Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
19. sep 2013

@lucula73 no tak neviem, kupila som v Tescu nejake... uvidime, snad to nepokazim 🙂 OK, dam ich tam a nakombinujem aj tie jahody s tym 🙂

dakujem vam baby 🙂

daja55
19. sep 2013

@brunilaĎakujem, je to silikonová formička, kúpená cez internet, ale nepamätám sa presne či nie náhodou na pečenieskamkou.Robí sa s ňou veľmi fajn a myslím si , že je celkom efektná, oplatilo sa zainvestovať.Pridávam foto

saminka
19. sep 2013

holky tak tady je moje prvni 3d dorta, no myslela jsem si ze to bude brnkacka ale zlate kulate dorty 😉

nelita02
19. sep 2013

baby prosim vas, mozem zmiesat MMF a Smartflex velvet? Nezgrcne sa mi ta hmota? 😅 Mam malo mmf a surne potrebujem zvacsit objem, mam uz len trochu SV... Dakujem za radu

mimcak
19. sep 2013

@kvietocek7 punčovina su len odrezky z korpusu zmiešané s džemom,alebo zvyškom plnky. zvyknú sa potom z toho robievať také gulky obalené v kokose možno to poznáš.Moje deti ich milujú,ked ich narobím za odrezkov

katrin21
19. sep 2013

pomooooc !! mam problem. torta naplnena tou mascarpone plnkou a teraz som chcela potriet maslom s cukrom ... pod potahovku..... a ono sa mi to neda !! ako idem po bokoch, plnka je moc vysoka a aj tie maliny nieco nadniesli a berie mi to zo sebou na nož aj tu mascarpone plnku a vobec sa mi to neda roztierať :( som nestastna , co s tym??? vam sa to nerobi???

Proste ta mascarpone je ovela makksia a maže sa do toho

florentina
19. sep 2013

@nelita02 s MMF nedělám, ale myslím, že bez problémů ano. Já míchám vše co mi zbude: marcipán, smartflex, čokohmotu...je to fuk a občas vyjdou zajímavé chutě.....

lamps
19. sep 2013

@katrin21 skús malou lyžičkou alebo príborovým nožíkom z nej plnky odobrať - urobiť tam taký "jarček" a až potom ju potieraj maslom, vieš ako to myslím? musí ti medzi korpusmi a plnkou vzniknúť taká priehlbinka

denuschka7
19. sep 2013

Baby prosim ako pisete tou jedlou fixkou? mam ju druhykrat...prvykrat som si myslela ze mi vyschla, ale teraz som si kupila novu a proste mi nou nejde zase pisat ☹ kde robim chybu? mam ju do niecoho namacat alebo co? robi mi to iba ryhy a farbi minimalne alebo vobec ☹

pipka
19. sep 2013

@katrin21 musis mat to maslo s cukrom maksie, supni to na par sekund do mikrowlnky , a potom premixuj opat, pode ti to lahsie potierat 😉 ale tak max na 5-10 sekund..na viac isto nie, lebo ti to zas potecie 😉 ak by to bolo moc riedke, tak zas na par minut do chladnicky 😉
hotova alchymia toto 😀 😉

florentina
19. sep 2013

@katrin21 to je podle mě o cviku. Nech si to máslo hodně povolit /můžeš lehce i v mikrovlnce/ a lehce to potři, když nebudeš tlačit, neodebereš si tu plnku co už tam máš. Pak to nech zatuhnout, to máslo už bude držet a pak už ti to půjde dobře a můžeš si to dorovnat. Jinak já začala dávat dorty vychladit do mrazáku a pokud máš tu možnost, je to mnohem rychleji a i jogurtové a mascarpone a jiné plnky jdou pak mnohem lépe potírat.

lamps
19. sep 2013

@denuschka7 skús si nechať hmotu obschnúť pred tým, ako pôjdeš na ňu písať

reruna
19. sep 2013

@katrin21 delam to jako lamps, nedavam tu plnku az ke krajum

pipka
19. sep 2013

@denuschka7 hmotu nesmies mat orosenu, mala by byt uplne sucha 😉
a ak by nepisala aj tak, tak skus namacat hrot fixky do farby a tak maluj alebo pis 😉

denuschka7
19. sep 2013

@lamps dakujem lamps, ja som ju mala ale od vcera v chladnicke :-/

denuschka7
19. sep 2013

@pipka to rovno nepotrebujem fixku ale stacil stetec a farba 😀 juuuj ako zboznujem tieto vymysly, ked aj tak to budem musiet riesit farbou, ako si poradila :D

pralinka25
19. sep 2013

Dievcata prosim vas nevedeli by ste mi poradit ked mam mat trojposchodku gulatu ma mat okoo 8 kil ake priemery ste robili?

