Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. jún 2011

@lamps nějak to dopadne a určitě bude paní spokojená. 😉

dm1
9. jún 2011

@mizulienka vzdy sa dohodni na cene vopred aspon priblizne a nebudes mat potom taketo stavy 😉

lamps
9. jún 2011

@mizulienka no tak nervy z toho mám aj ja, už mám na tortu aj nachystaného šaška, ešte som chcela dorobiť jedného a balíček. Akože na torte - lúke budú dvaja šaškovia a balíček akože darček. Ja som sa s tým šaškom hrala takmer 3 hodiny, nie som v tom ešte taká zručná, aj ma to baví hrajkať sa s tým, ale takýto ľudia ma akosi znechucujú. Toto je môj šaško pripravený na tortu, už som ho tu raz mala

lamps
9. jún 2011

@jakelina aj ja si myslím, že bude spokojná len neviem, prečo robí okolo toho ceremónie ☹

mizulienka
9. jún 2011

@dm1 ja som jej tak priblizne vravela, ze 8eur za kg, neviem, kolko moze mat taka okruhla torta kg, tak asi do 3kg, nie? 😉

lamps
9. jún 2011

@lawli milá tortička, to náradie nemá chybu 🙂 😉

lamps
9. jún 2011

@adka_praha a @yamahafazer ďakujem za "páči sa mi" 🙂 😉 🙂

yamahafazer
9. jún 2011

nadherne torticky aj figurky na torty 🙂
ja peciem zajtra len malu okruhlu len s trasenym kremom
ja vzdy poviem cenu dopredu vyratam material plus robota a kazdemu poviem kolko stoji kg hmoty

@mizulienka som akurat dnes pozerala s malou madagaskar tak som si na teba spomenula,ze taku tortu robis ako sa dari a ako si nakoniec ten krk tej zirafe spravila?a ja aj puncovinu ked robim zahladim kremom

yamahafazer
9. jún 2011

@lamps nemas zac ved je suprovy 😉

yamahafazer
9. jún 2011

ja som robila vcera pre nas len tortu tuto gastanovu a je taka jemnulinka
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301

dm1
9. jún 2011

@mizulienka co sa tyka vahy tak tam je vela faktorov - ci bude len 2x plnka alebo az 3x. Mne tak torta priemer 24cm 3 platy, 2x plnka mava okolo 3,5kg ale zalezi aj od vyzdoby. A na puncovinu davam zlahka krem aby sa potah prilepil

adka_praha
9. jún 2011

@lamps jj vyzera uplne spickovo... 😀

ja budem robit pata a mata buduci tyzden, jednu krstinovu a narodeninovu- "hantu mantavu" 😀 teda ta "mantava" sa este mozno zmeni na Kitty 😝 , kedze oslavenkyna zmenila "stranu"... 😀 som zvedava, ako sa s tym popasujem... 😅

yamahafazer
9. jún 2011

@lawli to budu paradne torty take pekne mas nachystane figurky

mizulienka
9. jún 2011

@yamahafazer si zlata, ze si si na mna spomenula 🙂
zajtra ju budem odovzdavat, tak pofotim potom...nakoniec som krk nevystuzovala, iba som ju nechala vyschnut vypodlozenu servitkami 😝
ta zirafa mala stat, ale nakoniec bude akoze v krabici, len krk jej bude trcat von :0) som nejak nevedela dobre urobit a vystuzit nohy 😕

yamahafazer
9. jún 2011

@adka_praha som sa pobavila na tej hane 😀 ja som raz robila taku tortu a moja mala povedala hana motana 😀 lebo to nevedela dobre vyslovit 😀

vase deti nechcu aby ste im robili torticky?lebo moja mala ked vidi vseliake figurky taka je natesena a chce ich pusinkovat a mi povie,ze chce na torticku aj ona 😀

lamps
9. jún 2011

@yamahafazer ja sa každému "páči sa mi" veeeeeľmi poteším, keďže moje pečenie je len v začiatkoch a vy ste tu také riadne cukrárky

katulkaaaaaa
9. jún 2011

sikulky pridavam prave dorobene mini torticky pre deticky,skusala som mliecny marcipan mne to vobec nechutilo som zvedava ako to bude chutit spolu s plnkou 😕

