Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
9. jún 2011

@mia114 - nádherné postavičky i torty
@nikanika28 - úžasné. ten Macko Pooh je nádherný

lussy23
9. jún 2011

@katulkaaaaaa - krásne tortičky
@lamps - peknučký šaško

lussy23
9. jún 2011

@lawli - to bude ale krásna torta 🙂
@alicc - peknučké

lamps
9. jún 2011

@eliska22 jéééj, tak to som rada 🙂 🙂 🙂

petusko
9. jún 2011

ahojte, tak ja som prave dokoncila dve tohtotyzdnove, zacala som presne o 13.00 vybalovat naradicko a teraz som skoncila. Takze jedna cca 3 hodiny 😝 ale su uz nakomplet hotove, tak sa tesim 🙂 Fotky dam zajtra, teraz uz nie je dobre svetlo na fotenie 🙂
Inak z novych veciciek som nepouzila nic, okrem zehlicky. sa mi to dnes nejako nehodilo, hlavne ze to bola strasne surna objednavka 🙂
Idem spratat kuchynu a popozeram vase torticky 🙂

reruna
9. jún 2011

@mizulienka dík, někdy si ten nastavovaný piškot vyzkouším jen tak pro nás, je dost podobný tomu mramorovému, akorát tam nejde olej, tak že by ten olej dělal tu neplechu?, jak to tady čtu, tak mramorový korpus dělá problémy rád...

tica
9. jún 2011

krásne tortičky no nádhera aj by som chcela menovite ale to by som sa asi nedopísala a aj tie postavičky a auta na torty su eňo-ňuňo 😉
baby som tu zase s otazkou chcem urobiť svokre k narodeninam tortu orchideu v črepniku len neviem aky hruby drot k tomu potrebujem a čo vlastne tam ešte potrebujem na tu orchideu prosim o rady dúfam že ma tu nemáte plné zuby lebo kladiem len same otázky 😅

niejak takto si predstavujem tu tortu

paja.o
10. jún 2011

Mě už se taky párkrát stalo, že mi mramorový nevykočil, tak jak měl. Tak teď hodně dělám tento korpus: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... s tím, že míto 20 g mouky dávám pudinkový prášek a dělám z něj i mramorový korpus

vladka1
10. jún 2011

ahoj holky, potřebovala bych radu: chtěla bych udělat panenku s těmi dlouhými šaty. Dívala jsem se do různých obchůdků a oni prodávají formu na ty šaty za 420,- a panenku za 108,-Děláte je taky s tou formou a panenkou bez noh nebo šaty dáte do nějaké misky a panenku koupíte v obchodě a amputujete ji nějak nohy 😖 ?Díky za všechny rady 🙂

dadka212
10. jún 2011

@vladka1 baby robia z bábovkovej formy a bábiku dajú normálnú barbie alebo podobnú aj s nohami, načo ju ničiť, nohy obalíš do potravinárskej fólie
http://tortyodmamy.sk/content/postup-na-barbie

vladka1
10. jún 2011

@dadka212 děkuji móóóc. A nerozbiju si ten dort, když jí tam budu dávat ty nohy?

dadka212
10. jún 2011

@vladka1 keď máš klasickú bábovkovú formu tak v strede už máš dierku a keď nie tak vyrežeš, to nerozbiješ 😉

dajna11
10. jún 2011

ahojte dievčence,poprosila by som o radu,idem robiť tortu,dneska....potiahnutú...ale krém chcu nejaký lahký ovocný,či tvorohový...taký letný. neviem aký dať ,aby náhodou do zajtra sa torta neroztiekla,aby ten krém držal,ja som cchela tvaroh,smotana kyslá a šlahačka a želatina....neviem však či nemám nejaký s pudingom či maslom a tvaroh ....či to nebude trvácnešie.

vladka1
10. jún 2011

@dadka212 dííííííky

mia114
10. jún 2011

dakume, vsetkym este raz za pochvalu za torty 🙂 :-vcera som piekla tortu, teda som ju aj naplnila tvarohovym kremom, ze na sobotu, a uz ked som to mala hotove mi zakaznicka pisala, ze budu mat oslavu az v nedelu, tak tera peciem znova tortu, nastastie si zobrali dnes aj tu co som uz mala upecenu, len tak ozdobenu kremom, ze ju jej manzel odnesie do roboty a daju si:o) som zvedava ako dnes dopadne mramorovy korpus, potom napisem, peciem podla vasej rady na 150 celu dobu.
vladka1, ja robim babiku tak ze si upeciem jeden korpus vo forme 18cm a na to upeciem este jeden v miske aby bol ten vrch taku polgula 😉 😉 a babiku kupim a okolo noh jej davam potravinarsku foliu a celu ju tam dam.potom vrch len dotvarujem trskou korpusu s kremom a je:o)
dajna11, ja robim najviac tvarohovu plnku s ovocim, tj tvaroh, vyslahana slahacka, zelatinovy stuzovat za studena Dr Oetker a vanilkovy cukor, a je super aj pevny a husty:o)) a davam na to rozne ovocie, najviac cucoriedky a maliny:o)
a jasne, ze robim vzdy mantinely s pudingovo maslovej plnky aby s anetopila potahovka:o)

