Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzkat1
30. jún 2011

@jakelina no myslela som len tak stavu z polky citrona... ale neviem ci to nebude vadit tomu marcipanu... moc sa v tom nevyznam kedze to bude moj prvy pokus😅 chcem robit ten mliecny marcipan... kedze cela torta bude vdaka tym ribezlam tak akyslasta tak by sa to tam hodilo... a ten krem? moze byt? ten vanilkovy puding plus tvaroh?

mrka2
30. jún 2011

@jakelina ta torticka je perfektna! si velmi sikovna. pri 4 detoch toto este dokazat...no fakt klobuk dole 😉

tica
30. jún 2011

@mrka2 no tak ty maš čo hovoriť tvoje torty su dokonale ty sa už nemaš v čom zdokonaľovať a ta mačička či kocurik no krása... a to lietadlo bola pre mňa nočna mora najpr kedže som mala mať tento vykend 4 torty tak to mala byť len klasika obdlžnik a na tom ta stihačka vymodelovana ale modelovanie nemalo uspech no hroza potom sa mi dve torty presunuli na ďalši týždeň tak som urobila to 3D no ako sa to počita za 3D ešte že to bolo na mne ako to spravym lebo keby som musela modelovať tu stihačku tak to by dobre určite nedopadlo 😖
@jakelina Ďakujem aj tebe

mrka2
30. jún 2011

@tica ale no.. dopadlo to super, lietadielko je perfektne! a to si robila z MMF? a tie papucky,to mas nejaku sablonu,alebo len tak si to robila? su krasne. ja som este papucky neskusala. a ojojoooj, ja sa veru ze mam este v com zdokonalovat!!! 😨

tica
30. jún 2011

@mrka2 hej robim len s mmf a keď tak ešte s marcipanom ale ine hmoty som neskušala ešte ... a tie papučky tak som si doma vyrobila šablonu som skušala a skušala a skušala dokial mi to nesedelo ale teraz som niečo našla na nete tak som si to vytlačila a chcem skusiť tieto šablony
no a neviem v čom sa chceš zdokonaľovať veď torty maš krásne jednu krajšiu ako druhu ako no keď to tak vezmem tak stale je niečo nove a stale sa musime učiť lebo važne požiadavky na torty su niekedy poriadne naročne ja som na tu stihačku dostala tento obrazok a povedali že chcu tortu s touto podobizňou

tica
30. jún 2011
mrka2
30. jún 2011

@tica fiha? no nenarocni zakaznici... hlavne,ked si nedavno zacala piect 😀 tak ale podarila sa ti. 😉

tica
30. jún 2011

@mrka2 tak akože od tetjto to ma strašne ďaleko to moje čudo ale dufam že som sa aspoň trochu približila som zvadva čo mi povedia zajtra 😅

macicka84
30. jún 2011

@dadka212 , @vlada111, @raruna

Diky ja jsem nevedela, ze ci se tak ma chovat nebo to je trebas zla dodavka (spatne skladovana), dnes nebylo takove vedro a se to dalo...

Nakonec jsem neco doplacala, je to pro maleho brachu za prvni vizo. Je to muj treti potahovanej, takze ma mooore nedostatku, ale je pecenej s laskou 😵

macicka84
30. jún 2011

@mia114 Ty jo, dneska jsem si koupila lilie do vazy a vypadaj uplne stejne 😵 fakt jak ziva 😵

mrka2
30. jún 2011

@macicka84 take z lasky su predsa najlepsie a najkrajsie! 😉 ake nedostatky myslis? nic tam nevidim 😕

gumkacka1
30. jún 2011

babulky, chcem pouzit na tortu cokotransfer, na boky. Treba davat do tej cokolady aj ceru? Ma byt ta cokolada redsia alebo hustejsia? A najskor si mam naliat cokoladu na cokotrasfer a potom ked to trochu stuhne, tak prilepit na tortu? Dakujem za rady. 🙂 😉

lukika
30. jún 2011

@dm1 ty si sem myslím deávala postup na ten košík výplet prosím hodíš ho sem ešte a aj ten recept na ten čoko poťah prosím
mrka2 ty si fakt šikulka ako si to dokázala urobiť tá cica nemá chybu
@jakelina ty si sa fakt rozbehla krásna tortička
@tica úplne super ako z toho obrázku

daducha
30. jún 2011

Ahojte, posielam prvu tohtotyzdnovu.Bola pre chalana na oddelenie ARO tu v KE, zachranili mu zivot po nehode 😵

macicka84
30. jún 2011

@mrka2 Dekuji velmi pekne 😅

@daducha Krasna je a za uzasnou vec 😵 😔

vlada111
30. jún 2011

@mizulienka majú ho na peceniehrou.sk, ale ja som ho kúpila lacnejší. nemá tam však foto. ale dostať ho aj oceľový a ten je lacnejší.