mizulienka
9. jún 2011

@dm1 dakujem 🙂 ja som tam nedala ziadny krem, myslis, ze ta puncovina moze rozmocit ten potah? mam to opravit? 😕

lamps
9. jún 2011

@yamahafazer moja najmladšia vždy, keď vidí dokončenú tortu povie, že aj ona presne takú chce na narodeniny, problém je v tom, že má len jedny narodky do roka 😉 😉 😉

dadka212
9. jún 2011

@yamahafazer mne Maťo stále hovorí, že to je jeho torta a on ju celú zje...problém je v tom, že on sladké moc nelúbi...

yamahafazer
9. jún 2011

@mizulienka urcite budu torticky paradne 😉 nic sa neboj

@katulkaaaaaa mne zas mliecny chuti,ale mmf mi nechuti kazdemu nieco ine ved ked nebude chutit tak sa zoskrabe a hotovo a detom moze chutit deti maju radi sladke
moja mala zas tortu vobec nezje ona ani kolace ani zakusky len skusi niekedy medzi zuby a hotovo,ale wi to by vijedala 😀

yamahafazer
9. jún 2011

aj moja vzdy hotove torty obdivuje a chce ich chytat
nasa tiez uz mala narodky a jej som robila jej oblubenu ovecku no ta bola taka natesena sme ju vobec nemohli rozkrojit sa snou chcela hrat 😀 a najblizsie mame spolu meniny na stedry den to jej tiez robim torticku
ked ja uz som takychto potiahnutych toriet prejedena racej niake zakusky pre nas robim

adka_praha
9. jún 2011

@yamahafazer my sme to s mojou kmotrou na velku zlost jej dcery troska "upravili"... 😀

miminkad
9. jún 2011

@yamahafazer ako robis mliecny marcipan?ja robievam zo suseneho mlieka a cukor+olej a voda.teraz budem piect segre tortu na promocie,len este neviem aku,cosi ma uz napadlo.len zvazujem,ci skusit tie praskove farby a tak zafarbit marcipan alebo pouzit klasiku,potravinarske

yamahafazer
9. jún 2011

@miminkad uz som ho nerobila,ale 3 roky ,ale presne ako ty pises tak som ho aj ja robievala lebo vtedy sme sa v skole len ten ucili iny sme nepoznali to az teraz knam uz konecne dorazili aj ine lepsie hmoty

martinex
9. jún 2011

dievcata viete mi poradit ako na gastanovu plnku? len pyre+ maslo? ci slahacku? ci ako? 😅

yamahafazer
9. jún 2011

@martinex este som taku nerobila do torty iba so slahackou co som robila ,ale to nieje take tuhe aby to v torte drzalo ja by som asi normalny pudingovy krem s maslom a do toho to pyre gastanove a cisto len pyre a maslo to by bolo asi moc tukove a malo by toho bolo
lepsie poradia tie co uz taku robili

mizulienka
9. jún 2011

@martinex tuto je vyborna gastanova plnka, prave ju idem robit do torty, ale pod potah ju nedavaj.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821&use...

martinex
9. jún 2011

pod potah dam len maslo+cukor, sak by mi to tieklo potokom 😎

reruna
9. jún 2011

Ahoj, tak já mám dneska nervy na pochhodu, když se daří, tak se daří ☹ Opravdu upřímně obdivuju všechny, co pečete na zakázku, i když nejste vyučené cukrářky...
Já peču na sobotu svoji první "zakázku", je to sice jenom ppro ségru, není to pro cizího, ale je to na svatbu děkovný dort za syna, tak bych chtěla, aby to nějak vypadalo a od rána se mi pokazilo, co se dalo, jeden mramorový korpus jsem už vyhodila do koše, obrátila jsem si poměr oleje a vody a samozřejmě se to zdrclo a nedalo se to ani nechat nám na snězení... druhý korpus se taky nepovedl tak, jak obvykle, jaksi málo vyskočil, no a třetí se naštěstí povedl... te´d mám nervy, jestli se mi povede krém... budu dělat ten čokošlehačkový...tak i držte palce, ať se mi zítra to podaří naplnit a potáhnout...