katrin21
19. sep 2013

@florentina
@pipka mikrovlnka sa u nas nepouziva uz 3 roky.. takze to sa neda, ale nakoniec som to teda po trošicke nozom natierala jemne, vyslovene ze 2x2cm kusky som natierala...
ale tej plnky mascarpone bolo vela... nemala som robit z 3 smotan, ako mi tu niektora ste pisala.. je toho moooooooc, mam vyse 2cm plnky tam, uf.. Chutovo je inak dobra, super, aj s jahodami sa to hodi, na maliny som asi mala dat cukor, ked su mrazene su strasne kysle..ale nedala som. snad prežijeme...
ale teda bude to strasne vela plnky v nej. az moc.. co uz.... nebuduce budem mudrejsia.....

katrin21
19. sep 2013

@florentina no, do mraziaku by som ju nezmestila.... ale tak nastastie som to nejako natrela.. uf

nelita02
19. sep 2013

@florentina dakujem za radu...

pralinka25
19. sep 2013

@katrin21 mohla si krem nechat a dat do poharov s piskotami a ovocim mali by ste este aj maskrtku. kazdopadne ja tiez vzdy urobim radsej viac ako by som mala v polke zistit ze je malo a riesim to potom takto tymi poharmi alebo este roladou

nelita02
19. sep 2013

@pralinka25 ja som robila 26-20-14 cm priemery a mala 9,6 kg, ale boli tažke aj plnky - tvarohove, kopa ovocia, pribinaky...

pralinka25
19. sep 2013

@nelita02 super dakujem ja budem tiez robit dva pribinaky s ovocim a jednu maslovu chcu tiez s ovocim.

pralinka25
19. sep 2013

@nelita02 a este kolko krat si plnila kazde poschodie prosim ta 2 ci 3x?

pipka
19. sep 2013

@katrin21 no to je ozaj veela, ja by som robila len z dvoch slahaciek ...aj tam ked pridas to mascarpone je toho hodne 😉
radsej si mala dat menej a zvysok kremu radsej odlozit ako to tam dat cele 😉
ale neva..ak je to pre vas, tak sa nic nedeje a nabuduce budes mudrejsia 😉

maya30
19. sep 2013

baby tak je to normalne ? Dnes poobede mi zrusili resp. presunuli na buduci tyzden 3 torty, co mali byt na sobotu! (a vcera tiez jednu, takze dokopy 4) A ze ved isto si este nezacala robit...no nezacala, nastastie, ale suroviny nakupene a prave som chystala formy ze idem piect korpusy 😠 A to si myslim ze vela cukrarok by uz malo asi aj napecene a plnky uvarene...jedine stastie ze som neviem preco kupila trvanlive slahacky co bezne nekupujem, inak neviem co by som s nimi robila, vsetko mali byt mascarpone plnky 😝

katrin21
19. sep 2013

@pipka nastastie som dala len 2 mascarpone, ale aj tak.... keby to bola plnka , co ide pod potahovku, tak to by bolo akurat aj na natretie vrchu.... to je tak , ked clovek skusa nove nevyskusane veci.. ale snad to bude aspon chutne.. Hej, mohla som radsej nedať vsetko..ale najprv sa mi to nezdalo take vysoke, az ked som to zakryla poslednym platom cesta 😀 .. budeme mat tortu na sposob tych ako Jadranska, ze veeela plnky 😀

pipka
19. sep 2013

@katrin21 inak ako si pisala, ze maliny su kysle...ja vzdy kazde mrazene ovocie poprasim cukrom a tak akoby potrasiem v tej miske, ono sa to tak obali cukrom a potom to rovno take zmrznute davam do plnky...a tam to potom krasne drzi a je to sladke 😉

ale zas niekto necukrí vobec , su ludia, co maju radsej kysle ovocie...no to mas tak..sto ludi, sto chuti 😅 😀 😉

pipka
19. sep 2013

@maya30 no ja by som uz mala torty naplnene, obmaslovane...takze u mna by mali smolu 😝 😅
ja ked peciem na sobotu, tak v piatok dokoncujem, potahujem a zdobim...obzvlast ak ich mam viac ako dve 😉

katrin21
19. sep 2013

@pipka no, ja som si na to spomenula uz ked som to prikryla, ze to bude asi kysle, lebo mamiina ked robi bublaninu z mrazenych jahod, vzdy ich pocukri, lebo oni mrazenim okysleju... a tak som jednu malinu ochutnala a kysla riadne bola 😀 no, co uz, cela torta bude nejaka divna asi 😀

S tymi tortami - ja rovnako, na sobotu uz mam obmaslovanu, zajtra potahujem vecer 🙂