Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katka55
8. júl 2011

ahojte baby. ja som len velmi zriedkavy prispievatel, kedze malinko peciem, ale musim sa vam postazovat 😔 robim synovi tortu k narodeninam, dala som tam parizsky krem a kedze chcem potahovat, zacala som ju natierat nutelou a strasne sa mi to lepi a pokazilo mi to cely bok torty ☹ dala som to teraz do chladnicky a rano uvidim, ale vyzera to strasne. niekde mi to spravilo az diery v boku. a je aj strasne velka. robila som mramorove cesto z 8 vajec a je to velke ako svet. ja som normalne nestastnik 😢 a v tomto teple sa mi asi aj tak cela ztopi ☹
ale chcem vam podakovat za tipy, inspiracie, rady a recepty, ktorymi nas tu kazdy den zasypavate. ste velmi sikovne 😉 😉 😉

lukika
8. júl 2011

@dm1 a ten smartflex by som mohla dať na tú svasovnú ten sa netopí otáznik alebo ktorú by si mi teda odporučila otáznik

dm1
8. júl 2011

@monaberuska1 na postavicky ani nepotrebujes nejake speci formicky jedine kostice by mozno bodli ale niekedy ani tie nie je treba. Na zaciatok si vzdy najdi na nete postup je ich fura a podla toho skus ja som tak vzdy zacinala kopa postupov a skusala som. teraz uz len podla obrazka robim. Napr. kitty tu len urobis kuzel ako telicko, potom vyrezes kruh ako saticky a to ja zvlnim tie okraje takou silikonovou lyzickou malou kojeneckou 😝 s tou mi to ide lepsie ako s kosticou das na kuzel, potom nozicky len ako gulicky 2, ruky zase valceky a potom hlava. na nete je na nu aj postup na TOM

dm1
8. júl 2011

@lukika smartflex som este neskusala ale baby ho velmi chvalia isto vydrzi neboj

dm1
8. júl 2011

@katka55 co sa ti lepi potahovka? a cim si potahovala?

mrka2
8. júl 2011

krasne torticky 😵 tu je moja kabelka, musim este zajtra nieco pospekulovat,bo sa mi nejako nepozdava... idem spat,dobru noc 🙂

katka55
8. júl 2011

@dm1 nie potahovka, ale ta nutella. potahovat som chcela zajtra...

dm1
8. júl 2011

@katka55 tak to netusim veru a mala si ju zachladenu ked si ju potierala tou nutelou? pri najhorsom to rano jemne natri este aj maslom aby to zafixovalo. ono nie je dovod preco by sa ti mala roztiec torta ked si tam dala nutelu 😲 . Drzim palce!

mrka2
8. júl 2011

@katka55 ta nutela je velmi tuha,tak preto ti to robi. mne to robilo aj ked som robila len cisto maslo s cukrom,preto teraz davam aj trosku pudingu,co sa mi zvysi z plnky do masla a tak potieram. no lenze ked si robila parizak,tak to sa veru neda... ☹ no ved uvidis zajtra,ako sa hovori rano mudrejsie vecera. 🙂

katka55
8. júl 2011

@dm1 dakujem 😉 bola zachladena, ale asi mi z bokov trcalo vela kremu a s tym sa mi to zacalo kazit. fakt mozem na nutelu dat este aj maslo? to by ma nenapadlo, ale ak bude treba, tak vyskusam. dakujem za tip 😉

katka55
8. júl 2011

@mrka2 presne, ta nutela je velmi tuha 😠

anjelicek26
8. júl 2011

@katka55 - ja vymiesavam jednu nutelu s 1 maslom a to niekedy davam pod potahovku. Dala si tam cisto nutelu 😕

katka55
8. júl 2011

@anjelicek26 ano, cistu nutelu 😔

anjelicek26
8. júl 2011

@katka55 - nie dobry napad, to je moc huste, nenatieratelne, ja miesam maslo do toho, krasne sa tym daju potierat boky torty a je to taka fajn chut, davam to na tortu ak davam parizsku slahacku do torty...