katulkaaaaaa
1. júl 2011

moja prva lienka @jakelina nakoni potahovka drzi 😉

zuzkat1
1. júl 2011

baby idem robit tu tortu a chcela som sa opytat...do kremov davate vzdy maslo?lebo niekde som sa docitala ze do kremu je dobra helia... tak neviem ...idem robit ten pudingovo tvarohovy tak mam tam dat maslo,alebo tu heliu? dakujem

mia114
1. júl 2011

@macicka84 mila torticka 😵
@daducha krasna 😉

mia114
1. júl 2011

@tica super torticky, krasne 😉

zuzkat1
1. júl 2011

a este otazocka🙂 tvaroh mam pouzit hrudkovity alebo rozotieratelny? ja som do kremov zatial vzdy davala rozotieratelny ale tam isla potom aj zelatina...v tomto kreme zelatinu nepisu tak neviem aky tvaroh mam pouzit, ci sa to nerozleje ak nebude hrudkovity...ci ten puding to udrzi pokope?

mizulienka
1. júl 2011

@dm1 este raz ta idem otravovat otazkami ohladne futbaloveho ihriska 😎 😔
aky si mala obvod tej lopty? si ju piekla v miske ze? bola to iba polovicna lopta alebo 3/4? dakujem 🙂

paja.o
1. júl 2011

@katulkaaaaaa dělám jogurtové a tvarohové krémy dost často a ještě mi marcoš netekl. Vždycky napřed máznu marmeládu, naplním jogurtovým (krémem), a dám do ledničky na pár hodin zatuhnout, pak vydělám a obmažu máslem s cukrem nebo máslovo-pudikovým krémem.Jde to pak líp a nic se nepatlá, korpus nějak navlhlej není a marcipán pak netaje 😉 Nestíhám dočítat, jsem pěkných pár stránek za Váma, tak možná už někdo něco takového radil 😅

mia114
1. júl 2011

@zuzkat1 ja davam vzdy hrudkovy mne to viac chuti snim 😉

mizulienka
1. júl 2011

@paja.o a aky mas recept na jogurtovy krem?
neviem, ci sa trafim, ale ty si tusim mala patchworkove motyle, ci nie? 😕
ako sa ti s nimi robilo? a malovala si ich prachovymi farbami?

zuzkat1
1. júl 2011

@mia114 dakujem aj ja mam radsej ten hrudkovity🙂 a prosim ta mam pouzit maslo alebo tu heliu ako radili na neviem akej stranke s receptami ...

zuzkat1
1. júl 2011

@mia114 neviem aky potah robievas ale ja som sa tearz prvykrat pustila do toho MMF a zda sa ze je vela cukru... co robit v takom pripade? 😕

mia114
1. júl 2011

@zuzkat1 zuzi, ano aj maslo davam do puduingu, si romiesam maslo s pudingom a potom pridam rozmiesany tvaroh s cukrom 😉 alebo ja robim ked tvarohovu tak slahacka, stuzovac za studena a tvaroh 😉
a s tym MMf to moc neviem, skus dat do mikrovlky rohriat a premiesat. ale neviem, bo ja som ho pouzivala asi 3krat a potom ma to prestalo bavit a kupila som si uz hotovu hmotu 😅

mia114
1. júl 2011

@zuzkat1 tento recept je fakt mnam, uz som ho raz davala sem,a dakto ho uz robol a tiez mu moc chutil tak dakedy skus:o)http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28061

lukika
1. júl 2011

ada9557 ty si sem dakedy dala pre @mizulienka kakaový korpus recept a som si ho teraz čítala a trochu tomu nerozumiem píše sa tam že do bielkou postupne pridať po jednom žĺtky otáznik lebo čo poznám tak žĺtky sa miešasjú s cukrom a potom sa miešajú so snehom tak preto sa pýtam či som dobre rozumela @mizulienka ty si ho už robila otáznik