jakelina
10. jún 2011

@dajna11 dobnitř dortu dej krém jaký chtějí a po povrchu pomaž máslem s cukrem. 😉

dajna11
10. jún 2011

@mia114 no to som mala aj prichystané,tvyrohy,šlahač.smotanu,stužovač a aj želatínu...neviem čo mám dať.a aj kys.smotanu do tho,len som sa bála že či sa mi nebude tá šlahač.topiť v torte....a aby to potom napokazilo poťah....

mia114
10. jún 2011

Dajna, ked tam das ten stuzovas urcite nebude, ono to strasne zhustne, ked das aj smotanu asi by som dala 2 tie stuzovace, bo raz som robila ze som dala jogurty dva a 1stuzovac a mala som to riedsie a zle sa to krajalo, ale vobec to netieklo:o) len ja tam davam ako pisem vzdy urobeny mantinel s pudingovej plnky a na tortu potom ako pisu baby este maslo s cukrom, ja sa bojim vzdy aby sa nedostala ta tvarohova plnk ak potahu tak preto vzdy davam ten mantinel, ale su baby ktore nedavaju:o)

mia114
10. jún 2011

a ja davam len ten zelatinovy stuzovas za studena, a ked tak este obcas pridam ked mam stuzovac do slahacky a je to uplne tuhe:o)

dajna11
10. jún 2011

@mia114 ja som len raz robila s tým stužovačom a bolo super v torte tuhé,lenže tam som dávala ešte aj jahodový puding....ale mama robila minule so smotanou a šlahačkou a dala jeden stužovač a nebolo to husteé....tak asi ozajtreba dva stužovače......no mámiba jeden doma...tk asi dám nakoniec želatinu...takže tá plnka je super?lebo chceli pre dieťa nejakú ovocnu lahku....

mia114
10. jún 2011

danja11 ano tato plnka je uplne super taka osviezujuca, a ja este vzdy oblejem korus stavou s kopotu:o)

mia114
10. jún 2011

baby, ako mam pisat aby sa mi tam objavilo meno modre aj so zavinacom?

lenocka23
10. jún 2011

@mia114 pod kazdym prispevkom mas "odpovedz".. klikni na to a objavi sa ti to... 😉

mia114
10. jún 2011

@lenocka23 dakujem:o)

katulkaaaaaa
10. jún 2011

@yamahafazer no skusila som dnes jest tortu mne ten mliecny nechuti mne to pripada ako umele mlieko co sa detom dava som asi divna 😀 uvidim co povedia ostatny doma 😝 som si asi zvykla na mmf s tym sa mi aj najlepsie robi aj mi chuti ked pridam viac kyseliny citronovej ma to dobru chut
@nikanika28 nadherne torty!!!ked budem taketo vediet tak to uz budem aka vytesena 🙂
baby @mizulienka objednavali ste teraz z cukrarskepotreby.eu?ako je to s dodanim ,nechce sa mi uz cakat tri tyzdne...

lusil2005
10. jún 2011

@dajna11 ja som posledne dva razy robila plnku ze 500g jahodoveho jogurtu, 1 vyslahana slahacka so stuzovacom slahacky (dala som rastlinnu bez stuzovaca), 1 vanilkovy cukor a jeden stuzovac za studena. a krem bol super, pevny a vyborny!!! len to treba nechat cez noc v chladnicke. potom som dala len tenku vrstvu masla s cukrom okolo torty a na to potah, a vydrzala 😉

dajna11
10. jún 2011

@lusil2005 to som rada že to teda nespoškodí poťah....ja som robila tiež tak,ale ešte s tvarohom...snád to stuhne...lebo okrem mojej torty nebudu iné zákusky a nič na oslave...a to ma znervoznuje🙂

dajna11
10. jún 2011

@mia114 no plnka hotová,torta naplnená,a ja som už prejedená ako som olizovala varechu 😀

yamahafazer
10. jún 2011

pridavam dnesnu len mi to nechce dobre odfotit 😠 to je zlta a medenna farba

yamahafazer
10. jún 2011

na tejto je to zas blede 😠