si to zjistí i přes ně.

bianca
14. júl 2010

@henikav u nas v oktobrovkach to bolo podobne s jednou kamoskou.Ju vymazali.Dufam ze sa to neako vysvetli.Nedaj sa.Drzim palce

inak decka dnes ma napadlo ze aj my by sme mohli dat neake medzinarodne stetko nie?

vinka
14. júl 2010

A ked dáš ten istý mail nemalo by to vziať

vinka
14. júl 2010

@bianca no,no a každá donesie tortu. 😀 😀 😀 😀 Alebo príde aj Alionuska a ona nám donesie tortu kedže je z nás najšikovnejšia 😀 😀 😀

bianca
14. júl 2010

a kazda by daco doniesla a nieco by sme sa naucili ako na tretkach z TOM

beruska2x
14. júl 2010

@vinka to jsi vymyslela genialne 😀 😀 😀 😀 😀 to bude mit ali radost z nas 😀

katrin21
14. júl 2010

henikav: na streche nam vymazali kasarku.. pamatas??? len preto, lebo vraj mala viac nikov. o 2 sme vedeli, aj preco ho dala.. ostatne neboli jej a nevedeli pochopit, ze v praci maju rovnake IP pripojovacie adresy, ked maju jeden zdroj.pekna bl bost... cakam kedy zablokuju mna, ked sa prihlasujeme z velkej firmy...... ha ha 😝

katrin21
14. júl 2010

akoze je tu isto viac ludi co sem chodi z tej istej firmy, a teda si mozu mysliet ze ja.. nie??? to by ma nastvalo....

vinka
14. júl 2010

@beruska2x ja som celá geniálna to preto také nápady mám 😀 😀 😀