katka55
8. júl 2011

@anjelicek26 nabuduce mudem mudrejsia 😉 dakujem. rozmyslam, ze tie boky rano asi cele zoskrabem a potriem len maslom s cukrom. ach jaj...

mizulienka
8. júl 2011

@dm1 super, dakujem, uz to mam 🙂

yamahafazer
9. júl 2011

pridavam moje len som taka nestatsna pokazila sa mi v noci chladnicka co mam cisto na torty je uz starsia,ale tak perfektne chladila vzdy som ju mala n minimum lebo to vnej islo z mrznut tak som vsetky torty v noci prekladala do nasej chladnicky len neviem co teraz ci sa vobec bude dat na nej nieco opravit ☹ a zas kupovat novu chladnicku je moc drahe
@lukika ved si mozes objednat aj dva po 1 a pol kg lebo ked pecies iba doma tak neviem ci minies 7kg,ale podla toho aj ake velike robis torty a zas ono sa to nepokazi ja to zas miniem za mesiac ten jeden a niekedy aj viac podla toho kolko toriet robim

katulkaaaaaa
9. júl 2011

baby dakujem za laiky,velmi ma to potesi a povzbudi do dalsej prace 😉
@dm1 wau klobuk dole...ja peciem 4 mesiace...tak verim ze za dalsich 10 budem aspon priblizne sikovna ako ty 🙂 vcera mi volali ohladne torty ze lepsiu v zivote nejedli tak som taka rada,ved to poznate 😉 robila som im mramorove cesto a traseny krem s ribezlami a trvarohovy krem....

katulkaaaaaa
9. júl 2011

@yamahafazer krasne torty,ja momentalne tiez risiem ladnicku,dufam ze sa bude ta tvoja dat opravit 😉

lusil2005
9. júl 2011

@anjelicek26 tiez v poslednej dobe miesam maslo s nutelou 1:1. je to chutnejsie ako s kakaom, a ked necham obidve dost dlho vonku z chladnicky a potom vyslaham, je to uuuuuplne makke! aj slahackove plnky s tym potieram a krasne to ide.

lusil2005
9. júl 2011

@yamahafazer naaaadherne torticky!!!! ako si robila tie stromceky pri vlaciku? su super!!!

lusil2005
9. júl 2011

dievcata, vam v tomto teple aj nieco uschne, ja mam ruze z MMF uz tri dni vonku a stale su makeeee!!! 😠 ako - su pouzitelne, drzia tvar, ale niesu uschnute. vcera som robila diplom na promocnu tortu, no a neviem neviem ci do pondelka uschne 🤐 porazit ma ide, neznaaaasam taketo tepla ☹

petusko
9. júl 2011

tak tu je moja torta, kamarat mal ako diplomovu pracu projekt domu a ja som ho mala urobit ako 3D jedly 😅 Bola to fuska, lebo som sa vobec z tych nakresov nevedela vysomarit, vobec som si nebola ista, ci to zodpoveda realite, ale ked ju zbadal, tak bol velmi milo prekvapeny 🙂

mia114
9. júl 2011

@tica krasna lopta a aj bager uplne super
@dm1 krasna torticka
@adka_praha super torticky
@monaberuska1 moc mila torticka

mia114
9. júl 2011

@mrka2 nadherna kabelka
@yamahafazer supeeer torticky vlacik krasny
@petusko super domcek, to musleo byt dost prace

mizulienka
9. júl 2011

tak moja futbalova 🙂

mrka2
9. júl 2011

@mizulienka perfektna!super sa ti podarila! aj postavicky su zlatulinke 🙂

lussy23
9. júl 2011

@mizulienka - krásna tortička aj postavičky
@petusko - nádhera
@yamahafazer - prekrásne
@mrka2 - krásna kabelka

lamps
9. júl 2011

@mizulienka úplne bombové, všetko. Tá lopta je ako ozajstná 🙂 😉 🙂